Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

O Arfe qetesohu , pi i gote me limon se po flet percart

nuk po flasim per kenge qe bejne Lek Plepi e shok , por po flasim per nje akt terrorizmi ku merren 12 jete njerezish moj.
e ska lidhje me cfare kane bere politikat e nje vendi ne pakenaqesite e nje vendi tjeter...po flasim per jete njerezish .
mos i perziej fakte e ngjarje njera me tjetren se vetem letyre do nxjerresh.

mos harro se Franca eshte kombi i Volterit te madh qe ka thene :
"Pamvaresisht se nuk mendoj si ti , jam gati te jap jeten qe ti te kesh lirine te thuash cfare mendon"!

ja dhe disa thenie nga Volteri ku shan Kristianizmin...

Ata që të vënë të besosh absurditete, mund të të vënë të bësh makabritete.

Zoti është një komik që luan para një publiku që ka frikë të qeshë.

Në gjeometri nuk ka sekte.

Kleriku i parë ishte mashtruesi i parë që takoi idiotin e parë.

Kristianizmi është feja më qesharake, më absurde dhe më e përgjakshme që ka infektuar ndonjëherë botën.

PS: Ajo thenia e pare eshte shume e vertet, nese dikur ishte kristianizmi qe persekutonte dhe perndiqte e vriste , sot eshte rradha e myslymanizmit

mjere ne!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Dhe kjo eshte mendesi e keqe, meritojne te vriten sepse bene satire ?!!!! Njerezit jane te lire te mendojne shprehen besojne ku te duan ne nje bote te lire. Kjo eshte mendesia e ekstremistit dhe jo 1 muslimani qe beson dhe respekton fene e tij!
E natyrshme.por jo te kalojn ne ekstrem,Sikur bota islame te kishte nxer nje foto ,coft dhe nje te vetem te Prejgamberit te tyre, do ishte me e arsyshme edhe nese kjo gazet satire te bej publik foto me karikatura,sepse ka marr dikun inspirimin,po jo te tallet pa asnje fakt vetem pse eshte kunder ni besimit , nuk eshte ne rregull kjo.... pra mos i sjell punet deri ne ate pik sa ti beshe tjert vrases.
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Kshu eshte dhe do te jete deri sa tere dija e nje populli qe e quan veten popull sillet vetem rreth nje libri dhe nje njeriu. Vetem Arsimimi eshte shpetim nga ky analfabetizem mijavjecar.
Dhe pikerisht ai liber qe 1.6 bilion njerez sillen, fjalen e pare qe ka, eshte: LEXO!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Sidoqofte mund te behen mijera atentate si ky i djeshmi por fjalen dhe mendimin e lire nuk e ndalon askush, as vete Zoti!
a me ket i ke dhen vulen.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

E natyrshme.por jo te kalojn ne ekstrem,Sikur bota islame te kishte nxer nje foto ,coft dhe nje te vetem te Prejgamberit te tyre, do ishte me e arsyshme edhe nese kjo gazet satire te bej publik foto me karikatura,sepse ka marr dikun inspirimin,po jo te tallet pa asnje fakt vetem pse eshte kunder ni besimit , nuk eshte ne rregull kjo.... pra mos i sjell punet deri ne ate pik sa ti beshe tjert vrases.
mire te flasim i cike me kembe ne toke , ky "Arabi..musadi a si e ka" eshte pejgameri juaj?
se me sa di une kete kishte nxjerre gazeta dje....hajt e paci me jete
 
Last edited:

Marla

VIP
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

E natyrshme.por jo te kalojn ne ekstrem,Sikur bota islame te kishte nxer nje foto ,coft dhe nje te vetem te Prejgamberit te tyre, do ishte me e arsyshme edhe nese kjo gazet satire te bej publik foto me karikatura,sepse ka marr dikun inspirimin,po jo te tallet pa asnje fakt vetem pse eshte kunder ni besimit , nuk eshte ne rregull kjo.... pra mos i sjell punet deri ne ate pik sa ti beshe tjert vrases.
Nese 1 gazete ben dicka te jashteligjshme atehere ka ligje dhe insitucione si burgjet per te denuar veprimin dhe nese eshte rast per tu denuar e kam fjalen, te besh karikatura per x apo y qofshin keta lidere udheheqes spirituale idhuj kulte fe nuk perben asnje lloj veper penale. Veper penale eshte te vrasesh njerez tju marresh jeten qe vete Zoti ju ka dhene dhe vetem Zoti mund tjua marre dhe jo persona te cmendur qe veprojne ne emer te tij!!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

