• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Po hap kete teme,per copeza dhe mendime personale te antarve.
Jeni te lutur mos ta ktheni temen ne copy paste.
Siq ndodhi me temen e KAtias.."zhgarravina dedikuar vetes."
Pra ketu hidhni,ato mjegullnaja casti,emocione,te kaluar,apo te enderruar real apo shpirteror,ama te
jene rrjeshtat, mendimet tuaja te shkruara nga ju..Ishte nje nate si gjithe te tjerat,por ca buleza shiu filluan ta embelzonin atmosferen e saj.
Pak nga pak ato u shtuan,ra nje erresire, pak sa e friskshme,se di se si..por pash veten tek..vrapoja..
E ndjekja jeten ne nje nate me shi,,,ishte nje erresir "utopike",ku shifja vetem shpirtin tim ne nje rrebesh.
Ajo me shfaqej neper pasqyra endrrash shpirterore,,te lagura nga shiu..
Vrapoja neper nje rruge si e hedhur ne ajrin e atmosferes, trysnia e shiut i jepte forme dhe turtuare,, shpejtoja hapat e lagur e zbathur,,pa nje cader,,pa nje neon drite.
Shikoja diku larg larg ,vetem nje neon te shpirtit qe me therriste ,neper ca pika shiu qe ngjanin si xixellonja nen driten e atij neoni.
Kapja gjethet e lagura rreth meje i shtrengoja ne duart e mija deri ne "dhimbjen e tyre",,,per te me mbrojtur nga shiu dhe nga erresira...e asaj nate.
Ato rreshkisnin te lenduara siper trupit tim te lagur,por te pakten qendronin ne prehrin ,supet e mija me shoqeronin,ashtu te lagshta te lenduara por ama afer ...
Por une kerkoja te kapja jeten,vrapoja si e cmendur pas atyre filizave elektriciteti,te asaj nate me rrebesh shiu.
Perdora shikimet per te pare qofte dhe diku cepin e jetes qe kerkoja,por ajo s"dukej,,s"dukej..ishte arratisur,,dhe me kishte vjedh nje "enderr",,ma kishte borxh dhe duhej te ma kthente..
Pop..por..asgjeee,,shiu vazhdoj te binte,,,fryma e ftohte ju shtua asaj nate,gjethet filluan te qanin nga lendimet e zbathur.
E lodhur,,ngrita shikimi i humbur ne te pakapshpen e kohe.
U perpoqa dhe njehere te kapja nje shikim afer,afer,afer me veten. Pash neonet e ndezura per-rreth,njerez qe kaloni afer meje..
Pyeta veten me nje retori nervozizmi:-duke i then nga ishe?!
Ajo mu pergjigj: Atje ku me cove ti..
I perqafova gjethet qe kisha siper trupit tim, falenderova per ato caste shoqerie,mora cadren qe kisha ne cepin e stolit dhe u largova ,,,
Nen driten dhe shiun e atyre kujtimeve qe ajo nate shiu mi rrembej pergjithmone...
Ndoshta nje dite do kthehem prap dhe do "hakmerrem" dhe une me ate nate,me ate rrebesh erresire ne cepin e nje kohe ne te njejten forme qe ajo me beri duelin mua..ate nate...
Ishte nje nate "utopik"e erret por e drejte...
Ai cep jete,,eshte diku ne ate nate me shi..ne ate nate qe kaloj,,qe iku,,qe mergoj..
Ndoshta ne nje nate tjeter do ti kthehem prape..por dua qe te jete shi...
Me pelqen nata ,me pelqen shiu,,me pelqen ti ndjek zbathur ,copezat qe jeta mi vene ne "erresire"..per ti kaluar ne nje dirte agimi,ne shkelqimin e nje vese endrrash shpirterore...
Tashme duhej te prisja dhe pak .Pak apo shume?! POre duhej te prisja mengjesin e nje agimi te lageshte...


