Vogue Paris..!!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Mora shkas nga te rejat e javes,se modes nga "fan,-faqia" "Vogue Paris",,qe sjell te rejat e fundit ne lidhje me veshjet dhe moden.
Ndaj me te njejtin emer po hape temen ketu..:))
po sjell dizenjimet e fundit,,per "DIMER-PRANVE-VERE" 2014..!
UROJ TA PSURONI ME TEJ E JU ME POSTIMET NE VAZHDIM..!!

IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1238145_218196415005817_1205839655_n.jpg[/IMG] 

Legally_Sweet

Gjelbërimi i mamit dhe i babit
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!

Ky koleksioni i Isabel Marant eshte i bukur...
Pranvere/Vere 2014 

Legally_Sweet

Gjelbërimi i mamit dhe i babit
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!

Herve Leger
Vjeshte/Dimer 2013/2014 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!

Calvin Klein Collection

Ralph Lauren

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!

Alberta Ferretti 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!

VersaceBEST OF/Chanel 

Tuana

Nada é por acaso!
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!Ahhhh,ci bera vetes qe i shikova..fiks ne shijen time keto!

I duaaa..sikur te me vine dhurate s'do ishte keq..:p

Viti 2014,duket frymzus sa i perket modes, me stil,elegance dhe kombinimine perkryer te ngjyrave aty ktu..Like,like like..:)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!

Versace Pre-Fall 2014

 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Tendencat e pranverës 2014


Ngjyrat pastel dhe shumë të çelura do të jenë protagonistet e veshjes këtë pranverë.

Sfumaturat e bojëqiellit dhe të violetës janë baza e 10 tonaliteteve që duhet patjetër të jenë në garderobën tuaj. Nuanca delikate, romantike dhe shumë femërore janë parë në pasarela të ndryshme dhe mbi të gjitha si bazë e shumë veshjesh, si fustane mbrëmjesh, aksesorë, këpucë, çanta etj.

Sfumaturat e ngjyrës kafe të çelur, të karameles, ngrohin “look”-un, tyli me lule fal një pamje romantike, ndërsa e kuqja e përdorur në mënyrë të moderuar ndez dhe rizgjon garderobën.

Gjithashtu, do të shohim një rikthim të ngjyrës portokalli, por më pak e theksuar. Ngjyra e rërës do të jetë një tjetër nuancë e preferuar, një ngjyrë elegante dhe natyrale e cila i shkon të gjithave. Nuk mund të qëndronte larg listës dhe ngjyra bojëqielli e cila të fal një ndjenje freskie në ditët kur temperaturat do të jenë të larta dhe shumë nuanca të tjera të cilat do të bëjnë gardërobën të shkëlqejë.

Edhe pse jemi ende në stinën e dimrit, është koha e duhur për të menduar për gardërobën e pranverës.

/Top Channel
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!


Nina Ricci / Fall 2014 RTW
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!![video]http://res.cloudinary.com/fashionstylemag/image/upload/v1408458116/nina-ricci-rtw-fw2014-runway-48_124936229087_b8cogd.jpg[/video]
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Vogue Paris..!!

[video]http://en.vogue.fr/uploads/images/thumbs/201517/25/jean_paul_gaultier_98_jpg_7290_north_499x_white.jp g[/video]


 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Vogue Paris..!!

njecik oldfashion but, ughhh :lovju:


Inguna Butane, Alexander McQueen, Pranvere/Vere 2006
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
FASHION INSPIRATION
A retrospective of Christopher Bailey’s work at Burberry


 
Top