Psikolog apo hoxhe?

Psikolog apo hoxhe?

  • Psikolog

    Votat: 24 57.1%
  • Hoxhe

    Votat: 18 42.9%

  • Totali i votuesve
    42

BeniT

Donatorë
????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Nuk jane fallco ne radhe te pare, dhe ne radhe te dyte dhe tek ortodokset ka murgesha.

Sa shpejt permbysen rezultatet ketu.
Mqns qe paska Murgesha tek Ortodokset me jep fakte ..
Rezultatet permbysen , qe mund ta dish edhe ti vet . edhe pse nuk ta ka qejf ta pranosh .
P.s une akoma nuk kam votuar sepse pastaj do te behej 10 Psikologu dhe 4 Hoxha :D .
 

Royal

Anëtar i ri
Kam dy pyetje?
Ti per cilin verzion je? hoxhe apo psikolog
Ti beson ne zot e fe?
 

BeniT

Donatorë
Kam dy pyetje?
Ti per cilin verzion je? hoxhe apo psikolog
Ti beson ne zot e fe?
Edhe pse vota ime nuk do te permbyste sondazhin , por pergjigjet po ti jap te thjeshta.
Per Hoxhen jo qe jo nje here, perderisa nuk kam asnje lidhje me Hoxhen , per mos te zhgenjyer , nuk me eshte dhene rasti kurre te takoj nje Hoxhe.

2) Besoj ne Zot dhe ne fe. sipas menyres time.
 

Royal

Anëtar i ri
Une jam ateist.
E gjith perpjekja ime nuk eshte qe te coj popullin tek hoxha, por te tregoj budallalekun e fese, qe lejon gjera te tilla, dhe kundershton mjeksine, duhet ditur se edhe ne librat e shenjte eshte e lejuar praktikimi i heqjes se demoneve nga shpirti i njeriut.
Prandaj ai rasti i murgeshes ishte per te trguar mizorine dhe psikiken e semure te klerit.
Gjera te tilla kane qene normale disa shekuj me pare, por edhe sot ka raste, pasi ata perfitojne nga injoranca e njerezve , sic jane ata qe kane votuar per hoxhen me lart.
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Kam dy pyetje?
Ti per cilin verzion je? hoxhe apo psikolog
Ti beson ne zot e fe?
SSi mund ti ndash Zotin Me Fen Amon ???:(
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Edhe pse vota ime nuk do te permbyste sondazhin , por pergjigjet po ti jap te thjeshta.
Per Hoxhen jo qe jo nje here, perderisa nuk kam asnje lidhje me Hoxhen , per mos te zhgenjyer , nuk me eshte dhene rasti kurre te takoj nje Hoxhe.

2) Besoj ne Zot dhe ne fe. sipas menyres time.
Beno, paske harruar qe ke takuar nje Hoxhe :D
 

METi

-=EdoLorEli=-
nese do ti vish ne ndihme personit qe e kerkon ate jepi mundesi dhe mbeshtetje te vizitoje psikologun, nese do qe ai te fitoj strese dhe probleme serioze supersticiteti coje tek hoxha. Hoxha me 4 klase shkolle te kerkoje te beje punen e psikolokug eshte si futbollist te kerkoje te drejtoje anijen kozmike per te bere zbulime ne hapesire.
me të vërtet quditem se ku e gjenë gjithë këtë urrejtje ndaj Islamit more alfonc, jo Hoxha nuk shkon në shkoll fare as ato 4 vjet që thua ti nuk i kryen.

Royal edhe unë e kam përcjellu atë emision dhe në fund ai ateisti tha që nuk e mohon domosdoshmërisht ekzistencën e Zotit LOL.
Hoxha deklaroi tepër mirë, se ata njerëz të cilët janë pushtuar nga Xhindët i ka shëruar me shumë sukses madje si dëshmi kishte sjellur edhe video. Kurse Psikologia mundohej ta arsyetonte se kinse fjalët arabe nuk janë të panjohura se kinse i dijnë gjithë Shqiptarët se Islami ka në SHqipëri qe 500 vite dhe se cdo njeri i kupton ato fjalë arabisht Injorante hesapi. Hoxha nuk ja këndon Ezanin njeriut të sëmurë nga xhindët por vargje të posaqme që janë për Xhindët, dhe Hoxha thoshte që nga personat që i ka shëruar vetëm 1 eventualisht 2% prej tyre kanë qenë praktikant feje, pra mos të thotë kush që unë s'besoj te ta se nuk i mbron aspak nga ta.
Një grua është pushtuar nga ta në një fshat të Kosovës e kanë dërguar pa vetëdije tek Hoxha ka dalur nga aty me këmbë të veta dhe nuk ka qenë praktikante feje tani fal 5 vakte Namaz.

