Punime nga duart tona...

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Duart tona punëtore,
vizatojnë në fletore.
Presin bukur me gërshërë,
qepin kopsa me gjilpërë.


Pershendetje antare.
Tek ky nenforum kemi tema nga me te ndryshmet per piktore, arkitekte dhe artiste qe perdorin duart e tyre per te krijuar dicka te bukur. Duke pare qe kemi folur per pikturat tona te preferuara, apo foto nga duart tona, apo portrete te antareve, me erdhi ne mendje te hapim nje teme ku te tregojme dicka qe kemi bere vete, qofte dicka qe kemi qepur, vizatuar, krijuar, qendisur, etj. Ju lutem, ketu vendosni gjera qe keni bere vete me dore, nese keni bere nje krijim ne kompjuter eshte tema "Foto-Krijim" ne kete nenforum.

I mirepresim te gjitha krijmtarite tuaja.

PS. Prap do ju lutem qe ti permbaheni temes dhe nese keni nje koment per dicka te bukur qe shikoni perdorni rep, pm, ose mesazhet e vizitoreve. Temen do kisha deshire ta mbanim pa chit chat. Faleminderit
 
Last edited:

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Punime nga duart tona...

Piktura ne gure...Me pelqen te pikturoj, dhe shfrytezoj gjithcka mendoj se mundetet te sjelli nje rezultat te pelqyeshem :)
petroules_8alassina_topia.jpg
 
Pe: Punime nga duart tona...

Sa te bukura kto te tuat Katiaaaaa ,vet i ke bere?
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Punime nga duart tona...

Piktura e pare eshte bere me karton te forte te prere ne forma te ndryshme dhe te ngjitur dhe te lyer me ngjyre varaku, ndersa e dyta eshte punuar me gjethe te thata te lyera dhe te ngjitura ne tabllo :)
IMG_0098.jpgIMG_0099.jpg
 
Last edited:

Katia

Hmm kureshtar-e?

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Punime nga duart tona...

Ne nje foto eshte nje vazo e voge lulesh me baze bojra uji, dhe vernik mat ne siperfaqe...
Ne dy te tjerat eshte nje paravan i cili ishte nje ngjyresh dhe monoton, por me pak fantazi dhe durim i japim jete dhe ngjyra :)

Paravan me lulekuqe....jpgParavan me lulkuqe (afer).jpgVazo e vogel lulesh....jpg
 

Soulmind

oNcE...
Pe: Punime nga duart tona...

Hm, po rrenoja ne ca foto tani dhe me dolen para keto:D.. jane ca punime te bera para 4-5 vjetesh(kualiteti eshte sh sh i keq:(, i fotos dmth,,,(eh sdinim te mbanin aparatin ateher:()
Kjo e para eshte nje panorame si tip kolazhi e punuar me copeza xhami dhe kartoni ngjyra te ndyshme te ngjitura ne fije teli.:)baza eshte dru i lyer me Pelaka color..


Kjo e dyta eshte nje panorame per dhome femijesh. nje macok, hihi... i punuar mbi canvas, elevated me kartona te mbeshtjella me cope(rrobe dmth):vajzturp


Kete te fundit po e vendos per Flow-n i cili me thote: Ju beni frigorifera me kartona...haha... brenda nje dite duhet te ndertonin nje ambjent japonez me materiale te ricikluara , pra mbetje(i gjetem ne oborr, studio, aman moo gjithandej dukembeldh plehra:LOL) dhe jo te blinim materialet, me shkalle1:1 e cila do suportonte 4 vete brenda. Normalisht ishim 5 veta qe punuam per kete:)Flow, nuk dua te degjoj kritika:p
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: Punime nga duart tona...

kryevepra e radhes... po bie shi.. :qeshje: :kokes:
rain.jpg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Punime nga duart tona...

Si sna sollen cupat ndonje pune dore :dhurate:kshu ndonje qendisme, :qenis::qenis:triko te thurur :qendis::qendis:apo ndonje corape leshi :qendis::qendis:se na erdhi dimri e na merdhine kembet:brrr::brrr:
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: Punime nga duart tona...

Zbukurimi i ktyre cupcake-s. I ka gatuar shoqja ime, ne pamundesi per te bere torten e madhe te dasmes, dhe une ja rregullova me kto lulet qe tpakten te dukeshin bukur :D,

 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Punime nga duart tona...

Une skam nga keto gjera..sa nis te bej nej budallek me tallin e pastaj me ik guzimi :p (

Kati sh bukur si guret, si lulet e keqe i adhuroj!

Soul e bukur kjo torta, dua te shohhhh te tjera :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Punime nga duart tona...

Po ndonje corape te thurur apo ndonje recipete te gavruar s'keni na nojhere :eek:kidoki:
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: Punime nga duart tona...

nje maket i nje arredimi te brendshem per dhomen e ngrenies te nje klienti japonez :D

 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Punime nga duart tona...

Une kam bere nje bretkose origami a quhet ? :p
 

WISHMASTER

Moon_Boy
Titulli: Punime nga duart tona...

bukur keka, po pse nuk e kthen kryt !!
 
Top