ISIS thotë se u ka marrë jetën 362 njerëzve në 3 ditë

Hera

Moderatorë
Staff member
[h=1]ISIS thotë se u ka marrë jetën 362 njerëzve në 3 ditë[/h]

Në harku kohor të 3 ditëve, në 92 sulme gjithsej, ISIS pretendon se ka vrarë 362 njerëz si shenjë hakmarrëse, pas rënies së Kalifatit Islamik.

Grupi terrorist tha se përdorte bomba vetëvrasëse, si dhe mina tokësore, pasi janë dëbuar nga Baghouz, Siri, muajin e kaluar.ISIS ka marrë përgjegjësinë për shpërthime në gjithsej 80 vende të botës, duke përfshirë një shpërthim në Kolomna, pranë Moskës. Grupi tha se ka ndërmarrë 14 sulme në Irak, dhjetëra në Siri, si dhe Afrikë, Somali, Afganistan, Libi, Egjipt dhe Kaukaz nga 8 deri në 10 prill, raportoi Times.

Por, ekspertët kanë thënë se disa sulme në Siri dhe në Irak mund të mos kenë lidhje me ISIS. Sulmet e rastësishme në Libi, Sinai dhe Siri megjithatë mund të jenë koordinuar nga grupi militant.

Në Siri, ku grupi kishte qëndruar deri në 23 mars, luftëtarët vranë gjithashtu dy figura ushtarake kurde.
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Keta ishin makineri qe funksionoi perfect sipas planit Izraelito-Amerikan. :)

Ta gezojne.

Popujt arabe (popujt myslimane)nqs do kishin arritur te krijonin nje aleance mbrojtjeje e bashkepunimi ne fusha te ndryshme nder vite,me parime te shendetshme,pa u ndikuar nga ato fetare extreme,e me nje politike te mire te jashtme,sot bota sakt do rrotullohej rreth tyre,edhe s'do kishin ndodhur keto qe kane ndodhur(e do ndodhin). :(

Fatkeqesisht do ndodhin serish. :(


---------------------------

Netanjahu e pesta here kandidim ?

Ne zgjerojme Izraelin.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
PSe vetem kaq?!
Eh,dhe akoma nuk eshte fundi tyre.
Keto jane qeliza si puna e ferrave,me me te parin shi ne pranvere mbijne.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Fatkeqesisht po mbushet gjithe bota me keto
 
Top