Thenie per dashurine.

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Dashuria nuk është si puna e një luleje që kur e ujit ajo rritet dita-ditës.
Dashuria zvogëlohet dita-ditës.
une nuk besoj…. kush e tha? :)Ka njerez, që me kohen i harron…... porse ka edhe njerez, që me ata e harron kohën…. :)
 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
You feel me, I know, you feel me inside, maybe not how I feel you, but you feel me.
You feel me under the skin, but if it hadn't happened yet, if you still don't hear me, it's just a matter of time, you'll feel me, I know,
Because I'm not any wind, a memory among many... but I'm a wind that overwhelms, spettina the monotony, if you feel a thrill coming to the soul, that's me.
If you don't hear it now, you'll feel it, believe me, you'll feel it when I'm on
Leaving you a piece of me.

© Silvana Stremiz

 
F

Frank

Guest
You feel me, I know, you feel me inside, maybe not how I feel you, but you feel me.
You feel me under the skin, but if it hadn't happened yet, if you still don't hear me, it's just a matter of time, you'll feel me, I know,
Because I'm not any wind, a memory among many... but I'm a wind that overwhelms, spettina the monotony, if you feel a thrill coming to the soul, that's me.
If you don't hear it now, you'll feel it, believe me, you'll feel it when I'm on
Leaving you a piece of me.

© Silvana Stremiz

A duhet te pres shume?! U merzita kam nje jete me surrat ne dritare! Pffffff
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 lol
 

Jetmira

Mbyllur
“Kam vendosur të merrem me dashurinë. Urrejtja është peshë e rëndë për t’u mbajtur.”
Martin Luther Kingu.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Nese ste lotojne syte pa vetdije neper urat e dashurise,ti ske dashuruar kurre. :))
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Dashuria është nje kurth... Kur paraqitet, shohim vetem driten e saj, e jo hijet e saj….

/ Oskar Wild
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Cfare eshte dashuria?...Me sa e njoh une...eshte pasion...admirim dhe vlersim...

Nese keni dy...jeni mjafte...nese i keni te treja...nuk keni nevoj te vdisni...per te shkuar ne parajse....
 

Rildi.s

Anëtar i Respektuar
Zgjodha të të dua në vetmi…Sepse në vetmi askush nuk të ka veç meje....
Dashuri e një anshme,e pa bashkëjetuar.
Një dashuri e jetuar mes dy personave ndodh që zbehet,mbaron.
Por, a vdes një dashuri si kjo në vetmi , që s'bashkëjetohet?
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Dashuri e një anshme,e pa bashkëjetuar.
Një dashuri e jetuar mes dy personave ndodh që zbehet,mbaron.
Por, a vdes një dashuri si kjo në vetmi , që s'bashkëjetohet?
Ne fakt kjo eshte nje fraze qe me pelqeu ndaj dhe e postova...

por eshte e dhimbshme gjithsesi...te duash dike pertej gjithckaje...dhe te mjaftohesh vetem duke e dashur...e duke mos pritur dashuri ne kthim...
 
Top