 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

Ajo e ndjente ,ndjenjen tek bridhte neper ajrin e liris se mendjes,,
Ajo e ndjente ndjenjen tek i zhvshte trupin dhe shpirtin me perkdhejet qe ndjellin zjarrin e nje horizonti me ngjyra piktureske pertej,,,gjithesis kozmusit dhe ,,shikushmeris se galaktikave...
shikimet e humbura neper valsin e lumturis,qe ngjanin me thellsin e nje oqeani,.. ajo i kapte copezat e drites,mbi detin e qete qe lozonjarisht e shikonte ate me adhurimin e nje prendeshe endrrash,,,,,ndricimi i diellit i perkdhelte floket,,_Asaj..
Ajo shikonte dashurit qe vallzonin neper detrat e endrrave te veshura me shkumen e dallgeve..qe udhtonin drejt brigjeve te liris,..dhe mundohej ti shkruante ne nje pentagram,,notash muzikore..mbi faqen e kalter te detit..
Ndjente pafunesin e nje lumturie,,nder rrahjet e zemres qe shoqeronin rrezet e diellit drejt hapsires qiellore,,te virgjer,,ne sinqeritetin e kohes dhe te gjithesis..ajo dinte te dashuronte,,hapsiren rreth saj,,,ndaj dhe falte lumturi pa kushte duke u kthyer ne nje qenje trajtesisht rrezatuese ne varsi te stinve,,shkumve te detit,,dhe dallgve te tij,,,por ne c"do kohe forme ajo ishte nje qenje e lire dhe e lumtur..brenda dimensioneve te botes se saj te pafund...qe udhtonte gjithmon ne "gjumin" e lire te kozmosit rrethues... 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

Ngela duke te krahasuar me hapsiren,,me deten e pafundme..
Ngela duke marr aromen e luleve per te shijuar ty,..
Ngela duke vrapuar me shikime mbi valet e shkumezuara te detit te paane ,per te ndjer ajrin tend qe thith..
Ngela duke te perkdhel syt ne c"do lindje dielli ..
Ngela duke te then naten e mire ne c"do prendim dielli..
Ngela duke te shijuar ne enderrimet e tua,,kur hena behet bardhesi e plot ne mes te yjeve...
Ngela duke te zhveshur mbi universin njerzor per te bere dashuri me ty deri ne marrezi,,,
E dashura jeta ime..lozonjare dhe e bukur,,,sa shume te dua..e sa shume me do :))


