Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Soulmind

oNcE...
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Kur thua trupat e te vdekurve i referohesh atyre si tip fashash qe i mbyllin gojen...mos i gabofsha...me te degjuar i kam e une por di qe ato jane teper te rrezikshme .
Aman se kjo tema ma shpif lol
Dhe te jep ngjethje edhe kur e mendon imagjino ti hysh detajeve

E moret ne qafe hajdutin me kte nenforum lol
S'flas dot pasi s'di detaje, Por ndoshta them dicka qe mund ta fusin a ne goje te vdekurit apo ne trupin(brenda qefinit dmth) pasi keshtu ai e merr magjine me vete ne varr. Po hamendesoj. S'kam detaje por mund te kerkoj info me shume ne fakt e po pata kohe i sjell.
Nuk kemi pse friksohemi nga magjia apo xhindet. S'e di a ke pare ndonjeher njerez te pushtuar nga xhindet, ama ne vidio une kam pare, ndersa burri im ka pare shume live, e perseris LIVE! Madje njeri ju sul mikut tij per ta goditur apo vrare dhe ai(qe e njeh si duhet veprohet) vetem e prek ne fyt dhe fillon te lexoj suret e caktuara. Personi i infektuar bie ne toke direkte. Pasi Kurani per Xhindet dhe djajt eshte si zjarr qe i djeg, demton. Tani per dike qe s'beson mund te duken dhe perralla, por ka me mijera njerez qe i kane perjetuar live keto gjera!

Tezja ime s'ka pas besuar madje na tallte mua e mamin dikur. Derisa para disa vitesh u semur keq. Kur e pa qe s'i beri derman askush erdhi e na tregoi cfare kishte.
Si perfundim po kishte magji dhe shyqyr tani eshte sheruar u be kohe. Ah c'i besoi egzistences te magjise pastaj! Haha.
Nje mike tjeter, po ashtu. E kishte ngrene me ushqimin. PErvec qe ksihte shqetesime, dhimbje koke, te fikt, te vjella i shfaqeshin dhe naten per ta frikesuar pasi filloi te bente kuren kuranore. Tani eshte sheruar komplet shyqyr.
nejse ka sh sh raste lloj lloj. :(
 

Aki

misfit
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Tere ky tekst mbi magjine e zeze e askund s'eshte permendur Necronomicon?
Tragjedi, no true beliebers.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Te iu tregoj histori :
Ishte nje here nje plak ne nje fshat te larget jetonte mes pyllit i vetmuar
Ai nuk punonte.
Dhe asnje se kuptonte se si mbijetonte , shume deshmonin se i kishin pare dhembet shume te gjate te mprehte dhe plot gjak
diten e neserme keta deshmitare ishin gjetur te varur tek oborri i shtepise se tyre prane mullarit.

Nese si beni copy paste ketij sms dhe tia dergoni 10 personave ne pm i njejti fat do iu gjeje dhe juve qe e lexoni.
 

Darius

Larguar...
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ne jeten reale shquhem per karaketerin e forte. Kam ndihmuar ne te aferm ne larjen e trupit e te ndjerit. Uji me te cilin eshte pastruar i ndjeri, mblidhet dhe hidhet nga nje njeri i mire dhe i besuar, per mos tu perdorur per magji. Pasi nje magji e tille eshte shume forte, po ashtu dhe shume e veshtire per tu thyer.

hajduti
 

Milanisti

Larguar
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Te iu tregoj histori :
Ishte nje here nje plak ne nje fshat te larget jetonte mes pyllit i vetmuar
Ai nuk punonte.
Dhe asnje se kuptonte se si mbijetonte , shume deshmonin se i kishin pare dhembet shume te gjate te mprehte dhe plot gjak
diten e neserme keta deshmitare ishin gjetur te varur tek oborri i shtepise se tyre prane mullarit.

Nese si beni copy paste ketij sms dhe tia dergoni 10 personave ne pm i njejti fat do iu gjeje dhe juve qe e lexoni.
lol lol........
 

sensuu

sweet
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ka edhe njerez shpirtkeq...qofte edhe duke e pas shpirtin e zi bejne magji,pa perdor asgje :(
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Perfundimisht une tek kjo tema nuk futem me....sidomos pas historise se nickut qe me riktheu pas ne kohe kur shkruanim 20 here nje histori dhe e shperndanim.
Na iknin e pushimet duke shkruar.....
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Mon,
Mos me thuaj qe i ke pas besu ato letrat. Na i futnin poshte deres dikur lol
jo shyqyr prinderit e mi s'besonin ama gjyshja e bente.
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po kalama isha o sol...te terave i besoja edhe babagjyshit :p
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ne jeten reale shquhem per karaketerin e forte. Kam ndihmuar ne te aferm ne larjen e trupit e te ndjerit. Uji me te cilin eshte pastruar i ndjeri, mblidhet dhe hidhet nga nje njeri i mire dhe i besuar, per mos tu perdorur per magji. Pasi nje magji e tille eshte shume forte, po ashtu dhe shume e veshtire per tu thyer.

hajduti
ou? Dinke me lare xhenaze ti mo? :p
Dhe une kam asistuar dikur. Ne fakt kam lare gjyshen time me kusheriren. Dhe mkujtohet qe me tha mblidhi rrobet mos i ler sa ktej andej.
Nejse! Se nga magjia do dalim te bestytnit e adetet e larhes :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po, po dhe mua njeher mu lidh e pastaj, pas nja dy oresh mu zgjidh :sho:
 
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

lol lol lol

Sa per magjite...bah nuk e di cte besoj,ne fakt sme ka interesuar kurr edhe pse kshu ndodhira te frikshme kam degjuar mjaft.Rasti i fundit tani heret me nje te njohur i cili per dy vjet kishte shqetesime ne trup,kembe te enjtura,te mavijosura qe une dyshoja se ka "thrombosi" dhe akoma dyshoj ne fakt,edhe mjeku te njejten gje i tha e i dha nje kure ta ndiqte nga e cila sipas personit nuk pati asnje permiresim...kshu si perfundim po dyshonte per magji dhe u keshillua/kendua nga nje prift i vjeter dhe qe atehere ka rene ne qetesi dhe kuren e ka nderprere....!

Hmmm......................... :hmm:
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Dikur nje shok porositi nje liber ne mynyre ilegale gati 300 faqe ,por libri ish ne suedisht.

Simbolika e tregues per energji te zeza sikurse i quante (apo magjite).

Zotnia ne fjale 70 % te trupit te tij tatto kish ato simbolika qe i pash ne liber.
Libri nuk gjendet ne treg,e si cmim 380 euro.

Un e kisha frike. :(
 
Top