Poezi kushtuar anetareve te forumit

CliveOwen

Anëtar i ri
Sa po futem ne forum
Lexoj Passionin sikur pellumb
Pellumb i lir dhe i mire
fjale pak e veper mire.

Duke qendruar
Shoh nevertitin e lulezuar
Te lash si admine
e tash po mirresh me themelime.

Nuk vonoj shoh Zaren
A moj zare moj zare
u mbulofsh gjithemon me pare.

Monique moj Monique
Ende sfiden se kemi mbarue
Nickutjeter mos ta merr keksin
se e kish avatarin shume seksi.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
LOY

Eshte nje goce qe te jep hakun
Me njat shtat qe t’shton merakun
Me njat trup te ndare me vija
Buze te lengshme si qershija

Aq e bukur dhe simpatike
Me paraqitje aq fantastike
Si shigjeta fjalet gjuan
E me fjale nuk na kruan

Kuptimplote ne debate
Goce qe s’mban aspak inate
Puna ketu i vafte mbar
Feministe e papare

Hyn ne debate me aq lehtesi
I jep shije e n’grohtesi
Mendjempreht per cdo lakmi
Rrezaton shume njohuri

Me delikatese e kam pershkruar
E veshtire per ta perpunuar
Sa here e shikoja ne fotografi
me dilte vjersha plote mangesi :fiu:
Ti i manget nuk je fare
Del si hyji ne dritare.
Unë për nderin do te falem,
për krijesat kurre s’do ndalem.

Vlla te kam, pasha gjakun
sa t’jem gjalle nuk ta ha hakun.
Thuri vargjet qetë e bukur
do çelin si lule flutur.

Delikat e gojeshpat’
Thyj’ në mes çdo inat.
Trim mbi trima- shpatëartë
Se s’na duhet mendja e thartë.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Ti i manget nuk je fare
Del si hyji ne dritare.
Unë për nderin do te falem,
për krijesat kurre s’do ndalem.

Vlla te kam, pasha gjakun
sa t’jem gjalle nuk ta ha hakun.
Thuri vargjet qetë e bukur
do çelin si lule flutur.

Delikat e gojeshpat’
Thyj’ në mes çdo inat.
Trim mbi trima- shpatëartë
Se s’na duhet mendja e thartë.
O Loy a ma ben dhe mua nje poezi :)
Zotohem se sdo me vije keq cfare do qe te shkruash!
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
O Loy a ma ben dhe mua nje poezi :)
Zotohem se sdo me vije keq cfare do qe te shkruash!
C'te te them moj e uruar
me je si figure e shquar.
Sa here flet, me ndalet fryma
them me vete: "u ndal dhe rryma"

Bam me qeshje e ironi
ikin skuthat ne shtepi.
Bam me nur e delikatese
dukem une serbes serbes.

Me vjen mire qe ma do fjalen
vrapin bashke nuk do e ndalem.
T'a kam friken kur terbohesh
se s'dua te me thermohes.

Je si djell, si hene e lare,
si pejsazh qe s'ka te share.
te kam krah e te kam xhan
vallen lehte e lehte ma mban.
 
Last edited:

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
C'te te them moj e uruar
me je si figure e shquar.
Sa here flet, me ndalet fryma
them me vete: "po ndalet rryma"

Bam me qeshje e ironi
ikin skuthat ne shtepi.
Bam me nur e delikatese
dukem une serbes serbes.

Me vjen mire qe ma do fjalen
vrapin bashke nuk do e ndalem.
T'a kam friken kur terbohesh
se s'dua te me thermohes.

Je si djell, si hene e lare,
si pejsazh qe s'ka te share.
te kam krah e te kam xhan
vallen lehte e lehte ma mban.
Oh Therrime :hug:
Se prisja :)
Dhe pse sdi te thur me rime di te them qe je shume e mire :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Oh Therrime :hug:
Se prisja :)
Dhe pse sdi te thur me rime di te them qe je shume e mire :)
Nicke, ta be nje plaku nga meraku :shokim:

Ka njat mendje si hanxhar
Ndrit, agun e mengjezit, si rrezja e pare
shtriu pertok cunat beqar
Amazonase e papare :uri:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ketrushe;

Kem ketrushen per merak
E perpikte eshte si sahat
Sa here postin e beje krap
Ajo mua LIKE e LIKE

Pa na dil njehere n’dritare
Se na dogje zemrat fare
Dil ketej shfaqu knej dere
Se na fike me k’to mistere
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
More Kiterr mor pizaveng. :p
Qysh spo mundesh me zene kurrkund vend,lule me lule qershi me qershi,vec pranvera paska pas kjo jete per ty. hahahahahaahaaha.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Nicke, ta be nje plaku nga meraku :shokim:

Ka njat mendje si hanxhar
Ndrit, agun e mengjezit, si rrezja e pare
shtriu pertok cunat beqar
Amazonase e papare :uri:
Paska qene datelindja ime:p
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Ketrushe;

Kem ketrushen per merak
E perpikte eshte si sahat
Sa here postin e beje krap
Ajo mua LIKE e LIKE

Pa na dil njehere n’dritare
Se na dogje zemrat fare
Dil ketej shfaqu knej dere
Se na fike me k’to mistere
Ky Ketrushi personazh,
vjen ketu avash-avash.
Syjeshil-e-flokeverdh'
me ngadal nurin e derdh.
 
Last edited:

Jetmira

Banned
Sa po futem ne forum
Lexoj Passionin sikur pellumb
Pellumb i lir dhe i mire
fjale pak e veper mire.

Duke qendruar
Shoh nevertitin e lulezuar
Te lash si admine
e tash po mirresh me themelime.

Nuk vonoj shoh Zaren
A moj zare moj zare
u mbulofsh gjithemon me pare.

Monique moj Monique
Ende sfiden se kemi mbarue
Nickutjeter mos ta merr keksin
se e kish avatarin shume seksi.
Erdhe ti more i uruar,
qe sle femer pa ngacmuar.
Erdhe ti more ditzi,
je i mbytur ne ligsi.
Rrofsh per urimin qe me dhe,
po me te thirr zar sja vle.
:p.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Kur vje Natta ne forum
Mu si hena te le pa gjume
Vjen e qete dal ngadal
sjell postime sa nje male

:)
 

Jetmira

Banned
Kitrra i nderuar,
jam menduar e jam menduar,
dy fjali te thjeshta me i krijuar.
Nuk po gjej cte shkruaj pasi qenka e veshtir,
por di te them qe je shpirtmir.
Je si ylber pas shiut te rrembyeshem,
je si oksigjen je i vlefshem.
Je si dielli qe ndricon,
je si meteori qe te verbon.
Jemi me fat qe te kemi ne mesin ton,
lum ne per ty o i nderuar kitrra jon.
 
Top