E fejuara "police"

Milanisti

Larguar
Me te vertet e thua?
O Abis robi qe ke perkrah nuk eshte prone,send,dhe askund askujt nuk i lind e drejta ti cenoj jeten e ti ne cdo frymmarrje.
Personalisht nje tip/e te tille le qe do kisha lene,por para do kisha dendocuar edhe ne polici.
Pasi eshte dhune psikollogjike nje sjellje e tille,te demton .
Patjeter qe nuk eshte prone..por,te mbashe shok/shoqe ishin,sme duket normale!
 

Aki

misfit
Epo cme beret t'ju lexoj :p

Dale te shohim tani cdo prodhoje mendja ime pjellore e bere lemsh :D

Ok xhelozine e paskeni diskutuar me gjithe ate ish-en...spo hyj aty
Tani te psikologjia goces, mund te jete si kompleks ose traume qe buron qe nga femijeria e supresuar diku ne nenvetedije qe shfaqet ne kete forme, po mund dhe te jete ceshtje formimi, mosbesimi ne vete qe e ben posesivitetin te jete aq dramatik.
E dyta patjeter qe akademia e shpjegon analfabetin qe vret gruan, psikoanaliza nuk ekziston kot, eshte bere qe te kete shpjegim per cdo veprim qe bejme...
Frojdi, ishte si xhance, gjo e zgjut, po te ishte psikiatria aq fikse e evidente, pas frojdit nuk do dilnin bihejvioristet e gjeneticistet e 9283477438 psikiatret e tjere qe donin te bejne si te zgjuar e te krijojne teori tjera :p, ka shume shpjegime e shume kendveshtrime, qofte e laike ne rastin konkret, e kjo po qe ka te beje me formimin tone (u bera cik lemsh ketu po shpresoj qe kuptohet :p )

Dhe se fundi mua me ra ne sy dicka qe se paskeni diskutuar, se ne jemi ne nje periudhe tranzicioni tani qe duam te behemi modern e te dalim nga gjykimi i virgjerise e shoqerise me ish te dashurat e nga ana tjeter vjen biri botrs e thote kjo eshte si cupe, e cdo nene e djalit e do nje nuse...Really?????? Pse ti per nenen e merr ate gocen, hej bela....si perfundim une shoh dy femije te papjekur qe sdine ca bejne e kshu :D
 

Milanisti

Larguar
Epo cme beret t'ju lexoj :p

Dale te shohim tani cdo prodhoje mendja ime pjellore e bere lemsh :D

Ok xhelozine e paskeni diskutuar me gjithe ate ish-en...spo hyj aty
Tani te psikologjia goces, mund te jete si kompleks ose traume qe buron qe nga femijeria e supresuar diku ne nenvetedije qe shfaqet ne kete forme, po mund dhe te jete ceshtje formimi, mosbesimi ne vete qe e ben posesivitetin te jete aq dramatik.
E dyta patjeter qe akademia e shpjegon analfabetin qe vret gruan, psikoanaliza nuk ekziston kot, eshte bere qe te kete shpjegim per cdo veprim qe bejme...
Frojdi, ishte si xhance, gjo e zgjut, po te ishte psikiatria aq fikse e evidente, pas frojdit nuk do dilnin bihejvioristet e gjeneticistet e 9283477438 psikiatret e tjere qe donin te bejne si te zgjuar e te krijojne teori tjera :p, ka shume shpjegime e shume kendveshtrime, qofte e laike ne rastin konkret, e kjo po qe ka te beje me formimin tone (u bera cik lemsh ketu po shpresoj qe kuptohet :p )

Dhe se fundi mua me ra ne sy dicka qe se paskeni diskutuar, se ne jemi ne nje periudhe tranzicioni tani qe duam te behemi modern e te dalim nga gjykimi i virgjerise e shoqerise me ish te dashurat e nga ana tjeter vjen biri botrs e thote kjo eshte si cupe, e cdo nene e djalit e do nje nuse...Really?????? Pse ti per nenen e merr ate gocen, hej bela....si perfundim une shoh dy femije te papjekur qe sdine ca bejne e kshu :D
Edhe mua kjo me ra ne sy ne fillim,po nuk e thashe..xhelozia,ishte nje preteks..nena donte nuse per shpi,jo cupe per qejf :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ka edhe me rende :teleskop:

Fqinjet e mi u ndane se nuk arriten te mirreshin vesh se me cfare do udhetonin per Itali: me bus apo aeroplan :qerpik:

Ne fakt ne jo rralle analizojme shkakun dhe jo aryet qe sollen deri ketu. Shkaku munde te jete cfaredo ndersa arsyet jane me te thella dhe me te fshehura.

Megjithate se di pse do debat nje moshe kaq e re kur dihet mirefilli se dashurite ne kete kohe jane si gota e kristalit qe munde ti thyej dhe nje ere e lehte.
 
Top