• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pertej kufinjve te Shqiperise: Shqiptare apo jo?

Elushe

Vogëlushe
Jashte Shqiperise a mendoni se shqiptaret jane te asimiluar apo jo? Shpesh degjojme qe duhet te integrohemi por jo te asimilohemi. Cili eshte mendimi juaj?
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Nuk e shikoj te arsyeshme dhe te nevojshme te asimilohemi nga shtetet ku per hall jetojme. Per mendimin tim e rendesishme eshte te integrohemi ne ate shoqeri,por jo te asimilohemi... Nuk mendoj as qe ka shqiptare te asimiluar,por thjesht shqiptare qe duan te ndihen te tille se keshtu mbase ndihen me me mire e mund te heqin sado pak ate ndjenjen e inferioritetit qe kane....
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ata qe nuk jane te ndergjegjesuar per vlerat e kultures se tyre, qe nuk i njohin arsyet pse duhet te jene me shume se krenare per prejardhjen e tyre, e bejne kete gafe.

Per mua personalisht, eshte turp te mos jesh shqiptar dhe nuk ka gje me te hidhur se mos te kesh te besh me emrin shqiptar. Te vish ne Shqiperi e te ndjehesh i huaj. Te degjosh muzike popullore shqiptare dhe te mos te te rrahe zemra.

Asimilimi e ka zanafillen tek mohimi i perdorimit te gjuhes shqipe.

Pra mallkue njai bir shqiptari
qe kete gjuhe te perendise
trashegim sic ia len i pari
trashegim nuk ia len femise.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
jasht Shq po menon n'mergim apo jasht Shq n'Balkan??...ata n'mergim disa po e disa jo, atyne PO ja u puthsha varrin sa ma shpejt:sharre:...edhe n'ballakn ka shqipe t'asimilum, n'Yugoslavi koxha do shqipe jon bo sllav, edhe atyne varrin sa ma shpejt ja u puthsha:mad:
 

diabolik

Antarë i ri
un mendoj tja fusim vrapit per tu integru:motor:por jo per tu asimilu se pr ndryshe ja bona gropen ndonjerit:sharre:
 
Top