Te dalesh nga trupi yt eshte e mundur??

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Ajo pjesa e "bredhjes" ishte humor....si shkeputet?
 

Soulmind

oNcE...
Ajo pjesa e "bredhjes" ishte humor....si shkeputet?
nuk e di si, ama di qe Zoti na i merr shpirtat dhe na i kthen serish qe ne jemi ne gjendje te zgjohemi. Si te thuash gjumi eshte nje vdekje e lehte. Per kete bazohem tek ajeti kuranor ku Zoti thote: “Ai jua merr shpirtrat natën, duke e ditur ç’keni bërë ditën, pastaj ju zgjon që të jetoni deri në kohën e caktuar (dita e fundit e jetes)” (El En’am: 60),
a

kaq di. me shume vec Zoti e di, dhe as nuk kam hulumtuar me teper.
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Dmth sipas ksaj i bie qe zoti te na i marri naten e ti bej gjyqin....ath pse do kete prape gjyq ne diten e madhe

Po ky me ne loz topa djegsi a ca?
 

Zana1

Braveheart
Perderisa eshte energji ... eshte edhe i lire dmth udheton , por nuk hyn e del tek ne ne k;to forme qe thuan ti / thoni juve ..... e duhet te pesojme ndonje tronditje me domosdo qe ta ndiejme duke u shkeputur nga ne. Kjo eshte e pamundur..... Soul it's energy and it travels.
 

Soulmind

oNcE...
Dmth sipas ksaj i bie qe zoti te na i marri naten e ti bej gjyqin....ath pse do kete prape gjyq ne diten e madhe

Po ky me ne loz topa djegsi a ca?
mono eshte nate, nuk kam fuqi me loz me topa tashi :p

Nuk kam info ca ndodh :)
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Po pse me ngacmon fantazine me kto lloj replikash
Apo do me zgju lugatin brenda meje
Sonte do bej roje ....sdua te me marri askush shpirtin
 

jana80

Super Moderator
Staff member
nga trupi mund te dal vetem kur jam ne mes te nje libfi te bukur e me terheq aq shume sa me fut ne boten e tije....
ato seksperimentet labratoruke sdo i beja kurr edhe sikur te kishte aftesine te fshinte momorjen e atij emocioni apo te asaj eksperience... sdo doja... ne fund mjafton nje dashuri... nje liber... nje pikture..nje muzike e bukur.. nje panorame joshese per syrin.. nje enderr dhe do ishim kush donim.. ku donim.. do benim cdonim.. e do shijonim sa duam.. ... anti gjerave jo natyrore... me natyren deshiroj te jem ne harmoni dhe ne ekujliber psikofizik.....
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Heren e pare qe realizova astral pashe veten duke fjetur. Eksperience e cuditshme por jo aq shokuese sa cmund ta mendosh pa e realizuar.
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Heren e pare qe realizova astral pashe veten duke fjetur. Eksperience e cuditshme por jo aq shokuese sa cmund ta mendosh pa e realizuar.
Trego pak me shume....vetem me meditim?
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Trego pak me shume....vetem me meditim?
Pa meditim. Isha ne gjume. E dallova qe jam ne enderr dhe u perpoqa te zhohem. Sa u zgjova isha ne paralize gjumi, dmth ku nuk leviz dot asgje pervec syve. Ai eshte rasti ideal per tu shkeputur nga trupi dhe e realizova. Pasi dola pashe veten ne shtrat ne gjume.
 

Passion

Super Moderator
Staff member
une kam nje ebook praktike per menyren se si te dalesh nga trupi,une kam arritur deri ne piken kur fillon trupi te dridhet po skam dale dot,duhet menaxhuar mire frymemarrja dhe meditimi per te shkuar ne gjendje trance
E dija qe kete postim e kam shkruar une,vec kur pashe nofken Andi me siper. :)
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
E ke provuar me meditim?

