Juventus, kampione e Italise.

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Juventus ka fituar kupen e Italise, ndeshjen tjeter presim te fitojme kampionatin e Italise dhe ne 3 Qershor, Ligen e Kampitoneve.

1 nga 3....:)


Juventus fitoi trofeun e parë të një sezoni të cilin shpreson se do ta kurorëzojë në mënyrë historike me një tripletë titujsh, që ka shanse të kompletohet brenda një muaji në Serie A dhe në Champions.

“Zonja e Vjetër” mundi 2-0 Lazion në Finalen e Kupës së Italisë, në një ndeshje ku goditi atëherë kur duhet dhe më pas administroi avantazhin pa rrezikuar thuajse asnjëherë.

Strakosha mbrojti portën e Lazio në këtë finale, e para për të, dhe dhuroi pritje fantastike sidomos në pjesën e parë, por nuk mund të bënte asgjë në dy golat e juventinëve.

Dani Alvesh i dha epërsinë torinezëve me një top që preku tokën para se të pushonte në rrjetën e Tomas Strakoshës. Portieri i Kombëtares shqiptare në një formë të mirë por me një mbrojtje inekzistente, vuajti golin e dytë me Leonardo Bonuccin që praktikisht vrau shpresat e Lazios për trofe.

Juventus ngriti me meritë kupën e tretë radhazi dhe tani pret titullin në Serie A që mund të vijë në fundjavë, si dhe finalen e Champions në 3 qershor me Realin.
 
Last edited:

Didi

C'est la vie.
Juventus ka fituar kupen e Italise, ndeshjen tjeter presim te fitojme kampionatin e Italise dhe ne 3 Janar, Ligen e Kampitoneve.

1 nga 3....:)

Mos deshe te shkruaje Qershor, apo u emocionove e. lol


Na vdiqet jam kundra vec tu ulen cik veshettt.
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Mos deshe te shkruaje Qershor, apo u emocionove e. lol


Na vdiqet jam kundra vec tu ulen cik veshettt.
Nga emocionet. :p me duket se me eshte fiksuar :D
Po pija nje kafe me nje shok dhe me pyet ai kur luhet finalja, une i them ne 3 Janar

Ai: ne 3 Janar?
Une: po ore ne 3 Janar.
ai: Po cne ne 3 Janar. I bie mbas nje viti.
une: Si mbas nje viti, tani muajin tjeter.

Pastaj nje e qeshur :D

E thoja 3 janar sikur vertet do luhej ne tre janar.:D
 
Kampione e Italise???
Me sa di une ka fituar vetem kupen deri tani.
Ka dy ndeshje akoma ne kampionatin italian dhe matematika nuk e ka shpallur akoma kampione te italise.
 
Shikojeni deri ne fund, nuk eshte e gjate, as dy minuta.
 

Aver

VIP
Tituj te Italise ka bo me shumice. Rendin e ka liga e kampioneve dhe tash e ka mundesine me te mire.
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Kampione e Italise???
Me sa di une ka fituar vetem kupen deri tani.
Ka dy ndeshje akoma ne kampionatin italian dhe matematika nuk e ka shpallur akoma kampione te italise.
Kur fiton kupen e Italise eshte gabim ti thuash Kampione e Italise?
 
Kur fiton kupen e Italise eshte gabim ti thuash Kampione e Italise?
Kupa nuk te ben Kampion/e.
Vetem kampionati.
Kush fiton kampionatin shpallet kampion/kampione.
Sot nese Juve fiton ndaj Crotones shpallet kampione.
 

Didi

C'est la vie.
Ku jeni o juventina, tani mund të gëzoni!
 

Opium

Dyrrah
Nuk u diskutonte kete vit juvja , gjithesesi bravo i qofte nqs do fitoj dhe champions .
Edhe pse un jam kundra Rubentus po luajti mire e fiton , Reali eshte i rrezikshem por si mjeshteria italina nuk ka.
 
Urime edhe nga une.
E ka merituar titullin kampion.
Sa per champions meqe jam interist me lejohet di gufare lol
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Kupa nuk te ben Kampion/e.
Vetem kampionati.
Kush fiton kampionatin shpallet kampion/kampione.
Sot nese Juve fiton ndaj Crotones shpallet kampione.
Edhe kupa e italise kampionat eshte, te mos ishte kampionat nuk do merrnin pjese te gjitha skuadrat e Italise.
Kupa e Italise te ben kampione e Italise, se kup-otist nuk te ben.
 
Edhe kupa e italise kampionat eshte, te mos ishte kampionat nuk do merrnin pjese te gjitha skuadrat e Italise.
Kupa e Italise te ben kampione e Italise, se kup-otist nuk te ben.
Je totalisht gabim.
Kupa te ben Fituese te Kupes.
Kampionati te ben Kampione.
Jo vetem ne Itali por kudoqofte.
Sipas teje nese nje skuader fiton kupen dhe nje tjeter kampionatin shpallen te dyja kampione???
Futu ne faqen e Juventusit dhe shiko aty per me shume info.
 

Didi

C'est la vie.
O lev, lesh lesh i thone kesaj pune, pse ja fut kot tashi.

Cdo kampionat ka nje kup. Pra fitohet kampionati, ngrihet kupa.

Juventus fitoi kampionatin serie A, ngriti kupen.
Nqs do fitoi Champions League do ngrej prap kupen per kete.
 

Milanisti

Larguar
O lev, lesh lesh i thone kesaj pune, pse ja fut kot tashi.

Cdo kampionat ka nje kup. Pra fitohet kampionati, ngrihet kupa.

Juventus fitoi kampionatin serie A, ngriti kupen.
Nqs do fitoi Champions League do ngrej prap kupen per kete.
Pse akoma me (nqs) ti ee? -do e fitoj,e sigurt :p
 
O lev, lesh lesh i thone kesaj pune, pse ja fut kot tashi.

Cdo kampionat ka nje kup. Pra fitohet kampionati, ngrihet kupa.

Juventus fitoi kampionatin serie A, ngriti kupen.
Nqs do fitoi Champions League do ngrej prap kupen per kete.
O Did. Tema eshte hapur kur Juve fitoi 2 me 0 ndaj Lazios, pra fitoi finalen e kupes.
Kur u hap tema Juve se kishte fituar akoma kampionatin sepse nuk kishte luajtur me crotonen, pasi e fitoi ndeshjen me crotonen u shpall edhe kampione e Italise.
Kaq e veshtire eshte?
Nejse , quajeni si te keni qejf, si t'ju pelqeje :)
 

Didi

C'est la vie.
O Did. Tema eshte hapur kur Juve fitoi 2 me 0 ndaj Lazios, pra fitoi finalen e kupes.
Kur u hap tema Juve se kishte fituar akoma kampionatin sepse nuk kishte luajtur me crotonen, pasi e fitoi ndeshjen me crotonen u shpall edhe kampione e Italise.
Kaq e veshtire eshte?
Nejse , quajeni si te keni qejf, si t'ju pelqeje :)

Tani, ti te drejt per shpjegimin mes kup e kampionat nuk e kishe (mund ta rilexosh prap cke shkruar).
Saper kur eshte hapur temen, aty tek komenti (se vec kete lexova e jo ate ne quote), thote, fitoi Coppa Italia, e
pritet te fitoj dhe Kampionatin pra Serie A.

Pse e more kaq shtremb ti e, nejse, nejse se me kete te fundit kemi thene te njejten gje.
 
Top