P.S MOS MENDONI SE VETثM PSE NUK I BESONI MBROHENI NGA ATA, JENI SHUMث GABIM.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po raste te tilla jane te panumerta o METi, por shume njerez nuk u besojne ketyre gjerave pa u ndodhur personalisht atyre ose pa i pare me syte e tyre vete keto ndodhi.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Une e ndoqa shume me interes emisionin qe te ka nxitur te hapesh kete teme, pasi kam nje rast te tille tek nje i afermi im.

Tani menyra si eshte formuluar tema ndoshta nuk eshte percaktuar mire.

Doja te thoja dicka nga ajo qe degjova ate nate. Shume paciente kane perfunduar neper cmendina edhe kur nuk kane qene per atje dhe shume e shume te tjere kane patur probleme psiqike dhe jane marre me imamet.

Besoj se ka disa raste kur njerezit qe merren me keto probleme arrijne te zgjidhin edhe probleme qe neurologet e sotem nuk i kapin dot, por gjithashtu besoj se sugjestioni dhe autosugjestioni jane shume te rendesishme per kete kurim.

Une jam ende ne dileme cuditerisht. Do shkruaj me gjate me vone, duke dhene nje rast shume jetik qe me ka ndodhur.
 

alfonci

Veri investigatio
me të vërtet quditem se ku e gjenë gjithë këtë urrejtje ndaj Islamit more alfonc, jo Hoxha nuk shkon në shkoll fare as ato 4 vjet që thua ti nuk i kryen.

E keni shume gabim, une nuk ja lejoj vetes te bie dakord me akte te tilla informaliteti dhe injorance. Ketu s'ka te beje me urrejtjen. Une kam degjuar shume histori ku hoxhat merren me magjira dhe gjera te tilla, flasin ne emer zotash me magji, dhe njerezit perfundojne edhe me keq. Une skam arritur ta kuptoj kurre sesi i lejohet qe edhe pse "lider shpirterore" nje hoxhe te merret me magji. Pastaj ai nuk ka as edukimin, as shkollim dhe as pervoje per te kryer punen e nje psikologu. Mbase nje vetrinar mund te dije me shume ne kete fushe.

se kan shkolle shume pak e kam ditur, por se nuk shkojne ne shkolle fare nuk kam patur info megjithate nuk eshte veshtire per ta besuar qe mund te mos kene shkolle aspak.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Alfonc, sa per info, ata nuk quhen lidere shpirteror. Pastaj, as me magji nuk mirren. Sa po e shoh, qenke shume larg kesaj ceshtje per ta kuptuar. Ke nevoje t'mesosh me shume per kete, n'menyre qe t'gjykosh drejt e jo me hamendje. Bazohem ne postimet e tua ne lidhje me kete teme =)
 

METi

-=EdoLorEli=-
se kan shkolle shume pak e kam ditur, por se nuk shkojne ne shkolle fare nuk kam patur info megjithate nuk eshte veshtire per ta besuar qe mund te mos kene shkolle aspak.


http://www.forumivirtual.com/besimtaret-musliman/5074-shembulli-i-hoxhes-inovator.html

Lexo mëso, s'ke faj, ende je i vogel :).


E gjith perpjekja ime nuk eshte qe te coj popullin tek hoxha, por te tregoj budallalekun e fese
I pe videot?! Ende s'beson? Dëshiron të bindesh edhe më shumë?

Shko shikoje LIVE!
 
Last edited by a moderator:

vlora

PeJaNeZe
nuk e kapa tamam per cfare emisioni behet fjale..gjithsesi psikologu nuk krahasohet me hoxhen...KURRE!!!!!
kjo eshte me te vertet qesherake...
kuptohet se do e keshilloja psikologun dhe asnje tjeter..bohhhhh!
 

Taulanti

Anëtar i ri
Neve(muslimaneve)perkatesisht hoxhallareve nuk i mbetet gje tjeter perveq qe te lexojm Kur'an dhe te lutemi per fatin e atyre qe jane te pushtuar nga xhindet e keqinj...n.q.s na pranohet lutja te All-llahu xh.sh.atehere personi ne fjale mund te sherohet...nuk eshte hoxha as psikologu ai qe vendos per ceshtjet emocionale madje per kete lloj ''semundje'' nuk mund as te na ofrojne ndonje ndihmese te madhe.....Lutjet e tilla mund t'i bejme edhe ne muslimanet e thjesht n.q.s pranohen te Zoti atehere eshte OK..Kurre nuk gutna e kurre nuk tutna 1 All-llah osht qe i lutna
 

baby-angel

Thpilt
Hahaa, sa here bie muhabeti tek dicka qe ka lidhje me fene opaaa fillojne ofendimet..
Te pakten tek kjo teme secili eshte i lire te jape mendimin e tij dhe asgje me shume, sepse eshte teme asnjanese..:)
Une psh do e coja tek hoxha, kjo sepse i tille eshte besimi im..(mund te mendoni cte doni per mua, po jo te ofendoni)..dikush tjeter mund ta coje te psikologu..shume mire ,nese gjen sherim per mua dmth qe ska qene per hoxhe (gje qe ta thote dhe hoxha vete kur shkon atje).

