Parfumet

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Parfumet

Kue futem n'kete teme m'mbushet menja se po rroj mes VIP-ave :eek:le::eek:le::eek:le:Une per vete per Shengjergj s'perkatem dhe lahem me gjethe ftoi dhe nuk i kam problem fare keto aromat tjera ::cool:::fiu: Nje nga keto parfumet tuaja m'kushto 10 % page mi dreqen :lex:

Didi

C'est la vie.

Para disa ditesh futem ne nje parfumeri me nje shoqe, fi provuam te gjithe parfumet me radhe
dhe u dashuruam qe te dyja me kete Choè saqe se di sa kohe ngelem atje brenda te ipnotizuara
nga aroma e tij. Une vetem ne nje cop letre e hodha parfumin kurse kjo shoqja nje te mar shishen
dhe filloj u lye nga duart qafa..i thash hajde ikim se do na nxjerin jasht me shkelma, lol.

C'te marin me qaf keta parfumet vallahii..e dua keteee!:D

Bellatrix

Love , Peace & Happiness

KTO DITE DHE

nd.813.jpg

Last edited:

ReNdEx

Interist Forever

Para disa ditesh futem ne nje parfumeri me nje shoqe, fi provuam te gjithe parfumet me radhe
dhe u dashuruam qe te dyja me kete Choè saqe se di sa kohe ngelem atje brenda te ipnotizuara
nga aroma e tij. Une vetem ne nje cop letre e hodha parfumin kurse kjo shoqja nje te mar shishen
dhe filloj u lye nga duart qafa..i thash hajde ikim se do na nxjerin jasht me shkelma, lol.

Po e deshe merre coje ne shpi mos e ler ne vitrin se ta marrin te tjerat lol

Ky me pelqen mua :D

Legally_Sweet

Alis volat propriis
Staff member

A të dhanë kshu kokrra kafeje për ti marrë erë që mos ti bëje miks aromat mi?

Bellatrix

Love , Peace & Happiness

PRAP KTE NUK E NDERROJ ME ASNJE . ESHTE UNIK.

Arfenilla

Themelues i Forumit

kte e kam tani po nuk me duket se mban edhe shum arom te mir.

xhebrail1

INTERIST

te fundit ma ka blere ish e dashura zakonisht e perdore te vllait David Beckham se atij i pelqen ai lloj e mu po me bjen ma lire hahhahahaha

Legally_Sweet

Alis volat propriis
Staff member

Parfum i veçante, per njerez te veçante (mua me i llaf :p)...

Edhe ky tjetri qe ma prishi mendjen me aromen e tij

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫

14 years never change

call me kujtove nje parfum qe kam pas para disa vitesh, me sakte me dhane pjesen qe i kishte ngelur se aq sh e pelqeva .... po skam mundur te gjej ketu... po ka qene i kesaj linje

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫

call me kujtove nje parfum qe kam pas para disa vitesh, me sakte me dhane pjesen qe i kishte ngelur se aq sh e pelqeva .... po skam mundur te gjej ketu... po ka qene i kesaj linje
qose ke accaunt ne eBay aty mund ta gjesh esht i vetmi vend qe mban gjerat e vjetra :)

Keto perdor une..

Ultraviolet

Love me like my demons do ☻

Ca tme dhurojne sepse vet nuk blej... rendesi ka tkesh bo dush dhe mos te vish era wc sepse ska parfum qe mposht pisllikun.

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio

Ca tme dhurojne sepse vet nuk blej... rendesi ka tkesh bo dush dhe mos te vish era wc sepse ska parfum qe mposht pisllikun.
Shyqyr s'ja boke si Marokent qe hedhin parfum per te mund eren e 2 javeve pa dush.

Se perdor shume...

Legally_Sweet

Alis volat propriis
Staff member

Parfumet e femrave must have për vjeshtë/dimër 2013-14
Po afrohet sezoni i ftohte dhe bashke me te vijnë dhe aromat e reja, parfumet e femrave për vjeshte/dimër 2013-14. Aroma te reja qe kane bere për vete femrat ne te gjithë boten.

Me ardhjen e vjeshtes, përveç make-up-it te rinovuar me ngjyra dhe koleksione te reja, vijnë dhe aroma te mrekullueshme te sezonit te ftohte. Shume maison propozojnë te rejat e fundit për sa i përket parfumeve, ndërsa te tjerë ripërpunojnë evergreen duke prezantuar versione te njohur. Mes te rejave te fundit te stinës është Just Precious nga la Perla, një parfum shume femëror dhe joshës, me baze drunore dhe lulesh orientale. Një miks për tu veshur me lingërie prestigjioze te maison. Edhe FENDI zbret ne fushe me parfumin e tij te fundit Acquarossa. Edhe Trussardi vjen ne treg me aromat me parfumin My Name, një parfum i freskët por dhe shume delikat, i përzier me arome lulesh dhe pak vanilje.

Vjen me ne fund, pas një pritje te gjate edhe parfumi i Giorgio Armani, Si. Parfumi qe ka si tenstimonial Cate Blanchett, eshte me baze trëndafili, vanilje etj. Nuk mungojnë dhe Dolce&Gabbana qe për sezonin e ftohte propozojnë Intense, një arome femërore, ndërsa Tom Ford lancon një flakon, Fleur de Chine. Maison Valentino lancon aromën Valentina.

/ikub.al/

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar

Zakonisht ne profumeria ketu tek une kur blen dica...te japin ca proveza te vogla me parfume
2 te fundit qe mora
J'adore
The One
jane nje mrekulli..keshtu jam e detyruar te blej parfumin :D
Ama Kenzo me terhoqi jashte mase