Une vij nga...?

Une vij nga...?

 • Shqipëria MEME

  Votat: 98 60.9%
 • Shqiptar i Kosovës

  Votat: 39 24.2%
 • Shqiptar i Iliridës (Maqedoni)

  Votat: 13 8.1%
 • Shqiptar i Malit të Zi

  Votat: 1 0.6%
 • Shqiptar nga Kosova lindore (Preshevë ,etj)

  Votat: 5 3.1%
 • Shqiptar nga Labëria

  Votat: 2 1.2%
 • Shqiptar arbëresh

  Votat: 1 0.6%
 • Shqiptar i shpërngulur prej dekadash diku tjetër

  Votat: 2 1.2%

 • Totali i votuesve
  161

Hera

Moderatorë
Staff member
Te kesh pashaporten e shtetit ku jeton sdo thote te humb preardhjen tende ....dhe mos te fshihemi mbas gishtit kur thone se kush iken jashte gjene e pare qe mundohet jane letrat persene e dime ...dhe me vjen cudi me disa qe e luajne rolin e avukatit duke bere deklarata per femite kur femite qe kane lindur ne vende te tjera ose e flasin pak ose hic fare ..dhe mos te flasin kot se kam pare e ne itali e angli e belgjike e greqi eshte e puna ime si edukatore ...jetoj me to dhe di si flasin apo shprehen ....dhe kush mohon vendin e tij eshte i pa vlere ...tjeter se cfare dekumentash marrim
 

Amara_La_Negra

Well-known member
Te kesh pashaporten e shtetit ku jeton sdo thote te humb preardhjen tende ....dhe mos te fshihemi mbas gishtit kur thone se kush iken jashte gjene e pare qe mundohet jane letrat persene e dime ...dhe me vjen cudi me disa qe e luajne rolin e avukatit duke bere deklarata per femite kur femite qe kane lindur ne vende te tjera ose e flasin pak ose hic fare ..dhe mos te flasin kot se kam pare e ne itali e angli e belgjike e greqi eshte e puna ime si edukatore ...jetoj me to dhe di si flasin apo shprehen ....dhe kush mohon vendin e tij eshte i pa vlere ...tjeter se cfare dekumentash marrim
Shpirto mos u keqkupto.tema osht UN VI NGA ... jo cfare letrash kemi.Ate e dime shqipetar jemi te gjithe kurse persa i perket femijeve sa me sh gjuhe te huaja te dish aq me mire por kjo nuk do te thot se ata qe din shqip jan patriot dhe ata qe sdin sjan.un kete punen e patriotizmit asnjehere se kom mor vesh.Secili perfaqeson veten atje ku osht dhe jo shtetin ;)
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Shpirto mos u keqkupto.tema osht UN VI NGA ... jo cfare letrash kemi.Ate e dime shqipetar jemi te gjithe kurse persa i perket femijeve sa me sh gjuhe te huaja te dish aq me mire por kjo nuk do te thot se ata qe din shqip jan patriot dhe ata qe sdin sjan.un kete punen e patriotizmit asnjehere se kom mor vesh.Secili perfaqeson veten atje ku osht dhe jo shtetin ;)
@Amara_La_Negra agapi nuk keqkuptohem por jam me kontakt me femi cdo dite ...une nuk kam femi dhe nuk mund te flas por rris femi shume vite dhe bej cmos qe shqipen te mos e harrrojne dhe u lutem prinderve te vene nje 10 euro ne muaj me shume qe e bejne gjuhe te tjera. ...por
 
 • Like
Reactions: iva

Passion

Super Moderator
Staff member
OPSIONI I PARE I DHENE NE SONDAZHIN E KRIJUAR. :)

Erdha nga kjo ane,edhe lutja ime eshte ta kryej ketu kete cikel e mision qe me eshte dhene ndshta e ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nga rastesia. :)
 
 • Like
Reactions: iva
Top