Frakture Ndjenjash

Lauri

Donatorë
Titulli: Frakture Ndjenjash

Komplimeti Viola.
Pse titulli: Thyerje ndjenjash.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Frakture Ndjenjash

Urime Viola.

Por pse ky titull ...thjesht kuriozitet
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Frakture Ndjenjash

Komplimeti Viola.
Pse titulli: Thyerje ndjenjash.
Monique
Titulli: Frakture Ndjenjash
Urime Viola.

Por pse ky titull ...thjesht kuriozitet​
Isha e pavendosur midis Kameos dhe Frakture ndjenjash, me keshilluan qe eshte me mire titulli i dyte duke qene se shumica e poezive kane origjine nga adoleshenca.

Vetem pak poezi i perkasin moshes se pjekurise.

Faleminderit per urimet.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Frakture Ndjenjash

Hapet pasion vetem se mua mu desh 10 min pritje sepse ishte shume i ngarkuar
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Frakture Ndjenjash

Une tani u bera kurioze per Kameos.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Frakture Ndjenjash

Une tani u bera kurioze per Kameos.
Tani shpjegimin me te sakte e jep Bri
Por me aq sa di kam pershtypjen se eshte -nje copez nga vetja!
Thene bdryshe ...nje permbledhje.
Por mbase gaboj se di
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Frakture Ndjenjash

Tani shpjegimin me te sakte e jep Bri
Por me aq sa di kam pershtypjen se eshte -nje copez nga vetja!
Thene bdryshe ...nje permbledhje.
Por mbase gaboj se di
Poezia "Kameo" lind nga nje ndjenje. Une thjesht u vura ne pozicjonin e veshtrimit mashkullor, u futa ne imagjinaten e tij duke degjuar menyren se si komunikonte gjate dites dhe doli nje vjershe e vogel!

P.S. Kameot nuk behen me allci, eshte art me vete qe kerkon perkushtim dhe durim per t'e dale ne pah.
 

jana80

Super Moderator
Staff member
Titulli: Frakture Ndjenjash

komplimenti bricciola e flm per linkun qe na jep mundesine te te lexojme ..

i lexova me nje fryme
1.. perendise me pelqej me shume nga te gjitha..
pastaj ,amesi, skulptur e thyer, vetmi,prelud i embel,amedheu,besnikeri..... te gjitha shume te bukura shpaloset ne te gjitha ndjenja e brishte e mungeses ... e mallit.. e ndjennes... nje personazh i forte me themele te gurta ne prejardhjen ,familjen dhe thirrje e pastertis se cdo rraporti...vleresuse e ndjenjes pozitive...
komplimenti ..gezohem qe emri jot eshte ne kopertine!
 
Last edited:

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Frakture Ndjenjash

Poezia "Kameo" lind nga nje ndjenje. Une thjesht u vura ne pozicjonin e veshtrimit mashkullor, u futa ne imagjinaten e tij duke degjuar menyren se si komunikonte gjate dites dhe doli nje vjershe e vogel!

P.S. Kameot nuk behen me allci, eshte art me vete qe kerkon perkushtim dhe durim per t'e dale ne pah.
Pikerisht kete doja te dija a eshte fjale e shpikur na ti, dmth nga bashkimi i disa fjaleve
apo cf.
Flm.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Frakture Ndjenjash

Pikerisht kete doja te dija a eshte fjale e shpikur na ti, dmth nga bashkimi i disa fjaleve
apo cf.
Flm.
Kameo eshte gdhendja e nje imazhi ne gjerdan. Zakonisht eshte gdhendja e nje femre te rendesishme. Puna eshte teper e imet pasi ka dija hapa:

Gdhendjen ne stampe te imazhit nese kameo behet me parafine te ngurte.
Gdhendje ne guacke.

 

Vvetoni

Veton Siriusi, ma i miri
Titulli: Frakture Ndjenjash

E lexova ciklin me poezi, përgëzime :)
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Frakture Ndjenjash

Kameo eshte gdhendja e nje imazhi ne gjerdan. Zakonisht eshte gdhendja e nje femre te rendesishme. Puna eshte teper e imet pasi ka dija hapa:

Gdhendjen ne stampe te imazhit nese kameo behet me parafine te ngurte.
Gdhendje ne guacke.

Hmmm flm serish.

Keshtuqe nje korace e forte per tu gdhendur qe te behet dic e mrekullueshme.

Pac fat me librin:)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Frakture Ndjenjash

Hmmm flm serish.

Keshtuqe nje korace e forte per tu gdhendur qe te behet dic e mrekullueshme.

Pac fat me librin:)
Thnx...:)
 
Top