 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

ah sa kisha dasht te jesha ne preherin e saj, te me ledhatonte, te me pergedhelte, te me keshillonte ndoshta edhe te me qortonte. ndoshta do me thoshte se je gaim, duhet me shume te degjosh, me shume te mendosh, dhe me pak te veprosh veprime qe pastaj pendohesh...
une kam nevoj per keto keshilla.. kete zbraztire, qe me kaplon here pas here smund ta mbush tjeter, pervec keshilla, dashuria dhe embelsia e nje nene...nena, ah sa person i cmuar je per mua, sa fjale me vin ne koke ne kete moment e qe sarrij ti shkruaj, ti meriton me shume se fjale, ti meriton me shume se cdo kush ne bote, ti meriton Respekt. Kur ti ndjehesh mire une jam edhe me mire, kur ti je e gezuar une jam edhe me shume, kur ti merzitesh, une edhe me shume...
Nena eshte personi me i rendesishem dhe i pazavendesueshem ne bote... Ajo eshte shembulli ime, une dua ti ndjek hapat e saj, dua te behem si ajo, une dua qe femija im te me doje ashtu si une ate, edhe me shume.
Moralin dhe nderin mi mesoi ajo mua, me mesoi si te jesha njeri me plotekuptimin e fjales, se kjo bote nuk eshte materiale, se ndjenjat e njerezve nuk kane cmime, se njerezit nuk vleresohen sipas statusit, pasuris, por secili njeri eshte person i vecant per vete.
Me mesoi shume gjera, por prap disahere kur me kaplon nje ndjenj nervoze dhe deshprimi harroj dhe me marrin valet e se keqes, por ne vesh me pershperisin fjalet e saj.."Jo nenes nuk eshte zgjedhja e duhur, duro bija im, pas veshtiresis vjen lehtesimi" por moj nena ime une prap jam e dobet, adaj kam nevoj te mi perkujtosh keshillat dhe qortimet e tua... une kam nevoj per ty, I lutem Allahut te ruaj dhe tet kesha pran edhe per shume kohe....
Nena ime ,me e shtrenjta ne bote...
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Eja eja me perqafo me mbeshtjell me krahet e tu e me pyt cf ka qe nuk shkon
Cf ka qe nuk shkon e dashur, me pyt pse jam keshtu, me pyt pse dua deshperimisht
te kem ne keto momente.
Por e di qe e vetmja pergjigje qe mund te marresh eshte nuk e di sepse, di vetem per cf kam nevoje e ajo gjeja je ti
Gjeja me e embel ne bote, qe me trazon shpirtin qe me merr me vete me qetesine e gurgullimen e nje uji
Nje mungese e tmerrshme ne keto dite qe me duket sikur kam boten mbi supe sikur Atlanti.
Sdua hijen tende afer, sdua as bojen e zeze ne te bardhe sepse ajo shuhet shkrihet, sapo te filloje te kalojne pak minuta i merr ajri si pluhur.
Dua zerin tend, dua mishin tend.
Me merr me vete kur nata behet e zeze, me ate mendafshin e yjeve me bej te fluturoj
dhe e di qe edhe vetem sikur te afrosh buzet e tua tek mua do ndodhe,
Sepse e di , sepse lekura ime aq etur per ty do te perpije ne 1 sek cdo emocion max qe mund te leshoje cdo por i nje trupi te nje njeriu.
Dhe ai casti magjik kur ti afrohesh me buzeqesh me perkedhel e mbyll syte une jam ne tjeter bote edhe Atlanti u clirua nga zingjirt e tij.
Cfare te bej per ty qe te zemren tende ta cpojne serish pika lumturie, cfare te bej qe zemra te ngrihet peshe e ti te ndjesh nevojen e patundur te jesh me mua cdo sekond.
Po me vanitesh zemer dhe me duket sikur po luan kukafshehti pas atyre mijra carcafeve te bardhe dhe i merr era.
Dhe une si nje femi qe akoma spo kuptoj cfare po bej te ndjek ty e sigurte qe pas cdo carcafi une sdo rrezohem sepse sido qe te jete ti do jesh afer meje e do me kapesh nga duart e do me mbash
E tani eshte ai mom kur kam nevoje deshperimisht per ty edhe sikur te jete vec prezenca jote edhe sikur te rrish si mur i heshtur une thejshte te dua.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Momente me veten & kujtimet,..castet & enderrimet...!!(krijime personale te

Duke u nisur nga kjo kenge.- Angus & Julia Stone - The Wedding Song (Great quality) - YouTube