Por doja tju pyesja ju qe i keni kaq inat hoxhallaret, nese nje njeriu juaj preket nga dicka e tille dhe psikologu si ben dot gje (dmth se sheron) ca do benit, do e mbyllnit ne cmendine apo do provonit ta conit tek nje Hoxhe?
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
faktikisht duhet te ishte dhe opsioni asnjerin ose te ishte dhe prifti mos behemi te nje anshem se te njejten pune me hoxhen ben dhe prifti se nuk jane me te bukur keta......se cpo lexoj per xhinde e fantazma dhe me lindi pyetja vertet ka njerez qe i besojne ketyre gjerave
 

baby-angel

Thpilt
faktikisht duhet te ishte dhe opsioni asnjerin ose te ishte dhe prifti mos behemi te nje anshem se te njejten pune me hoxhen ben dhe prifti se nuk jane me te bukur keta......se cpo lexoj per xhinde e fantazma dhe me lindi pyetja vertet ka njerez qe i besojne ketyre gjerave
:D Prifterinjte nuk pranojne te merren me xhinde..(te pakten me sa di une).
Pastaj ti Taku (nese sgaboj) ke pasur dikur ne firmen tende nje shprehje qe thoshte: " Kryevepra e djallit, ishte qe e bindi njerezimin qe ai nuk ekziston". (nese se ke pasur ti gjths me fal ).
Disa gjera edhe kur nuk je besimtar, kur i shikon me syte e tu i beson, vetem nese sdo ti besosh..(spo them qe kam pare xhind e, se mos e merrni per te tille, e kam fjalen kur shikon njerez qe sdine cbejne e sherohen nga Hoxha, apo dhe kur te tregojne qe kane pare xhinde).
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
:D Prifterinjte nuk pranojne te merren me xhinde..(te pakten me sa di une).
Pastaj ti Taku (nese sgaboj) ke pasur dikur ne firmen tende nje shprehje qe thoshte: " Kryevepra e djallit, ishte qe e bindi njerezimin qe ai nuk ekziston". (nese se ke pasur ti gjths me fal ).
Disa gjera edhe kur nuk je besimtar, kur i shikon me syte e tu i beson, vetem nese sdo ti besosh..(spo them qe kam pare xhind e, se mos e merrni per te tille, e kam fjalen kur shikon njerez qe sdine cbejne e sherohen nga Hoxha, apo dhe kur te tregojne qe kane pare xhinde).
Prifterinjte merren me demonet dhe me vampiret :p
Jo nuk eshte e imja une e kisha dhe Djalli citon biblen per qellimet e veta (dicka e tille )
nuk eshte puna a shikon baby por llogjika ime nuk me lejon te besoj keto gjera qe per mua jane vegla e hoxhallarve prifterinjve per te mbajtur te izoluar njerzit ne mendime te tjera :)
 

baby-angel

Thpilt
Prifterinjte merren me demonet dhe me vampiret :p
Jo nuk eshte e imja une e kisha dhe Djalli citon biblen per qellimet e veta (dicka e tille )
nuk eshte puna a shikon baby por llogjika ime nuk me lejon te besoj keto gjera qe per mua jane vegla e hoxhallarve prifterinjve per te mbajtur te izoluar njerzit ne mendime te tjera :)
Une kam degjuar shume histori ne lidhje me gjera te tilla,xhind apo magji, dhe jo histori te vjetra por gjera qe mi kane thene njerez te aferm te familjes, edhe nga ata qe sbesojne..:) dhe gjera qe kam pare me syte e mi..
Eshte e kuptueshme qe sta lejon llogjika, se njeriu ne shume raste e ka te veshtire te pranoje ato qe di, imagjino te pranoje ato qe sdi..:) gjths nese do nisesh me mendje te hapur (dmth te leshmenjane cdo paragjykim) dhe me deshire per te gjetur cila eshte e verteta ndoshta do e kesh me lehte te pranosh..:)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Une kam degjuar shume histori ne lidhje me gjera te tilla,xhind apo magji, dhe jo histori te vjetra por gjera qe mi kane thene njerez te aferm te familjes, edhe nga ata qe sbesojne..:) dhe gjera qe kam pare me syte e mi..
Eshte e kuptueshme qe sta lejon llogjika, se njeriu ne shume raste e ka te veshtire te pranoje ato qe di, imagjino te pranoje ato qe sdi..:) gjths nese do nisesh me mendje te hapur (dmth te leshmenjane cdo paragjykim) dhe me deshire per te gjetur cila eshte e verteta ndoshta do e kesh me lehte te pranosh..:)
Shiko po ta marrim tamam tamam keto mitet e xhindeve ku dhe kur jane me te perhapura ne kohet me te vjetra si dhe ne per fshatra qe niveli i dijes ishte pak me lart se zero ndikonte koha drita skane patur nje hije nga nje peme te shikonin kjo perketheheshe ne nje xhind apo ku di une pastaj truri i njeriut eshte goxha i perparuar sa qe krijon imazhe nga frika e tepert :)
 
Top