Varrim apo djegje?

Varrim apo djegje?

 • djegje

  Votat: 7 22.6%
 • varrim

  Votat: 16 51.6%
 • nuk e di... se kam menduar naiher

  Votat: 8 25.8%

 • Totali i votuesve
  31

Ultraviolet

Love me like my demons do ☻
Titulli: Varrim apo djegje?

Pastaj ekziston dhe balsamimi, ngrirja kriogjene (per cdo rast mos zhvillohet teknologjia e na ngjallin pas 1000 vjetesh) dhe po eksperimentojne dhe me nje menrye te re.

Dy dizajnues italiane Raoul Bretze dhe Anna Citelli kane paraqitur nje lloj 'kapsule' te perbere prej niseshtes qe eshte organike dhe bioe-degraduese. Kufoma vendoset ne kapsule ne forme te njejte si te fetusit dhe pas varrimit mbi kapsulen behet mbjellja e nje lloji te druri, sipas zgjedhjes se personit para vdekjes dhe keshtu bima ushqehet nga mbeturinat.
Sa interesante!
Po lexoja tani artikullin rreth ksaj alternative... do te ishte 100 her me mir se varrimi ne arkivol ku ka nje fitim parash absurd
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Varrim apo djegje?

Jeni mesuar me keto pluhurat juve ,se ne shtepi u jane bere shtresat e pluhurave me e trashe se dysheku . Pty edëpëseni
Ty do te marrim pluhur te ndertojme si vazo balte.
Sapo te ndertojme do te thyejme prap e te bejme pluhur.
Sapo te jesh pluhur do te bashkojme me uje
E prap vazo..
Keshtu ne pafundesi qe shpirti yt te mos gjeje kurre qetesi.
 
Last edited:

klau92

Anëtar Aktiv
Titulli: Varrim apo djegje?

Ty do te marrim pluhur te nderojme si vazo balte.
Sapo te ndertojme do te thyejme prap e te bejme pluhur.
Sapo te jesh pluhur do te bashkojme me uje
E prap vazo..
Keshtu ne pafundesi qe shpirti yt te mos gjeje kurre qetesi.
ose Malsin mund ta lem vazo...ajo vazo ku mbahet pluhuri yn
do behet i dobishem njeher ne historin e njerezimit!:p
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Varrim apo djegje?

ose Malsin mund ta lem vazo...ajo vazo ku mbahet pluhuri yn
do behet i dobishem njeher ne historin e njerezimit!:p
Loool lol lol
Nahhh keshtu do ishte sh i dobishem, une se fus veten aty.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Varrim apo djegje?

Po tek ne shumica treten ne varr.... djegia eshte nje diqka e re.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Varrim apo djegje?

Pse te digjem , kur ekziston mundesia qe edhe ne toke te beje sevape ! Te jem ushqim per insektet nen toke !
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Nuk e kam menduar kurre por kur te mbyll syte cte duan te me bejne sdo jem qe ti qortoj :chh
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Nuk dua ta mendoj vdekjen.
Pasi te vdese te bejne cte duan .
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Kam nje shoqe ne Kopenhagen e cila e ka lene me te shkruar qe do te digjet pas dites se saj te vdekjes.
Ne fillim s'me pelqeu kjo ide ,por eshte mjaftueshem pozitive besoj.
Me c'me pat thene kjo zgjedhje ish me deshire. :)
 

Eruljan

Anëtar i ri
Nuk e kam menduar akom.hahah por ne itali shumicen I djegin per arsyje edhe kur varroset njeriut i lejn nje drite ndezur dhe ne fund te muajit I zoti shtepis pagun faturen.dmth dua te dal me mir me djeg e mbyllet ai kapitull nje her e mir..
 

Milanisti

Larguar
Nuk e kam menduar akom.hahah por ne itali shumicen I djegin per arsyje edhe kur varroset njeriut i lejn nje drite ndezur dhe ne fund te muajit I zoti shtepis pagun faturen.dmth dua te dal me mir me djeg e mbyllet ai kapitull nje her e mir..
Ne Itali i fusin ne varre murale.

As te vdekur se imagjinoj veten te digjem ne turren e druve..me mire ne dhe :p
 

Eruljan

Anëtar i ri
Abis esht e ver8 ajo qe thua ne italia i fusin ne varre murale edhe e blej vendin per 100 vjet rreth 50mije euro kur I djegin i mbajne me nje kavanoz hirin e te djegurit dmth edhe kur te vedesesh duhet te pagush shum lek hahahhahaha
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Qefi eshte mos me vdek fare..po haj mo se edhe mu plak shum e mos me dite cfar bahet me jeten me mir me vdek..dhe mu fut ne dhe ne gjiri e saj ..edhe ashtu aty eshte zanafilla.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Ne varrim vine cdo lloj njeriu qe mendon se na ka njohur nga miqesia e ku di ....shumica vine se e e kane e per detyre jo nga krushia e nga miqesia ....keshtu me mire djegie e kaq
 
Top