Ska asnje ne bote qe shkruan kenge te tilla edhe nese s'eshte dashuruar te pakten nje here, nga ata dashurite qe jane lumturia e jetes tende, nga ata qe prania e tjetrit te ben te ndihesh keq dhe mire njekohesisht.Nga ata dashurite qe kur je me te zhduket
zhduket totalisht gjithkush dhe jane vetem perkedheljet e gishtave te tij qe ndjen
ndjen vetem frymarrjen e tij dhe aromen e tij marramendese qe ka tek qafa
qe vetem me lekure njerezore smund te jete, as lekure e cdo mashkulli,
sepse ajo eshte lekure e bute, lekure e brishte, e embel e shijshme, eshte lekure
e kalter sepse te ben te jesh ne nje tjeter stratosfere.
Sdo shkruante asnje asnjehere ne kete menyre nese ska provuar qe ne nje sekond
ka pasur nje jete te tere parasysh, me emrat e bebushave qe keni zgjedhur
pa pytur veten a thua po e tremb valle?A thua po nxitohem me endrrat e mia?
A thua endrrat e mia e vrasin?A thua endrrat e mia jane kanibaliste qe i thithin gjakun avash avash dikujte dhe ikin sapo i thua dicka qe ti mendon..
Por jo , ai eshte aty, biles eshte aty dhe te buzeqesh me ate buzeqeshje qe te jep siguri
qe te perkrah mendimet qe te puth e te perkedhel dhe atehere realizon
qe endrrat e tua jane aq te pafajshme sa njeriu qe ke perballe dhe e puth
aq shume sikur don te fotografosh ate moment te vecante ne trurin tend,
Ai eshte aty pavarsisht cdo gjeje, ai ka qene aty cdo here, ai ka qene aty
kur ti je lekundur, kur ke keqkuptuar gjestet e tij dhe ai te thote ''po ate mendove o zemer?
vetem per kete mos u bej merak, une sdo te beja te vuaje kurre''
Dhe o Perendi ne ato mom sdon asgje tj vec te hidhesh ne krahet e tij e tia rrembesh
ate cast frymarrje e te thuash eshte i imi.
Eshte totalisht i imi, a ka mundesi qe nje njeri aq i mire te jete per mua?
Dhe ai te ngren koken te largon pak balluket e te puth tek balli''te dua'' peshperit
sikur te kete lexuar mendjen tim me ate puthje gjembore, sepse depertoi ate cipez
lekure..
Dhe te zgjohesh cdo mengjes me mendimin e atij se sa i embel eshte..ska cmim
Dhe te zgjohesh duke e falenderuar cdo dite flm qe je aq i mire me mua..ska cmim
Sepse ai eshte aty, eshte aty prane teje duke provuar te njejtat emocione, duke iu drithur mishi sa here qe te ka afer, duke te puthur dhe duke buzeqeshur pa kuptim
Ai i imi, aty duke me pritur, tek zemra e tij e vogel.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Dhe dielli perendoi e ajo iku
Dhe era i ngriti shpirtin peshe
Dhe duart gjigande te mullinjeve i copetuan fustanin
Dhe kur kalonte duart tek gruret i gervishnin duart
Dhe iku me eren ,ashtu lakuriq me shpirtin e lidhur pas vetes
Qe leshonte frymarrja ishte e kuqja e duarve
E zhveshur nga cdo dhimbje tokesore sepse cf ajo provonte nuk ishte normale
Dhe iku!
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Sonte eshte...
nje nga ato nete ku ti ke pushtuar qiellin me bukurin tende ..
nje nga ato nete ku ti ulesh pran meje e me perkedhel..
nje nga ato nete ku ti vajton bashk me mallim tim ....
nje nga ato nete ku ti lozonjarja e zemres time...vajton mbi trishtimin tim ..
nje nga ato nete ku ti flet ne heshtje nen ritmin e tingujve te deshperimit ...
nje nga ato nete ku ti i mungon syrit tim ..
nje nga ato nete qe nuk cel as hene as yje...
nje nga ato nete ku ti je aroma me embel e dhomes time ....
nje nga ato nete ........
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Nese tretem UNE
mos mendo se eshte fund
behem ere dhe vi ne vjeshte
loze me flete,TY te perkedhel...
se,,,
DASHURIA mund VDEKJEN.
Sa vjesht kaluan , vjeshta ime
Ti u bere ere sic me premtove ..
sjell me vete lot e shi ..
Ti , enderra e panjofur ne syt e nje femije
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

