ISIS nxjerr të jashtëligjshme burkën!Duket e pabesueshme, por e vërtetë; grupi ekstremist ISIS ka nxjerrë jashtë ligjit burkat, veshjen tipike të disa vendeve myslimane që mbulon plotësisht fytyrën e grave. Vendimi është marrë në një qytet verior të Irakut, pavarësisht se dënimet janë brutale për ato gra që nuk zbatojnë veshjet e vendosura nga ISIS.

Shkak është bërë siguria në zonë. Në jo pak raste, disa gra kanë hyrë në ndërtesa në Mosul ku më pas u vranë disa komandantë. Më herët, gratë janë rrahur apo edhe janë vrarë nga “policia morale” e ISIS për shkak se nuk kishin vënë vello në fytyrat e tyre.
Dita

Lajmin e bërë publik një faqe interneti iraniane, e cila tha se e kishte marrë informacionin në Ninive të Irakut të premten. Megjithatë, gratë në zona të tjera të territorit të kontrolluar nga ISIS do të kenë kodin e tyre të veshjes.
 

jana80

Super Moderator
Staff member
Titulli: ISIS nxjerr të jashtëligjshme burkën!

sic duket po ju shterrojne forcat meqense tani merren me shamite e grave... :(
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: ISIS nxjerr të jashtëligjshme burkën!

Cfare te besh i be vetes thone plakat :plak:
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: ISIS nxjerr të jashtëligjshme burkën!

Qe ti grabisin me lehte nese jane te bukura :p
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: ISIS nxjerr të jashtëligjshme burkën!

Si ka mundesi qe ligjet ti bene I ashtuquajturi "shteti islamik" , sikur shtetet e krishtereve !? E ndalimi I bikineve nuk e di a ekziston ligji I tille tek ky shtet lol Ngadal ngadal do ta kupton bota se kush qenndron mbrapa tyre .
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: ISIS nxjerr të jashtëligjshme burkën!

Tani na sjell edhe ligje..dikush qe srespekton dhe nuk njeh ligj..hajde bote hajde
 

Soulmind

oNcE...
Titulli: ISIS nxjerr të jashtëligjshme burkën!

Hajd do Zoti tani po ja heqin etiketimin shtet islamic. Se na cane veshet.u shfarofshin.
 
Top