Per te gjithe ju!

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Kam vene re se ketu ka shume nga ju qe dine te shkruajne, po mendoja ...po sikur te bejme nje konkurs letersie?

Njehere ne muaj do dergohen tek nje person i vetem (varet kush do e drejtoj kete konkurs) krijimet tuaja , dhe do postohen ne anonimat te plote .
Te gjithe antaret do votojne dhe ne fund te muajit do nxirret fituesi dhe emrat e krijuesve.
Gjithashtu temat do jene te percaktuara , por do kete edhe tema te lira duke qene se jemi amatore e jo krijues te mirefillte


Pres sugjerimet tuaja :)
 

Iva1

Well-known member
Kam vene re se ketu ka shume nga ju qe dine te shkruajne, po mendoja ...po sikur te bejme nje konkurs letersie?

Njehere ne muaj do dergohen tek nje person i vetem (varet kush do e drejtoj kete konkurs) krijimet tuaja , dhe do postohen ne anonimat te plote .
Te gjithe antaret do votojne dhe ne fund te muajit do nxirret fituesi dhe emrat e krijuesve.
Gjithashtu temat do jene te percaktuara , por do kete edhe tema te lira duke qene se jemi amatore e jo krijues te mirefillte


Pres sugjerimet tuaja :)
Interesante!Jam e mendimit qe temat te jene te percaktuara ku te shihen dhe pikepamjet e ndryshme mbi te njejten gje,pershkrimi dhe trajtimi mbi nje teme te caktuar.Gjithsesi do jete interesante edhe nese jane tema te lira!
 

Frank

No Love Lost, No Love Found!
Interesante!Jam e mendimit qe temat te jene te percaktuara ku te shihen dhe pikepamjet e ndryshme mbi te njejten gje,pershkrimi dhe trajtimi mbi nje teme te caktuar.Gjithsesi do jete interesante edhe nese jane tema te lira!
Nje teme do jete or taj, pse hallakatesh?
 

Frank

No Love Lost, No Love Found!
Ja se ta shpjegon @Moonlight tamam. Kolege e nderuar deri ne detaj, shpjegoja cik Ives :p
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
@Iva temat do jene te ndryshme per cdo muaj, tema e lire eshte e lire ( free as a bird)

Ti je te avatari mi? Se e une kolege me kolegun jam lol
 

Iva1

Well-known member
@Iva temat do jene te ndryshme per cdo muaj, tema e lire eshte e lire ( free as a bird)

Ti je te avatari mi? Se e une kolege me kolegun jam lol
Po une cthashe e ky kolegu jot cme pyeti se se mora vesh.Opo ju sjeni mire!Eshte teme serioze ketu jo pyetje -pergjigje.Po meqe u bete bashke ti e @Ri ne te njejten pyetje po u them : Po ?
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Koleg kjo qenka....ja ta zgjidha enigmen


@Iva ke me pyetje mbi tematiken?
Perpos chit chat sigurisht :)
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Po e kam thene kete, pra pasi te vendoset se kush do e drejtoj kete rubrike ,te gjithe krijuesit do ia dergojne atij personi krijimet.
Ai do hapi temen, sondazhin, dhe ne fund do shpalli fituesin, si dhe do bej te njohur te gjithe krijuesit.

Kush mendoni se do ishte personi me adeguat per ta drejtuar kete konkurs?

Sugjerime mbi temat (emertimet), etj etj

Keto po prisja :p
 

Frank

No Love Lost, No Love Found!
Shoke komisionere, kam menduar nje njeri adapt! Llagar per magazinen letrare.... ja e gjeta Kolegen e nderuar deri ne detaj @Moonlight ? ? ? ?
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Atehere te behemi cik serioz se e kam qejf kete temen une :)

Muajt qe kane mbetur jane :

Qershor
Korrik
Gusht
Shtator
Tetor
Nentor
Dhjetor

Temat qe po mendoja per secilin muaj


Qershor - Pranvere ne shpirt
Korrik - Nje shetitje e paharruar
Gusht - Ne dallget e jetes
Shtator - Kujtim i embel
Tetor - Perqafim vjeshtor
Nentor - Nje gjethe po te nis
Dhjetor - Prag festash
PS: Pres sugjerime plot e perplot, duke nisur nga temat e cdo gje qe ju vjen ne mendje :)
 

Senseo

Salt, pepper or cyanide?
Atehere le te vershojne poezite per muajin qershor them une :p
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Po dale moj xhan....te biem dakort per temat njehere.
Dhe nuk eshte kusht vetem poezi, edhe proze, edhe tregime e ctju doje qejfi. :)
 

Iva1

Well-known member
Mbi keto tema besoj se sdo jete keq se secili ta trajtoj vete ‘temen’pa gjini apo mendon ndryshe @Moonlight ?
 
Top