U linda ne shtator ne vitin kur serbet rrafnin edhe helmonin studentat....Gjithmon plaku im deshirat e veta i ka menduar si te duhura per mua ....Kalova nje femijeri te veshtire gjithmon studim edhe pse profesorat thonin se kam me kon njeri i madh i ksaj Kosove te okupuar ne ate kohe....
Kur i musha 16 vjet u rebelova ndryshova mo nuk me interesojke matematika as fizika e urrejsha edhe historin kur nuk me pelqente kur te fjeret me flisnin per biologjine....
Nisi suksesi ne mesime me ra ,mungesat mu shtu ,nisa qe ne vend te dhomes time te qendroj ne rruge te filloj te behem wanabee rapper edhe pse njerezit qe me donin ma kan thene shpesh sikur te mos isha nje cope plangeprishesi sot do isha ne maje te rap estrades....
Mezi perfundova te mesmen me shume me intervenime te plakut se sa me zgjuarsin time qe e shfrytezoja vetem se si te pervetesoja gjerat e huaja...
Tani filloi prape e keqja dikttatori me regjistroi ne fakultet me jepi buxhet sa per te mbijetuar jo per disko jo per party ,nuk me jepte para as per te pire kafe me nje femer gjersa ndryshova lexoja dy ore ne dite edhe filluan te mirat te vin ngadale ,plaku zbuti zemren erdh BMW ,erdhen femrat bashke me BMW po edhe fakullteti kryhej sepse une tashme kisha gjet zgjithjen isha kryetari i studentave edhe profat nuk me mundonin....


Me Mungon ajoo kohe.....Ato dite edhe budallakinat e rinis e jeta e dikurshme e rrugaqit cipirip qe i dukej vetja si 2pac.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Mbreme vone gjersa po surfoja naper internet pash nje foto te nje nusje te bukur ,kur e shikova me vemendje me mire njofta syte e saj ishte ish femra ime qe kemi qen bashke dy vite qe tani me ishte martuar me nje tjeter...
Mu drodh zemra mu ngjethen mishte sa here e kam menduar ate moment ate ne krahet e mij po nuk paska qen e shkruar .....Ne ate fustan te bardhe ngjante me nje hyjneshe dukej sikur zoti te kishte krijuar qenien me te bukur ne bote per vetem pak kohe per mua se e mori nga une edhe ja dha dikujt tjeter....
Ato vite kan qen vitet me te mrekulleshme te jetes time duheshim shume me pelqente kur luaja me floket e saja kaqurrela,barem per koincidence te dy kishim ditelindjen me nje 22 shtator....
Sa here vjen shtatori per mu jan dite zije ,nuk ka ditelindje nuk ka gezim ,shtatoret e kaluar benim gara se cili do ti uronte i pari ditelindjen tjetrit e tani kur e shikoj ne qytet me burre per dore me duket se ky qytet nuk ka vend edhe per mua edhe per ate.....
Sot diten isha ne Bajram Curr me plakun tim do vij te punoj ne shqiperi per sherrbimin informativ edhe do loz futboll per Kukesin ,do mundohem te kthehem sa me ralle ne qytetin tim sepse merzija me copton zemren sa here qe e shoh.....\
Ndoshta do te ishim bashke sikur familjaret e saj te mos i kishte penguar pamja ime prej nje djali te ghetos,sikur temos ju kishin penguar pantollonat e gjera ,thithja e hashashit vdekja e mikut nga mbidoza....
Ata me moren ate fizikisht por ajo gjithmon do te gjendet ne zemren time ,gjithmon do i kujtoj shen valentinat bashke,momentin e diplomimit te saj ne fakultet sa krenar ndihesha per te.....
Ndoshta po te isha me i duruar sot do ishim bashke po une fillova te ndryshoj pija ,me zinte mengjesi rrugave te qyteteve te ndryshme edhe treneri me largoi nga ekipa e pare ,fillova te gjeja ngushllim ne tymosje vetem ajo me bente ta harroj te mos mendoj per te....
Naten e fundit qe folem une isha bere droge ajo me luste te ikte te vinte me mua te iknim ne nje shtet tjeter po une kisha dal kontrollesh e shava aq keq sa ju mbushen syte me lote.....

I kam premtuar vetes se nuk do ta qoj gjate edhe nje dite dpo e rrafi aq flliqte babin e saj sa do e kujtoj narkomanin,rrugaqin,pijanecin ,futbollerin talent po arrogant per tere jeten....

Sa per ate asaj i dua gjithe te mirat dua qe te kete femije te bukur ,dikur edhe emrat i kemi planifikuar bashke si do tua venim po tash do i vej ai var kamarieri me frizure si te balotellit....