O Arfe qetesohu , pi i gote me limon se po flet percart

nuk po flasim per kenge qe bejne Lek Plepi e shok , por po flasim per nje akt terrorizmi ku merren 12 jete njerezish moj.
e ska lidhje me cfare kane bere politikat e nje vendi ne pakenaqesite e nje vendi tjeter...po flasim per jete njerezish .
mos i perziej fakte e ngjarje njera me tjetren se vetem letyre do nxjerresh.

mos harro se Franca eshte kombi i Volterit te madh qe ka thene :
"Pamvaresisht se nuk mendoj si ti , jam gati te jap jeten qe ti te kesh lirine te thuash cfare mendon"!

ja dhe disa thenie nga Volteri ku shan Kristianizmin...

Ata që të vënë të besosh absurditete, mund të të vënë të bësh makabritete.

Zoti është një komik që luan para një publiku që ka frikë të qeshë.

Në gjeometri nuk ka sekte.

Kleriku i parë ishte mashtruesi i parë që takoi idiotin e parë.

Kristianizmi është feja më qesharake, më absurde dhe më e përgjakshme që ka infektuar ndonjëherë botën.

PS: Ajo thenia e pare eshte shume e vertet, nese dikur ishte kristianizmi qe persekutonte dhe perndiqte e vriste , sot eshte rradha e myslymanizmit

mjere ne!

Po mir moj , un e thash me lart se bota perendimore tallet vet me fen e tyre .E sa eshte ne rregull kjo, ata e e din me mir ,po jo cdo religjojn lejojn shaka tilla,, feja musliman eshte direkte nuk mund te levizesh si te duash ti ne ket fe ,jan gjera strik keshtu e ti je e lir te beshe si te duash.po te mundohesh ti ndryshosh nuk mundesh se eshte fe e garantuar nga i madhit Zot, qe nuk ka me pas me ndryshim deri ne kataklizem.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Charlie Hebdo sikur parandjeu masakren…!


Media është fokusuar shumë tek një mesazh i fundit në Twitter nga llogaria e Charlie Hebdo, përpara se të ndodhte sulmi që shkaktoi 12 viktima dhe disa të plagosur rëndë.

Mesazhi tregon një karikaturë të liderit të Shtetit Islamik Abu Bakr al- Baghdadi dhe ka një diçiturë të mistershme: “Urimet më të mira. Edhe për ty al- Baghdadi”. Kësaj, al- Baghdadi i përgjigjet: “Dhe veçanërisht shëndet të mirë”.

Siç raportuam më parë, mesazhi është dërguar të mërkurën në mëngjes, sipas orës së Parisit.

Nuk është e qartë nëse është dërguar përpara apo pas nisjes së sulmit, por është postuar përpara se të përhapet lajmi për vrasjet.

Ka pasur spekulime nëse sulmi është i lidhur në njëfarë mënyrë me këtë imazh.

Në fakt, karikatura nuk duket se është përdorur nga revista, por duket vazhdimi i një teme.

Edicioni në print i kësaj jave përfshinte një karikaturë me diçiturën: “Nuk ka pasur ndonjë sulm në Francë”, por personazhi, që mbante veshur një turban, me një Kallashnikov në shpinë, përgjigjet: “Prit- kemi deri në fund të janarit për të thënë urimet tona”. Në Francë, është tradicionale që urimet për Vitin e Ri të zgjasin deri në fund të janarit.

A është thjesht një koincidencë që ky imazh është postuar në atë kohë që ka ndodhur sulmi? Disa media franceze kanë spekuluar se revista ka qenë viktimë e hakerave. Karikatura ka firmën e Honore, një ilustrator i famshëm francez, por është e paqartë nëse është puna e tij apo kur është vizatuar. BBC tentoi të kontaktonte me të, por nuk ka marrë një përgjigje.

Këtë javë, Charlie Hebdo në kopertinë kishte një karikaturë të autorit kontrovers, Michel Houellebecq, libri i fundit i të cilit imagjinon një Francë të drejtuar nga një parti islamike, ku gratë inkurajohen të mbulohen, poligamia është e ligjshme dhe Kurani mësohet në universitet
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Ta shohim pas ca viteve, del plan i sherbimit sekret, sikurse per kullat binjake. I njejti rol eshte duke u luajtur, vetem metoda po ndryshon. Me dhimbsen viktimat dhe pjesa tjeter qe u shperlahet truri nga media, nuk lexojne, por vetem ndegjojne dhe shiqojne.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Ta shohim pas ca viteve, del plan i sherbimit sekret, sikurse per kullat binjake. I njejti rol eshte duke u luajtur, vetem metoda po ndryshon. Me dhimbsen viktimat dhe pjesa tjeter qe u shperlahet truri nga media, nuk lexojne, por vetem ndegjojne dhe shiqojne.
na thuaj ku te lexojme qe te iluminohemi e ne.....aman se sdua te vdes injorante
 
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Charlie Hebdo sikur parandjeu masakren…!


