Ircop

TimiShijaksi

Anëtar i ri
[/SIZE]Pershendetje te gjithve. Vendosa te shkruaj kte teme si pro memorje per te gjith ircopet meqe po shikojm shum abuzime e gerricje me stafin e Aopve e Sopve. Shum her kemi mbyllur syt kemi mbrohtur te tilla sjellje por sot e tutje nuk do tolerohen me. Kur shikoni abuzime te ndonje Aopi o sjellje te pahijshme skeni te drejt fare te metrreni ju mund ti folni Sopve e kur trajtohet problemi me Sop mund te flisni me Founder o root Admin. Po u verifikuan kto abuzime do ju hiqet aksesi pa drejt kthimi e mos thoni jo nuk e dinim jo nuk e bej me. Shpresoj te kem qen sa me i qart. Pun te mbar....
 

WxP

.
Pe: Ircop

Jame plotesisht dakort me Timi, te hiqet cdo ircop edhe pa te drejte kthimi nese do te abuzoje ne staf. Jo vetem kaq Shof qe shume ircop shajne edhe bejne kicke ne kanalin kryesor po ashtu edhe ndihme.
Shumica nga ne nuk jan te rinje per te demostruar kete lloj sjellje qe sjell jo vetem paknaqsira nga userat por edhe nje rremuje te madhe midis oper edhe sop.


Kille gline apo akille nuk mund ti marri nje operator aop apo sop ky lloj abuzimi eshte i pa tolerushem me per mendimin tim. Duhet te ndalojm abuzimet me cdo kusht, hiqni dore nga akille per fyrje ne main privat apo ne cilin do vend qe behet mjafton nje ban apo ignore userit deri ne kick kur e tepron.

Per sa i perket abuzimeve qe bojn aop apo sop jeni te lutur te procedoni me postimin e logseve tek zona ircop dhe vendosjen e suspend userit deri ne zgjidhjen e problemit mbasi te hiqet nga aop apo sop.

Nese do te kemi bashkpunim nuk mendoj se do te ket edhe mosmarveshje, mendoj se edhe vet userat do jen me te rregullt.


Kalofshit mire.
 
Top