E kom nje mesazh per krejt ju qe ndoshta e lexoni kete tregim te jetes tem mos leshoni qastet e jetes tuaj nga duart se e mira vjen vetem njehere ne jete.....


Xhebrooooo
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

E ndritshme si hena ne veshje te arta
Ja kupo fillojme .....perseri netet e gjata..
Keta syte blu kan sekrete te fshehura...
Si mund ta lavdoj ate qe te ka bere...
Si te ka bere zoti si mrekulline e tete\
Sa here te shof ne rruge me mushe me gezim kete jete
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Kujtim per Ushtarin Elton Zherka......

Mbaroj lufta miku im po ne kete qytet mungon buzeqeshja jote ,mungon bukuria jote fizike ,femrat cmendeshin pas teje ,sa here shkoj te varri jot eshte e pamundur te mos takoj ndonje femer me syte me lote....
Ishe model me jete te mire me pare fame ,por kur zeri i atedheut thirri ti erdhe edhe pse akoma si kishe mbushur te 18metat ...Me kujtohet kur te pashe me Permet Vulen me Golinov ne dore ngjani me trupat SWAT ndjeja krenari per ju zemra me behej mal ...Lumturohesha qe ti ishe ai djali qe me kapje faqen e qe me thoje se duhej te mesoja se kur te perzerim serbet do te na duhen njerez te meqem.....
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Pse ikët?

Pse ikët? - Eshte pyetja qe me drejtohet shpesh sa here udhetoj drejt Tiranes. Menjehere pas, pa pritur per pergjigje vjen nje bresheri pyetjesh ngarkuar me emocione dhe pergjegjesi. Denohem e shpallem fajtore akoma pa u bere nje gjygj i drejte. 'Pse ankoheni qe ju mungon Shqiperia?'

E qete, nis me pergjigjen tashme te gdhendur ne çdo rrenje te trurit.

Shqiperia na dha udhetimin e bukur, na futi ne udhen e madhe, dhe tjeter me s'ka ç'te na jape. Per shkaqet mos me pyet se jane ca gjera te renda mal e te renda dhimbje te pakapercyeshme nga vitet e shekujt: permbytje, epidemi, luftera, diktatura, gjakesi, varferi - aq sa dhe fjala 'katastrofe' nuk i mban dot te gjitha.

Pastaj, bej edhe une gabimin e pashmangshem: vetembrojtje duke sulmuar.

Perse nuk e kuptoni? Kane ndryshuar deri ne mosnjohje konceptet per atdheun, kombin, mergimin dhe patriotizmin. Ia ngritem lapidarin Cajupit per vargun e famshem ku me duket balta me e embel se mjalta. Po mjaft tani, kthjellohu, dhe ai qe i ikur, dhe ai kish ikur nga mjalta, dhe Naimi, dhe rilindesit e tere, te gjithe dhe...thene troç, atdheu, vendlindja, vertete eshte dhimbje e nostalgji por i gjithe kompleksi racional dhe ndjesor me thone se eshte iluzion - te mos them zhgenjim, disfate, fatalitet nostalgjik.

Kjo sfida e kthimit me duket e veshtire, ndaj kam krijuar nje atdhe tjeter - Shqiperine brenda meje....
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Degjoj kohen qe iken ,miqte qe zhduken,te dashurat qe martohen me te tjere e une mbese prape i njejti duke menduar MOND ti je 1shi Je me i Kerkum se HASHISHI....
Gjithmon te njejtat vese te keqija thone tjerte per mu qfare te vyen shkolla e ti kur eshte me mend fmive ,qfare vyen talenti i tij kur shumicen e kampionatit e kalon ne kartona te kuq....
Nganjehere merzitem me te gjithe beje ate qe di te beje me mire te vozis shpejt edhe te pi alkool e qdo lloj gjere qe me bjen ne dore ,them se ndoshta vdekja tregohet e mire me mu kesaj radhe me merr....
Sa keq eshte kur prej djalit model per talent e zgjuarsi te degjosh prinderit te ju thone femijeve te tyre mos folni me te se nese nje dite nuk behi te mire perfundoni si ky....
Tifoz i kombetares ne dhomen time te trofeve dikur qendronin edhe fotot e ex te dashurave po prej qe ju kam harruar edhe emrat tani gjendet vetem fenomeni ronaldo ,edhe zaneti dy me te medhenjet qe nuk u ndala kurrre se adhuruari.....

