Po planifikonin sulm terrorist në Gjermani, 10 të arrestuar

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
[h=1]Po planifikonin sulm terrorist në Gjermani, 10 të arrestuar[/h] [h=1]Policia gjermane ka vënë në pranga 10 persona të dyshuar se po planifikonin një sulm terrorist.
gjermani-policia.jpg

Një zëdhënës i Zyrës së Prokurorit në Dyseldorf tha se autoritetet po verifikojnë për lidhje të mundshme mes personave të arrestuar dhe grupit militant Shteti Islamik.

“Ne dyshojmë se ata janë pjesë e ISIS-it ose simpatizantë të kësaj orrganizate”, tha zëdhënësi.

Të ndaluarit janë në paraburgim. Agjencia e lajmeve DPA citon zyrtarë vendas të pohojnë se njëri nga të dyshuarit është nga Taxhikistani, ndërsa kombësia e të tjerëve nuk është mësuar ende.

Top Channel[/h]
 
Top