Media është fokusuar shumë tek një mesazh i fundit në Twitter nga llogaria e Charlie Hebdo, përpara se të ndodhte sulmi që shkaktoi 12 viktima dhe disa të plagosur rëndë.

Mesazhi tregon një karikaturë të liderit të Shtetit Islamik Abu Bakr al- Baghdadi dhe ka një diçiturë të mistershme: “Urimet më të mira. Edhe për ty al- Baghdadi”. Kësaj, al- Baghdadi i përgjigjet: “Dhe veçanërisht shëndet të mirë”.

Siç raportuam më parë, mesazhi është dërguar të mërkurën në mëngjes, sipas orës së Parisit.

Nuk është e qartë nëse është dërguar përpara apo pas nisjes së sulmit, por është postuar përpara se të përhapet lajmi për vrasjet.

Ka pasur spekulime nëse sulmi është i lidhur në njëfarë mënyrë me këtë imazh.

Në fakt, karikatura nuk duket se është përdorur nga revista, por duket vazhdimi i një teme.

Edicioni në print i kësaj jave përfshinte një karikaturë me diçiturën: “Nuk ka pasur ndonjë sulm në Francë”, por personazhi, që mbante veshur një turban, me një Kallashnikov në shpinë, përgjigjet: “Prit- kemi deri në fund të janarit për të thënë urimet tona”. Në Francë, është tradicionale që urimet për Vitin e Ri të zgjasin deri në fund të janarit.

A është thjesht një koincidencë që ky imazh është postuar në atë kohë që ka ndodhur sulmi? Disa media franceze kanë spekuluar se revista ka qenë viktimë e hakerave. Karikatura ka firmën e Honore, një ilustrator i famshëm francez, por është e paqartë nëse është puna e tij apo kur është vizatuar. BBC tentoi të kontaktonte me të, por nuk ka marrë një përgjigje.

Këtë javë, Charlie Hebdo në kopertinë kishte një karikaturë të autorit kontrovers, Michel Houellebecq, libri i fundit i të cilit imagjinon një Francë të drejtuar nga një parti islamike, ku gratë inkurajohen të mbulohen, poligamia është e ligjshme dhe Kurani mësohet në universitet
Honore eshte vrare gjate sulmit, fatkeqesisht!
 

Marla

VIP
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Ne aspektin tjeter mund te preket dhe liria e fjales dhe deri ku i ka limitet.
Kjo eshte teme tjeter dhe s'duhet ti beni lemsh, duke justifikuar njera tjetren nepermjet njera tjetres.

Neser do hap nje teme apostafat per kete pune, :p Se kjo puna e cenimit te fjales se lire, nuk vjen vetem kur eshte ne fjale figura e profetit Muhamed, ehuu sa censura ka ne Amerike sidomos, ndaj shume rracave/dukurive. Leqe ka dhe ligje apostafat per kete pune.
Liria e fjales ka dhe ajo limitet e veta. S'ka liri absolute sot, pasi nuk jetojme vetem ne nje ishull. Madje edhe nqs jetjme ne hene, hapesire komplet vetem, prap ambjenti qe na rrethon ka te drejta karshi nesh e s'mund te flasim e bejme cte duam. ... nejse, neser neser avazi, :p..

.
Civilizimi matet nga menyra se sa lirshem mund te shprehesh mendimin tend te lire Soulina :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Nese 1 gazete ben dicka te jashteligjshme atehere ka ligje dhe insitucione si burgjet per te denuar veprimin dhe nese eshte rast per tu denuar e kam fjalen, te besh karikatura per x apo y qofshin keta lidere udheheqes spirituale idhuj kulte fe nuk perben asnje lloj veper penale. Veper penale eshte te vrasesh njerez tju marresh jeten qe vete Zoti ju ka dhene dhe vetem Zoti mund tjua marre dhe jo persona te cmendur qe veprojne ne emer te tij!!
Po dhe ketu pajtohem me juve,por pse deri me sot nuk u mur ligji me keto instuticijone,se nuk besoj se kan qendru indiferent ndaj kesaj gazete muslimane,Por disa gjera duhet shikuar nga nje kendveshtrim jo si ne duam po siq jan, nuk po tallet nje musliman me jezusin psh,pse te tallen tjeter me muhametin! bej nje hulumtim me te detajuar dhe shiko sa lejohet ose si pritet nje shkrim i till fys... pra eshte desht te merrne masa sh. me heret dhe uroj te mos ndodhe dhe te jet mesim dhe per tjert.se sot tallet me dike se ka ndikim sh jashtzakonisht te madh ne boten islame ,, e neser ta ndalon edhe ti kryesh ritet fetar se keto gjera keshtu fillojn .
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Ja dhe Shqiptaret qe mbeshtesin aktin kriminal.....marshallah marshallah

dhe te gjithe yrra byrra...

