Të konsumosh apo jo makarona në darkë? Ja përgjigja

Hera

Moderatorë
Staff member
[h=1]Të konsumosh apo jo makarona në darkë? Ja përgjigja[/h]
Pavarësisht gojëdhënave të shumta, që flasin për rëndim të stomakut apo probleme me tretjen, të konsumosh makarona në vaktin e darkës nuk është e dëmshme.

Një studim i fundit mbi efektet e makaronave, nxjerr në pah një tjetër të vërtetë.
[IMG2=JSON]{"alt":"Kliko per me shume info","data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/02\/690x90-3.gif"}[/IMG2]

Në të rezulton se nëse ky ushqim i thjeshtë dhe i dashur për shumicën e popullsisë botërore, konsumohet në mbrëmje, ka efekte pozitive në organizëm, qetëson, nuk shëndosh dhe lehtëson gjumin.

Madje sipas studimit, nëse makaronat konsumohen në orët e fundit të ditës në ato raste kur vuajmë nga pagjumësia apo jemi të stresuar, përmirësion ndjeshëm gjendjen tonë, falë përbërësve si triptofani dhe vitaminat e grupit B.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Vetem se s"duhet tepruar ne sasi dhe makarona me salca me shume yndyrna ,se pastaj behen te renda per stomakun dhe organizmin ne pergjethesi.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Sa me pak aq me mire mendoj une
 
Top