Juventus, kampione e Italise.

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Je totalisht gabim.
Kupa te ben Fituese te Kupes.
Kampionati te ben Kampione.
Jo vetem ne Itali por kudoqofte.
Sipas teje nese nje skuader fiton kupen dhe nje tjeter kampionatin shpallen te dyja kampione???
Futu ne faqen e Juventusit dhe shiko aty per me shume info.
Nuk kam perse te futem ne faqen e Juventusit sepse e di domethenien e fjales kampionat, dhe ne fjalen kampionat hyn liga e Italise me emrine Serie A, ashtu si futet dhe Coppa Italia, te dyja kampionate jane. Ne njeren luhet ndryshe dhe ne tjetren ndryshe, dhe qellimi ne te dyja kampionatet eshte ngritja e kupes, vaparesisht rendesise se njeres apo tjetres.

Tournamenti eshte kampionat
Fiton Coppa behesh Kampion
Italia = Italia

Pra sipas gjuhes me plote te drejt quhet kampione e Italise sepse ke fituar kampionatin e Italise.

Nese ti ke problem me ate cfare thash une atehere dergoj leter Federates Italiane per te ndryshuar emrin e "Copppa Italia" sepse po te mashtron dhe me kete emer i jep me shume perparesi kupes Italiane se kupes se Seria A :p
 
Zoteria Juaj
Flm per (dis)informacion.
Eugeneral, Juventus di te thote rinia latinisht, ska lidhje fare me zonje e vendit.
Juventus=Gioventu
 
Top