• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kryetarja e Bashkisë tërhiqet zvarrë dhe detyrohet të firmosë dorëheqjen

Kryebashkiakja në Bolivi është sulmuar nga protestuesit të cilët e kanë tërhequr zvarrë nëpër rrugë.
B6D98CC2-80E6-43B2-999D-7DCF5A223DB3-905x395.jpeg
Ajo para se të tërhiqej zvarrë nga turma e tërbuar nëpër rrugë, u lye me bojë të kuqe dhe madje i prenë edhe flokët.

Protestuesit e gjunjëzuan dhe e detyruan kryebashkiaken, që të nënshkruante dorëheqjen e saj.

Turma e fajësoi atë për vdekjen e dy protestuesve të opozitës, si dhe pengimin e protestës së tyre.

Kryebashkiaku Patricia Arce u tërhoq nga bashkia e qytetit në Vinto, nga burra të maskuar e të zemëruar, të cilët brohorisnin “vrasje, vrasje” dhe i prenë flokët.

Arce u la i lirë pas katër orësh degradimi, ndërsa bashkia e qytetit ishte djegur. U desh ndërhyrja e forcave speciale, që negociuan me protestuesit.

Bolivia është përfshirë nga një dhunë e paparë, që nga rizgjedhja e Evo Morales në 20 tetor. Protestuesit pretendojnë se zgjedhjet u manipuluan dhe zemërimi i tyre ka kaluar gati në tërbim, pasi mes tre të vdekurve deri tani, është edhe një studente.l.h/ dita
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
eh,ka protestues e protestues.
Nese ka faj ne vrasjen e protestuesve pak e ka.
Populli eshte ndoshta gjykatesi i vetem i drejte ,dhe qe s`te fal.
 

Tiku

Leri Minat...
Staff member
Epo duhet nje shkundje edhe nga keta tanet, por me pare duhen mbyllur kafenete qe te rritet zemerimi popullor.:)
 
  • Like
Reactions: Ivy
Top