Pikturat tuaja te preferuara

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Kete te Dalit e porosita ne canvas. Doli shume keq.

Tani po mendoj ta blej origjinalin 3.5 milion eur. Cikerrime eh.

hahahahaha :) kur ta blesh Avroo na sill foton origjinale pastaj te saj.

Tema;

Sandro Botticelli
La Primavera, 1482
Particolare delle tre Grazie
Galleria degli Uffizi, Firenze


 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Picasso "Due donne sedute al bar" (1902)

 

Delirium

Lugdunum
Eugène Delacroix


1- Woman With White Socks, 1825–30, Louvre

Delacroix,_La_Femme_aux_bas_blancs.jpg2- Greece on the Ruins of Missolonghi (1826), Musée des Beaux-Arts, Bordeaux

800px-Eugène_Ferdinand_Victor_Delacroix_017.jpg
 

Aki

misfit
Une smarr vesh shume nga arti figurativ, por kur isha ne Madrid me moren me zor se turp mos shohesh muzejet dhe ja qe pash dicka qe me la shume pershtypje, David Wojnarowitz (kishte me shume fotografi, po qe disi me flisnin)

Dhe nje Picasso qe gjeta atje (Guernica nuk lejohej te fotografohet).

Ndersa per te preferuar kam vetem nje, qe se kam pare live akoma :)
Skrik - Edvard Munch
 

Attachments

Passion

Super Moderator
Staff member
Kohet e fundit ndjek nje faqe nga nje autor shqiptar,qe pikturon mrekullisht bukur.

Margjini!

 
Top