Kete pa meditim ne gjume nuk e njoh
Jo skam provuar asnjeren
Nga biseda me nje pedagoge qe ka mbaruar Psikologji Klinike , me ka thene se hipnoza mbi mua mund te jete e rrezikshme. Ne varesi te jeteve te meparshme njeriu shume gjera i fshin. Ceshrja eshte se nuk dihet kush kemi qene e cmund te dali me pas.
Mund te kem qene nje varesese seriale psh....hipnoza mund te me bej qe alterego qe fle brenda meje te zgjohet....dhe zot na ruaj!
Edhe pse i dhashe nota humori kjo eshte e vertete.
Zonja me keshilloi te bej seanca meditimi e vetem kur te jem gati ,te provoj te zbuloj identitetin tim ne jetet e tjera.
Sma mban vec
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Jo skam provuar asnjeren
Nga biseda me nje pedagoge qe ka mbaruar Psikologji Klinike , me ka thene se hipnoza mbi mua mund te jete e rrezikshme. Ne varesi te jeteve te meparshme njeriu shume gjera i fshin. Ceshrja eshte se nuk dihet kush kemi qene e cmund te dali me pas.
Mund te kem qene nje varesese seriale psh....hipnoza mund te me bej qe alterego qe fle brenda meje te zgjohet....dhe zot na ruaj!
Edhe pse i dhashe nota humori kjo eshte e vertete.
Zonja me keshilloi te bej seanca meditimi e vetem kur te jem gati ,te provoj te zbuloj identitetin tim ne jetet e tjera.
Sma mban vec
Kthimin kane frike,prandaj sugjerohen parapregatitjet me ato c'ka ju kane keshilluar.

(Nje pyetje).

Une s'kam nofke tjeter,sikurse as i rregjistruar dy here ne forum,nga doli postimi im me nickname andi000000000000000111111 ? :D
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Kthimin kane frike,prandaj sugjerohen parapregatitjet me ato c'ka ju kane keshilluar.

(Nje pyetje).

Une s'kam nofke tjeter,sikurse as i rregjistruar dy here ne forum,nga doli postimi im me nickname andi000000000000000111111 ? :D
Ose ndonje anomali...qe sbesoj
Ose ky andi ta ka vjedh dhe e ka shit si te tijin lol

Me dha ca materiale per ti lexuar , c'eshte miditimi, hipnoza e per cfare sherbejne.
Ceshtja eshte se une jam produkt frike...ose e shkuara ime ka nje ane te erret ku vetja me idenkson mos te shkoj ne kerkim te shuarjes se kureshtjes....
Se di
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Ne jemi nje mase energjie qe shpesh zbroksete ne ne,dhe krijon nje fuqi gati shperthyese.
E gjej normale, pasi ajo energji eshte shume here me larte me pjlmet se sa instrumenti "trup i joni" qe e mban.
Kete lloj ndjesie qe pershkruan eksperimenti, shpesh ne e takojme neper enderra.
Por jane endrra shume te lodhshme per fizikun.
 

Zana1

Braveheart
Sipas shkencetareve eshte shkeputur lidhja trurit qe perpunon informacionet sensorjal.
E pra , kjo eshte e mundur ... sepse nuk ka energji permbi energji, pra eshte e pamundur ne forme apo menyre tjeter.

Kjo gje te ndodh ndonjehere edhe ne gjume ( enderr ) . Nga ato llojet e enderrave ku vertet mendon qe po bie nga diku, po mbytesh ne lume , po fluturon etj etj etj packa qe nuk ke dike verdalle , qe te te studioje.
 

Bukowski

Gjumash
E dija qe kete postim e kam shkruar une,vec kur pashe nofken Andi me siper. :)
hahah ti i ke bere dhe like :D kam harruar te uroj per detyren e re :)
 

Bukowski

Gjumash
Ndoshta shume ketu e ironizojne kete teme por jam i sigurt se sa me shume te provonin meditim aq me te vetdijshem do shpreheshin.

Hipnoza eshte dicka tjeter, ka te bej me nendijen nese mund ta quajm keshtu ne shqip. Vazhdoje Mon mos e merr me frike shko deri ne fund te tunelit ;)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Nuk eshte ide e mire. Jam i sigurt se shumica, po te kishin kete mundesi, do iknin nga vetja, madje te turperuar.
 
Top