Konkursi i Javes (2)

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Anetari i pare zgjedh shumen e fjaleve.

Anetari i dyte zgjedh fjalen, shprehjen, etj


Konkursi mbyllet te marten javen tjeter.
Rregullat e tjera jane si ne temen e pare.


Vota e Zanes nuk do quhet.
Nese Zana shkruan numrin e fjaleve ose fjalen prape nuk ka per tu quajtur.
 
Last edited:

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
60 fjale......

Te fjalet nuk perfshihen shenjat e pikesimit.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
...fjala ose shprehja me sakte ;

Ishin kohe dashurish.
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Tani sulm lol .......
 

Zana1

Braveheart
Vota e Zanes nuk do quhet.
Nese Zana shkruan numrin e fjaleve ose fjalen prape nuk ka per tu quajtur.
......Arsyen ?
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Ishte kohe dashurish kur bora bllokonte gjitha rruget :p
 

jana80

Super Moderator
Staff member
ishte kohe dashurie kur bora bllokon te gjitha rruget
e zana telefononte deden qe i sillte popullit dritat......
 

Zana1

Braveheart
Sic duket koherat e Dedes, nostalgjia e jote. loool
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
ishte kohe dashurie kur bora bllokon te gjitha rruget
e zana telefononte deden qe i sillte popullit dritat......
E ne mes ngrices , aty qendronte Deda duke pritur me dy bileta ne dore......
Mellages fletet ia kish shkulur, do vij , s'do vij.....
 

jana80

Super Moderator
Staff member
E ne mes ngrices , aty qendronte Deda duke pritur me dy bileta ne dore......
Mellages fletet ia kish shkulur, do vij , s'do vij.....
do vij, sdo vij..do ndihet, sdo ndihet...nderkohe qe pa zhurme petalet binin te pashpresa duke ndyre shpresen e ftohur.....
 

Soulmind

oNcE...
Amon Nevo sgjete dicka tjeter lol
 

Didi

C'est la vie.
O Artin, nderroje njehere kaseten apo te ka ngecur. :)
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Pasion, nuk jam i revoltuar, por thjesht u përgjigjem provokimeve. Gjithnjë u jam përgjigjur.

Zgjidhja eshte e thjeshtë, të shohin punën e tyre e të mos bezdisin të tjerët, por duke i njohur njerëz të tillë, e di që nuk do të përfundojë mirë. Filluan vetë me provokime, e tani më dhanë dhe paralajmërim për përjashtim..

Vetëm wxp mund t'i japë zgjidhje këtij problemi. Ai e do forumin e tij më shumë se këto.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Nje here kur isha ne kolegj ankoheshin per menyren si gatuaja.
Keshtu u thashe epo ejani gatuani ju.
Gjysma u terhoqen gjysma thane : okkk e bej unee.
Presim dreken fare.
Presim darken fare.
Epo mengjesin u ngrita prap dhe e bera une.
Problemi ishte se pastaj te njejtat kritika mora prap.

Keshtu u thashe : nese doni hani nese sdoni qepeni gojen e ikni hani diku tjeter.


Ata more vesh per fat te mire , sra fjala ne vesh te shurdher :)
 

Didi

C'est la vie.
Nuk duhet te ishte hapur konkursi apo jo..?
 
Last edited:
Top