Merr fund pritja! Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane

Frank

No Love Lost, No Love Found!
lotaria-amerikane.gif

Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane, sot do të njihen me përgjigjen e saj. Duke filluar nga dita e sotme për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit e DV-2020 do të kenë mundësinë të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrimin duke kontrolluar në formatin on-line “Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve” në faqen zyrtare të E-DV-së.
Sipas ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve do të informojë pjesëmarrësit e përzgjedhur, për mënyrën se si do të aplikojnë për veten e tyre si dhe për anëtarët e tyre të familjes.

Qytetarët të cilët janë përzgjedhur do të mësojnë edhe datën e intervistës për vizë duke hyrë dhe lexuar tek Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve.
Pasditen e kësaj të marte rreth orës 18:00, të gjithë qytetarët do mund të njihen me faktin nëse janë fitues apo jo të “Green Card” apo siç njihet ndryshe si lotaria amerikane. Për të parë përgjigjen tuaj ju duhet të klikoni ketu:

https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(x523g4lfttnyc50g3rcgwlf0))/default.aspx
 

TiKu1

Well-known member
Nuk me doli, u pa puna do gjet nai gru me letra amerikane se me lloto ehe . :p :p
 

TiKu1

Well-known member
E du gru me parametra amerikone. LOL
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
@TiKu e kom hudh llotarine ne 96 e me doli llagapi sot....pritme se erdha lol
 

TiKu1

Well-known member
@Moonlight ka kush te pret ty, sa te vish ke une ti t'ka kap ndonjeri rruges. :p :p
 

Ai_Tipi

C’era una volta
Leje pra leje se po i bi zetorit me koke ne kto momente. Ca tkemi rrisk do morim nket jete sbohem pishmon jo ?
 

Frank

No Love Lost, No Love Found!
Kta Ersekaret dhe Korçaret jane te zerrikshem kur behet llafi per llotarin ???????
 

TiKu1

Well-known member
Per kok te Buqes me doli................
Tani du nje gru per sherbime n'ameriq po qit jet me mend n'kok dhe jo e virgjer. :D :D
 
Top