Vritet lideri suprem i ISIS-it, Al Baghdadi

Udhëheqësi famëkeq i ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi, është vrarë në një sulm ajror, njoftoi mëngjesin e sotëm televizion kombëtar sirian.
Sipas raporteve, lideri që shpalli krijimin e kalifatit të Shtetit Islamik është vrarë në një sulm ajror në fortesën e tij në Raqqa të shtunën.
Njoftimet ende nuk janë verifikuar nga asnjë burim ushtarak, por nëse janë të vërteta do të ishte një fitore e madhe për luftën kundër terrorit, shkruan “The Sun”
Bagdadi është plagosur të paktën një herë nga sulmet ajrore dhe në fund të vitit të kaluar ishte në rrezik për jetën, ndërkohë që forcat e koalicionit rrethuan Mosulin.
Ushtria amerikane ka ofruar 20 milionë paund shpërblim për kokën e tij, pasi predikimi i tij i urrejtjes shkaktoi krime të tmerrshme në mbarë botën./SYRI.net/
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nese eshte e vertete, Elhamdulilah :D
 
Top