Nje mesazh per krejt ata qe lexojne kete cope pjese nga jete jem i kam veq dy fjale mos luj me jeten kumor se gjithmon humbesh....Mondi
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Dritehija binte lehte mbi fytyren e saj
duke i dhene nje shkelqim te embel.
I mrekulluar,
i dehur nga aroma e lehte,
ai e preku bute.
Ishte ajo!
Shoqja e zemres se tij
e rrethuar nga dashuria.
Mbyllen syte
dhe harruan pjesen tjeter te botes.
Ishin vetem ata te dy!
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

U bene jave qe jam pa gjume se di me be dallimin kur eshte nata as kur eshte dita ,mengjesi me zen ne kompjuter ora 8 ne pune qe pune i thenqin se jam mbushur me shume raste qe as sjam tu mundu me i zgjith...
Plaku ma kujton cdo sekond se keshtu nuk shkon nje dite do te behet me keq se eshte nuk mbaj mend dy dite te mira ...
Me thone ik me pune ne Shqiperi po duhesh te plotesosh nje kusht ti lesh rruget ,te lesh adrenalinen ,te mendosh me qete te harrosh se sa impulsiv je ...
Por kushtet sbejne per mua se une e di qe jeta o kumor e ne kumor gjithmon jan dy alternativa ose krejt ose asgje...
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Ti heshte .. ngadal
le pas muaj vite plot mall
nje mbremje vjeshte fletet u thane
mengjesi bashk me mallin qan...

Si nuk u treten kto sy ne vaj
ditet e vjeshtesh kujtimin tend mbaj gjall
vec zambak mbi te nje gur
Që thellë tyre fshehin një qivur

Besomë, heneza ime
Një lot pernat në shpirt po më pikon
i humba fjalet dhe besimin
e nese vi tek ty nuk e dua rikthimin
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

Ne fytyren tende fsheha mallin
të thurur pak me trishtim,
nje korniz kujtim per se gjalli
që më kënaq sytë e shpirtit tim
Ne fytyren tende pashë dashurinë,
te pafaj...
dhe deshirat i shpreha pa ngutje,
si nje lutje ne duart e saj
Ne fytyren tende pashe trishtim
aty ku fshihet e verteta
por prap do rikthehet vjeshta
ndoshta vitet do e harrojne ket mallkim
Ne fytyren tende pashe jeten
aty ku shkruhen endrrat e ndjenjat,
Në shpirtin tënd do them jetova..!
aty ku mungesen tende gjeta .
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

A kom hi n´Gjyna a skom hi n´Gjyna
Zoti e din aj din gjithqka
aj e vendos kush me kon bohet
Provon me senet qi kaniher s´jetohet
Pajtona me faktin qi kurr s´ko me pah
Thojn e lype e gjete be vlla
Per t´kqiat qi i bon dikur pendohesh
E kujton t´kalumen shum permallohesh
Zhgenjehesh me jet shum e vertet
Si dikur dikon kurr ski me gjet
E let jo e let koka vetmia
Pot Mytkan do sene ma s´shumti tradhtia.
Kjo qe e bona dikur e kurr sja fali vetes.
I besova rrenes i ika t´vertetes.
Se kom ma afer .. Njerin qi e dojsha
Per mu kejt i bojke po to kurgjo s´bojsha
Kudo qe je thirrje pot boj
Harrom ma shpejt nese hala pot munoj
Jeten jetoje pa mu vazhdoje
Nuk jom per ty qito kuptoje
Po foli prej zemre pi shkruj ni femre
Pi kerkoj falje prej anes teme
Nuk t´harroj kurr nese menon
Sun bona burr me fshi emrin ton ye .
 
Top