Pak feminizem...

jana80

Super Moderator
Staff member
Nuk e qova biseden ne besimet ,po vetem.ceka se ne rohingya jane populli musluman . Dhe dmth kjo grua ka 2 kendvershtime : 1. Njera nga at qe ka deklaruar dhe per at qe e njeh bota (dhe eshte shperblyer) dhe ket e ben me mAximum per njerezit e vet , dhe e 2 : tjetra dmth ana e saj djallzore dhe diskriminuese per njerezit qe nuk i perkrasin ne besimin e saj.
si qenka shperblyer...
shperblim eshte te mos mund as te takosh familjaret e tu??
shperblim eshte te semuret burri qe e kan larguar e mos te mund ti jesh afer?
shperblehet nje jete e dhene per popullin e saj?? me cfar e shperblyen???
diskriminuse ajo?? per mua jane info te reja qe nuk njoh dhe kur skam njohuri mbi keto fakte skam argumente ta mbroj por cuditem si nuk paskesh asnje info mbi keto fakte .. gjithesesi per mua mbetet nje femer celik ku sakrifikoj gjithcka per popullin e vet per ti pare te lire.. kaloj cdo ego individualiste pasi i paten ofruar strehim dhe te jetonte jashte vendit te saj por zgjodhi vendin vuajtjet me koken lart dhe me thenjen nese populli im i vuan keto edhe une do i kaloj dhe do e permiresoj ate realitet..
 
Top