Isis eshte nje organizate pozitive.

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

@Loverboy, ti je apo ben vete??
Kush te foli per profetesite qe do vije nga qielli? Clidhje ka kalifati me Imam Mehdiun? Cfare ke studiuar ti ne ato shkollat islame, idiotesira??

Kalifi eshte pasardhsi qeverises e spiritual religjoz, autoritet gjykues e udheheqes e strateg i komunitetit mysliman. Thene ndryshe, eshte si nje Papat i Vatikanit. C'lidhje ka ketu Kalifati me Imam Mehdiu ????

Postimet e mia jane vule ne balle me data skadimi. Je person i skaduar me kohe.

ps. tani te lutem mos u fut si pyke ne mes se ti nuk jep asgje initeresante, me intereson debati me antarin Dori.
Po ku e kupton ti lidhjen kur telat te jane keputur tash e 10 vite. Keto cfare i kam thene jane te kategorise se rende qe s'i kupton cdokush ndaj nuk te le fajtor.

Me kete postim e tregove daten e fshehte te skadimit, kot vendose daten e re mbi te vjetren :plazh:

Keshtu eshte kur luan shah me PROPLAYERS, me piuna ta bejne mat. Heren tjeter lodhe pak trurin ne vend qe te flasesh me mua si person, lidhu me teme, ne te kunderten mos posto perralla me mbret e idiotesira tua, kapish :D
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

Me bere nje pyetje siper dhe kerkove pergjigje me kembgulje nga une, prandaj u shtyva deri ketu. Mqs do ta myllim ketu, mire,.... por pyetja te ngelet pa pergjigje.
/shendet
jo mo un te kerkova mendimin tend ne lidhje me te mirat qe sjell isis per myslimanet . edhe nuk eshte se me dhe ndonji pergjigje konkrete te sakte dhe te prere . nqs se do me jepje 1 pergjigje te shkurter dhe te sakte simbas llogjikes tende at her do mbyllej vetvetiu . ti nqs se don qe ta vazhdojme e vazhdojme po as ke per te me mbushur dot mendjen as kam per te ta mbushur :)
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

Loverboy po ti si mendon ne lidhje me temen ? eshte organizate pozitive Isis ? dhe nqs se eshte cte mira i sjell myslimaneve ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

Kuptohet se nuk eshte. Llogarite nga te dyja anet, qofte ajo fetare apo jo. Nga ana jo-fetare eshte organizate terroriste. Nga ana fetare eshte se punon kunder parimeve fetare, respektivisht Islame. Te vetmen te mire qe kjo organizate mund t'ju sjell muslimaneve eshte hapja e syve, ta shohin realitetin dhe cfare eshte ne gjendje njeriu te beje kur i kupton gabimisht porosite hyjnore, kur i perbin ato ashtu sic jane. Keshtu ndodhe kur injorantet marrin komanden dhe ngrehin me vete delet e pashkolluara, e aty pastaj futet edhe ujku me lekure te qingjit :D
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

Kuptohet se nuk eshte. Llogarite nga te dyja anet, qofte ajo fetare apo jo. Nga ana jo-fetare eshte organizate terroriste. Nga ana fetare eshte se punon kunder parimeve fetare, respektivisht Islame. Te vetmen te mire qe kjo organizate mund t'ju sjell muslimaneve eshte hapja e syve, ta shohin realitetin dhe cfare eshte ne gjendje njeriu te beje kur i kupton gabimisht porosite hyjnore, kur i perbin ato ashtu sic jane. Keshtu ndodhe kur injorantet marrin komanden dhe ngrehin me vete delet e pashkolluara, e aty pastaj futet edhe ujku me lekure te qingjit :D
plotesisht dakort me ty :)
 

Lauri

Donatorë
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

Nqs kaloni vetem pak vite me pare ne temat e keti forumi kur filluan sulmet ne Siri, te gjithe ishin pro kryengitesve, qe ne faket ishin forca te isis te furrnizuar me arme e mbeshtetje logjistike nga Arabia, Qatarr, Turqi etj (me armatim te blera ne perendim). Isis ka stampe religjoze ne "DNA" e saje sepse perberja e forcave ushtarake eshte nga mysliman te doktrinuar ne baze te besimit, natyrisht nga ata shtete qe permenda siper, dhe c'ka na intereson ne si shqiptar, edhe nga hoxhallaret tane si leva te tyre. Fale internetit ka mjaft gjurme te lena me komente pro isis.

Tani Isis po i vjen fundi, dhe ju erdhi momenti qe veza diku do leshohet. Shtetit islamik te isis ti bihet hasho.
Por kjo zysha e temes sone vazhdon akoma ti qendroje besnike. Mua me duket e sinqerte, Allahu e shperblefte.
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

Po te rrini dhe te luftonin vetem kunder qeverise normal qe pro se eshte kryengritje . Po ata qe bejne ata ska pik lidhje me kryengritjen qe ben 1 popull kunder qeverise se vet . Ti i ngaterron gjerat komplet or shok . Isis esht organizate kriminale terroriste e mirfillte dhe jane aq injorante pjesa derrmuese e tyre saqe as vete nuk e dine kundra kujt luftojne .
 

Lauri

Donatorë
Titulli: Isis eshte nje organizate pozitive.

Nuk e ve ne dyshim qe isis eshte organizate terroriste, por une po them qe kjo organizate ka baza fetare islame. Nuk eksiston nje organizate islame qe nuk ka te beje me besimin, dhe qe te gjitha jane te etiketuara si organizata terroriste. Te gjitha.

Ketu ka dicka me teper rreth islamit dhe Isis ne post 49.

http://www.forumivirtual.net/video-41/e-vrteta-mbi-isis-52542/index3.html
 
Top