Arfe te bona i pyetje , Ky gjoja me mjeker qe ka dale ktu eshte pejgameri juaj? per kete u vrane 12 veta?
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Ja dhe Shqiptaret qe mbeshtesin aktin kriminal.....marshallah marshallah

dhe te gjithe yrra byrra...

Arfe te bona i pyetje , Ky gjoja me mjeker qe ka dale ktu eshte pejgameri juaj? per kete u vrane 12 veta?
 
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Tashme jetojme ne kohe moderne dhe
moda e terrorizmit eshte me e njohura
pse mos te vrasin ke te duam ne emrin e saj?
politika dhe baronet kerkojne me çdo kusht
te na perçajne me njeri tjetrin!!
ketu eshte e njejta dore e 11 janarit
dore spiunazhi kriminela te stervitur nga vet shteti!!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Dhe pikerisht ai liber qe 1.6 bilion njerez sillen, fjalen e pare qe ka, eshte: LEXO!
Po pra pikerisht per kete e kam fjalen: Dhe ata qe bene aktin mizore lexuan, ne ate liber qe fillon me LEXO, se cfare duhet tu behet pabesimtareve dhe ja ku eshte rezultati.

Po pra aty shkruan edhe lexo: “O ju që besuat, mos u ofroni miqësi (dashuri) prindërve tuaj, as vëllezërve tuaj, nëse ata vlerësojnë mosbesimin kundër besimit. E kush prej jush miqësohet me ta, ata janë mizorë.

Problemi qendron pikerisht te leximi!
:liber:


 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Cdo akt kriminal qe po behet ne emer te Allahut dhe fese muslimane, nuk eshte dicka e mire, sepse keta individe po ulin dhe felliqin te gjithe fene muslimane dhe po shtojne me shume percarjen dhe urrejtjen e njerezimit ndermjet konkluzioneve te pergjithesuara fetare qe vijne si pasoje e akteve te tilla kriminale..
Mos te harrojme qe para ca javesh dy persona me probleme psiqike, shtypen dhe vrane njerez te pafajshem ne "marche de noël" dhe te dy thirren "allahu akbar" dhe kur i kishin marre ne pyetje thane qe u jepte kurajo thirrja e tille, me pak fjale as nuk kishin te benin fare me fene po me mendjen .. por ja qe veprime te tilla shtojne urrejtjen masive ndaj te gjithe muslimaneve.. te digjet i njomi bashke me te thatin nuk me duket e drejte.. Tashme si Gjermania qe u ngrit kunder te gjithe muslimaneve do ngrihet dhe Franca (gje e padrejte per te gjithe muslimanet qe po futen ne nje thes)..

Mos te harrojme gjithashtu, qe polici i vrare ishte musliman ashtu si dhe nje nga punetoret e Charlit..I paharruar kujtimi tyre .. U prefshin te qete ..
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Eshte tragjedi cfare po ndodh, sepse ky eshte vetem fillimi.... do vdesin njerez te pafajshem deri ne momentin qe njerezit do kuptojne qe ske si te vrasesh ne emer te fese, nuk ta jep te drejten as Allahu as Muhamedi, as Zoti apo emra te tjere qe mund te perfytyrojne Zotin ne fete e ndryshme.
Asnje fe nuk do te kerkoj ta mbrosh duke derdhur gjakun e tjetrit

Asnjehere kjo bote sdo kete te njejten fe ne 100% e si pasoj duhet pranuar qe tjetri te kete opinion ndryshe nga ty, mos respektoj ca respekton ti, e keshtu me radhe.


