Pse qesh??

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Lamtumire Dashuri e Pamundur....
Po ti shkruaj ty kto fjal, te dedikohen direkt nga Zemra
Ishe ti ai qe desht dashuri te sinqert, e knej merresh me tjera Femra
Ishe ti ai qe erdhe tek un,
tbera pjes tbotes time te loteve e te deshta shum.
Ishe ti ai qe me premtove ngrohtesi, rrespekt e dashuri,
por tgjith ishin fjal i vetmi mashtrues ishe ti.
Smundem, mfal nuk shkruj me per ty......
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Per Ty...
Nuk mjaftojn kto rreshta,per te shkruar kto dy fjali. As koha e gjith botes nuk do tmjaftonte pewr tfol me ty. Ti je qenia me e embel qe jeton nkte bot tmallkuar, je ai qe ma ngroh boten, je ai qe ma shton jeten. Buzeqeshja jote e sinqert, me ben qe jeten ta shoh me nje sy tjeter. Kur kisha nevoj per ty, ti ishe atje pran meje, ulur ne shtraatin tim duke me dhen kurajo per tjetuar. Ti ishe aty duke me ber tndjehem njeriu me i lumtur nbot. Ti ishe aty pran meje, pa asnje interes. Ti ishe aty, por tani sje me...
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Preferoj Me Mir Te Qendroj E Heshtur Sesa Tflas Nese Te Tjeret Sme Durojn
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Pse Jeta Me Duket Deja Vu
Nuk e di se cfar mund tkem, telepati apo mos vall stresi provimeve mka ber me fiksime,por e gjith jeta mue mduket deja vu. Ja prsh Qepar po dilja xhiro, vura kufjet nvesh duke degju muzik e teksa po ecja si karafile neper rruget e elbasanit, thash me vete qe ku tmdal naj njo qe un si duroj dot, vetem kur mdoli bash ai qe un smundem ta duroj dot
ehh sikur ta dijsha thash me vete, ehhh pse mduken kto vite jet deja vu
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Serish E Nisa Cigaren...
Kur Te Njoha Ty e Lash Duhanin,
por kur ike ti vetmia dhe mungesa jote me ben qe ta nis prap duhanin, e di cfar me duket vetja eksituse kur ne buzet e mia te trasha del tymi i slimsit, epo ti sje ktu tme shohesh. Pun e Madhe po shoh Veten Para Pasqyres floket me jan rritur, jam dobsuar goxha, jam zbukuar goxha, preferoj qe floket ti bej bjonde me vetulla te hequra mir. Hmm cfar tjeter, apo tbehem njeri hakmarres edhe qe mos tja kem askujt nevoj, he se desh harrova Brehh Do Jet Teper Von Kur Ki Me Kujtu Per Mu
Se Ateher Do Jem Martu
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Shoh Njerez Qe Me Shajn
Shoh Njerez Qe Me Lavderojn Shoh Njerez Qe Skan Aspak LLogjik
Sa Per Dijeni Skom Aspak Frik
Jom RRit me 1 vend ku skom pas aspak Shoqni
Kur Tshihnin Njerzit plot urrejtje e xhelozi
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Dashnori Im Sekret
Ah sa e erret kjo nate, e mbaj mend si sot heren e par qe u takuam bashk, filloi duke mber komplimenta nga nje got ver e kuqe perfunduam te dy ne shtrat, Ah, sa i embel sa i sjellshem me ato puthjet e tij te zjarrta me at pamjen e tij eh sa i bukur ishte.
Eh rinia eh sa kujtime te bukura kam
MARR Diku...
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Ah kjo jet
jet e gjor jet me mujtime
pse e le te vetmuar zemren time
kishte nevoj per dashuri
e ate dashuri mund ta jepte vetem ai
o jet e gjor ne nje qytetet jetojm
njeri-tjetrin me heshtje e shikojm
nuk flasim kemi krenarin
e cuam ne dreq tgjoren dashuri
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Zgjohesh nje mengjes dhe nuk e di se kush je , c'fare eshte koha , c'fare te ka ndodhur , gjithcka eshte ndryshe! Njerezit qe doje ose kane ikur ose kane ndryshuar! Gjerat ne te cilat mund te mbeshteteshe jane fshire! Bota qe njihje jo vetem qe nuk egziston , por duket sikur ne te vertet nuk ka egzistuar Kurre. . .
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj!!
 

Jetmira

🎧🎵💙
Titulli: Pse qesh??

Nëse lumturia është bërë nga momentet...
Të uroj aq shumë sa
mos të lësh asnjë hapësirë
për ato të trishtuara ...
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Pse qesh??

Qesh se sme qahet....
 

jana80

Super Moderator
Staff member
Titulli: Pse qesh??

perse qesh
kur buzeqeshja jote ngriu ne fotografi
perse qesh
kur komenti yt mbi zerin u ngjyros ne zi
perse qesh ,perse ...as vete nuk e di!
 

Ultraviolet

One day or day one. You decide 🍻
Titulli: Pse qesh??

Ket tem sikur e ke hap per mu.
Qesh.
Gjith kohes qesh. Qesh me tmadhe edhe kur ja fus me shkelm ndonje muri ose dickaje te fort pa i ran ne sy asnjerit..
Vazhdoj te qesh dhe te kafshoj gishtin fort nderkoh qe nuk e ke vemendjen.
Qesh per te zbrazur urrejtjen qe kam per boten sepse perndryshe do me kishin mbyllur brenda me koh.
Qesh dhe vazhdoj te shtirem per te pare deri ne cfare pike arrin ligesia e njerezve dhe cdo her ngel e habitur nga rezultati.
Qeshja dhe kur haja drru, qeshja dhe kur me ngrenin duart.. nuk ka cast qe nuk qesh.
Mos me keqkuptoni, di te qesh edhe me shpirt por me pak persona... vetem me ato qe kurr sme kan zhgenjyer.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Pse qesh??

Qeshem se .....
Kan ardhun da kohna t'vshtira
Nuk pa dijm kuj mi besu
Vesh Ermiri si Ermira
Spa dim ma se kush asht gru
Moden e kam ndjek dhe un
Vesh e math, un si kerkush
Sot po s' veshe minifun
T'njesin emnin,karabush
 
Titulli: Pse qesh??

Ndonjehere mencuri eshte te dish te qetesosh shpirtin e te kerkosh paqen brenda asaj pjese qe eshte e padukshme,por qe dhemb kaq shume brenda nesh.
Ndonjehere te duash ti largohesh dhimbjes duhet tu thuash lamtumire kujtimeve e ti hipesh ne trenin pa stacione.
Kujdesuni per veten popull i shqipeve!
Mundohuni ndonjehere te mos jeni te nervozuar,te celni fytyren sepse gjerat duken me qarte kur dielli cel. :D
cit
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Pse qesh??

Pa komplikime e sterzgjatje- sepse me qeshet ose me Ben dicka/ dikush per te qeshur.... Per te njentat arsye, edhe kur qaj.
 
Top