Pikturat tuaja te preferuara

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara








 

Didi

C'est la vie.
Staff member
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

"Roots", 1949.
Frida Kahlo

 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staff member
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Vladimir Kush

Red Purse


Farewell Kiss


Departure of the Winged Ship


Diary of Discoveries
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staff member
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Puthja, Gustav Klimt

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Alexander Gunin artist from Russia



Félix Schlesinger - German Painter



Natalia Tour - Figurative Russian artist



Irene Sheri Bulgarian mother and French father born in the Ukraine

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Catherine Marchand Painter from Canada



Bjorn Thorkelson painter from Orange, CA. United State of America





Abraham Solomon painter born in Englan lives in France

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

[FONT=&quot]Fshati im Dimri nga fqinji im L. Gashi [/FONT]
[FONT=&quot]Vaj ne pelhur [/FONT][FONT=&quot]30x50cm

[/FONT]
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

If nothing saves us from death,
May love at least save us from life.

Artwork by Dimitra Milan




Title: Be mine. Only yours.
Acrilic on canvas, 2016
by Danielle Kowalski


 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Bernard Charoy - Painter born in #Lorraine East of #France



Boris Prokazov Russian painter



Ernesto Di Michele artist lives in Italy, Napoli




Gregory Frank Harris - Artist from southern California USA

 

jana80

Super Moderator
Staff member
Edvard Munch

munch-2.jpg

1p-PiUMevh4FSVZsjd1FI-k18K2PZexqH92_3rLcx2DQHcjrpzhZKG-3r3BoM0sIU06gJIEhMxpSBww=w1200-h630-p-k-n.jpg

220px-Edvard_Munch_-_Melancholy_(1894).jpg

260px-Munch_Det_Syke_Barn_1885-86.jpg

260px-Edvard_Munch_-_Summer_night,_Inger_on_the_beach_(1889).jpg

images-8.jpg

ky piktor me ka pelqyer qe kur i kam njohur pikturen e fundit me titull ulerime pasi ne ter jeten e tije dhe krijimtarine ka kerkuar te shpreh emocionet ndjenjat e verejme tek piktura vajza dhe nena e semure ( nje pikture ku piktori njeh veten pasi e jema vdes nga turbekozi pra nje jete te gjate vuajtjeje..
ne pikturen e dyte shpre femren... femren kur eshte vajze ,nuse e re me shikim drejt qiellit plot shpresa dhe objektiva pastaj e shikon ne moshe te pjekur si seksualisht po ashtu edhe me me pak pudore pastaj e shikon grua mbase nene ku jeta e ka lodhur e ka rrahur i ka nxire syte dhe i ka humbur shpresat dhe energjine e moshes rinore...e pas tre femrave ne fund ne nje cep eshte burri..indiferent? spektator? ne hije... qe sshikon ate por eshte dhe eshte ne nje te vetem versjon te "paevoluar"

pastaj zgjodha melankoline...melankoline e nje burri i veyem i pakuptuar ne nje bote me ngjyra dhe forma por ai eshte mbeshtetur ne vetvete...
ne pikturen eradhes ka pozuar motra e tije ingrit .. nje qetesi ne breg ...mbase qetesia e vetme e ketij piktori..(familja)
me pas po trishtim vajza e semure...
dhe ne fund zgjodha ulerimen .. kujt i ulerin piktori e cfar kerkonte nga norvegjia e atyre viteve??
 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
John Atkinson Grimshaw (1836-1893), "A Moonlit Lane" (1874)

33519302_1906624526023185_3714782038251798528_n.jpg
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Ne kete perjudhe jam "çmendurisht" e dashuruar pas pikturave te Koypel-it.
 

jana80

Super Moderator
Staff member
Lo sguardo è femmina: Clelia Adami (shikimi eshte femer)


images.jpg

Clelia-Adami_0.jpg

Clelia-Adami-venividivici.jpg

me pelqen kjo piktore nga ngjyrat e forta qe perdor e mes tyre rrezaton shikimi qe shpreh emocione..
ndonjera prej ketyre ngjan mendushem, ne pritje, emocionuse deri ne ate shikimin e ftohte e te pashprese
e ne te kafte si nje toke e zhveshur...
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Art Surrealist
visionary-art-surreal-art.jpg
 

Aver

VIP
Kete te Dalit e porosita ne canvas. Doli shume keq.

Tani po mendoj ta blej origjinalin 3.5 milion eur. Cikerrime eh.

 
Top