Tek po shfletoja gazetat, me beri pershtypje nje comment
Büşra Sarıkaya
i will not support what happened today while being silent.
i write all these thing as a person who is muslim who is believeing same religion and who is embarrassed of this religion terror. those monsters never had peace or freedom in their countries. and they run away for well-standarded lives. they run there cause there is freedom. everyone is equal and noone has to believe same things. all people are able to use their brain to choose good or bad. everyone is allowed to choose; to believe or not believe or what to believe. but those idiots will never understand what does this mean even for them. cause they are all grown with sick thoughts. once if they used their brains, they would know that any religion will not allow anybody to kill. all religions are for peace. and in my opinion religion is private. it is personal intimate. according to my religion i dont support what these cartoonist mentioned but i support that they were free to do it.
and for the last, if your religion is worth killing for, please start with yourselves. #JeSuisCharlie

http://www.buzzfeed.com/ryanhatesthis/heartbreaking-cartoons-from-artists-in-response-to-the-ch#.fjE6Zo7dw

Ngushullime per familjet qe kane pesuar kete humbje ne menyre tragjike.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Vdesin 11 persona nga një sulm në një gazetë në Francë (FOTO LAJM)

Masakra në Paris, dorëzohet 1 nga 3 të dyshuarit, vijon operacioni i policisë

Një nga 3 personat e dyshuar si autorë të sulmit në redaksinë e “Charlie Hebdo” në Paris, ku mbetën të vrarë 12 persona, i është dorëzuar policisë rreth orës 02:00 të ditës së sotme.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia franceze e lajmeve AFP, sipas së cilës personi i dorëzuar është 18-vjeçari Hamyd Mourad, i cili mendohet të ketë ndihmuar në realizimin e krimit dy vëllezërit Cherif Kuoachi 32 vjeç dhe 34 vjeçari Said Kuoachi, të cilët dyshohen si ekzekutorë të 10 pjesëtarëve të stafit të revistës satirike dhe 2 policëve.

Më herët, mediat franceze raportuan se policia kishte lokalizuar 3 të dyshuarit në Reims. Me dhjetëra anëtarë të forcave speciale franceze anti-terror rrethuan një ndërtesë ku dyshohet se janë duke qëndruar dy vëllezërit Kuoachi.

Pas thuajse 10 orë hetimesh autoritetet franceze identifikuan autoret nga karta e identiteti e gjetur nga policia në “Citroen C3” të braktisur nga autorët.

Viktima në sulmin e ditës së mërkurë në redaksinë e “Charlie Hebdo” në Paris mbetën 10 pjesëtarë të stafit të revistës, mes tyre drejtori i saj, Stephan Charbonnier, si dhe tre prej karikaturistëve më të rëndësishëm të saj: Cabu, Tignous dhe Georges Wolinski. Po ashtu u ekzekutuan edhe 2 punonjës policie.

Presidenti Francois Hollande e etiketoi pa asnjë dyshim ngjarjen si sulm terrorist. "Ne e dinim se ishim të kërcënuar, sikurse dhe vendet e tjera të botës. Kërcënimi i sotëm erdhi sepse ne jemi vend i lirisë", deklaroi Hollande, i cili mbrëmjen e së mërkurës njoftoi se e enjtja do të jetë ditë zije kombëtare në Francë.

Sulmi vjen mes tensioneve në rritje në Francë si pasojë e rritjes së ndikimit islamik në shoqëri. Mendohet se revista franceze u kthye në qendrën e sulmit, pasi “Charlie Hebdo” njihet për shkrimet e saj satirike.

Rreth 15 minuta përpara sulmit, gazeta kishte publikuar në profilin e saj në “Tëitter” një karikaturë të liderit të ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi. Por tre vite më parë ajo kishte realizuar karikaturën e profetit Muhamed, akt ky i cili solli reagime të forta në vend e jashtë tij.
/ Top Channel
Tjetër sulm në Francë, vritet një oficere policie
Një tjetër sulm ka ndodhur në Paris në orën 8:06 minuta, në Porte-de-Chantillon, ku një oficere policie është vrarë dhe një tjetër është plagosur.

Mediat franceze thonë se agresori është larguar në drejtim të metrosë me një Clio të bardhë.

Policia është vënë në ndjekje të tij dhe pas një shkëmbimi zjarri një burrë është arrestuar.

Ky sulm ka ndodhur në kohën kur në të gjithë Francën janë marrë masa të forta kundër terrorizmit dhe janë vënë në kontrollin e policisë institucionet dhe objektet e rëndësishme.

Ndërkohë, dy orë më parë pati një shpërthim bombe në një restorant pranë një xhamie. Fatmirësisht nuk raportohen persona të lënduar. Ngjarja ndodhi në Villafranche sur Saone, në Lion. Lajmin e ka dhënë gazeta 'Le Progres', sipas së cilës nuk ka ende informacione mbi lidhje të mundshme me sulmin e djeshëm ndaj Charlie Hebdo.t.chanel
 
Top