Shprehjet me te bukura te librave.

Arfenilla

Themelues i Forumit


Besoj se shumica jeni ,apo keni qen adhures te librit... dhe aty cdo here keni has ne shprehje qe ju kan len pershtypje te mir...Kjo teme u hape pikerisht per ket arsyje.... .
Shprehjet me te bukura te librave.Mos harroni te shkruani ne fund Autorin ..
Po filloj un e para si hapse e temes...se e di se soul, do me kritikoj se nuk kam shkru un ne fillim:vetull:cdo shkrim se eshte jasht temes do kaloj ne koshe ,pra ju lutem jo chit-chat.

Ps... bera ni kontroll po nuk gjeta nje teme till! nese din dikush lajmroni ju lutem..


Ne i perkasim nje bote ku pamja e jashtme ka vlera te jashtezakonshme, ku virgjeria e nje vajze i jepet si mall ankandi atij qe ofron me shume... ku grate sterviten te mashtrojne burrat me te pushtetshem dhe ku dashuria ndeshkohet si iluzion......!

Kujtimet e nje Geishe ... Arthur Golden
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Cfare eshte dashuria?
Kam takuar ne rruge nje djalosh shume te varfer qe ishte i dashuruar. Kapelja e tij ishte e vjeter, palltoja e grisur, uji i futej ne kepuce dhe yjet ia pershkonin shpritin.
Victor Hugo.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Ai ishte nje nga ato meshkuj te rralle te cilet jane te afte te jene koke e kembe ne dashuri dhe madje vetem nje here ne jete! "
Pat Conroy
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Jam ndjere i shastisur nga fakti qe njerezit mund te behen martire per fene - Kam ndjere keqardhje te madhe. Por nuk ndjej me keqardhje. Une do të behesha martir per fene time. Dashuria eshte feja ime. Une do të vdisja per te."
John Keats
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

Ai e donte, e kishte dashur gjithnje, skish mundur kurre, kurre ta harronte! Duke e takuar perseri, kishte ndjere gjithe pasionin e tij ti shperthente me nje vrull te tille saqe kishte pasur nga ky shkak gati tmerr,,,, nje lloj tmerri plot ankth, sikur te kishte pare, ne nje shkreptime, permbajtjen e gjithe jetes se vet.”
_Gabriele D’Annunzio
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shprehjet me te bukura te librave.

E ta dish se fjalet me te bukura te thena ndonjehere, akoma sti kam thene.
Nazim Hikmet
 
Top