• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Do e nderronit Fene apo Kombesine?

 • Do nderroja Kombesine per te ruajtur Fene

  Votat: 9 50.0%
 • Do nderroja Fene per te ruajtur Kombesine

  Votat: 9 50.0%

 • Totali i votuesve
  18

WxP

.
Sot ne Shqiperi e sidomos ne rrjetet sociale kjo eshte nje nder ceshtjet me delikate dhe nuk dua ta pervetesoni, dhe pytja ime eshte shume e sakte nese do ishit ne kushtet qe do tju duhet te nderroni fene apo kombesine cdo benit?
 

Marla

VIP
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Ashtu sic kane bere shqiptaret nder shekuj do konvertohesha direkt.
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Per kete kombesine vetem te me thone... A do e
Dhe une direkt Po (lol)
 

Marla

VIP
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Asnjeren sdo nderroja....
Mendoj se do vareshe nga rrethanat... ne kushte lufte ose ne kushte kur jeta jote e femijeve familjes tende do te varej per dicka te tille, ose ne rast perfitimesh ekonomike per nje jete me te mire ndoshta do ishe e detyruar te beje 1 kompromis te tille :)
 

Ultraviolet

I am not a girl. I'm a storm with skin⚡
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Do nderroja Kombesine per te ruajtur jo-Fene sepse sdu tme imponohet te ndjek nje fe qe sme perket. pik.
 

WxP

.
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Une do nderroja fene... se kurr nuk e ndjek perkundrazi me ndjek :D
 

Ultraviolet

I am not a girl. I'm a storm with skin⚡
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Une do nderroja fene... se kurr nuk e ndjek perkundrazi me ndjek :D
Per ty qe je mashkull eshte me e lehte nese bohet fjale per ate myslimane :D un do perfundoja nendhe brenda 24 orcit lol
 

WxP

.
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Nen dhe ? Une myslyman jam e rrespektoj fene aq sa duhet por kur vjen puna per patriotizem snjof as baben tim!!!. Tung
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Te gjithe jemi te nje Babe dhe nje Nane , Ademit a.s(Adamit) dhe Haves(Eves). Ajo qe duhet te nderrojme eshte injoranca jone dhe veprat e shemtuara .
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Te gjithe jemi te nje Babe dhe nje Nane , Ademit a.s(Adamit) dhe Haves(Eves). Ajo qe duhet te nderrojme eshte injoranca jone dhe veprat e shemtuara .
Flm qe sna zhgenjen asnjehere :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Te gjithe jemi te nje Babe dhe nje Nane , Ademit a.s(Adamit) dhe Haves(Eves). Ajo qe duhet te nderrojme eshte injoranca jone dhe veprat e shemtuara .
se di per ty por baba dhe nana jeme nuk quhen kshu lol

tani WxP, na ke bere cik lemsh me duket, se alternativat ndryshojne nga titulli sondazhit

ti po kushtezon njeren nga tjetra, ti don te nxjerresh kush nga kto dyja eshte me e rendsishme
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Kombesin e kam nderuar , kisha greke dhe shqiptare , kur mora nenshtetesin italiane isha e detyruar te lija njeren dhe lashe shqiptaren , per shkak te rethanave
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

mmmmmmmm
pyetje delikate
fene nuk do e nderroja asnjehere ,tani i bie qe e hengri kombesia?
me falni ndoshta sjam aq atdhetare :) por sidoqofte nuk do gjendem te kjo zgjedhje
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Po e zeme se s'kemi qare qe thote populli ta nderrojme njeren apo tjetren. Fene nuk do e kisha nderruar kurre, edhe nqfs do t'ishte ne pyetje jeta. Kombesine po, megjithate gjithmone do te ndihesha si shqiptar, sepse i tille kam lind, keshtu ka dashur Zoti dhe jam i kenaqur/krenar. S'kam perse t'lakmoje n'kombesi tjera.
 

Marla

VIP
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Une do e shtroja ndryshe pyetje WxP

Fene apo Kombin?
 

WxP

.
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Yellow, une skam bere lamsh, Pytja eshte shume e thjeshte, alternativat japin pergjigjen qe te perket ty!

Tani te dyja jane te mbartura kur lind dhe zoti ti jep te dyja si kombesine edhe fene, pamvarsisht se disa e kuptojn ne botkuptime ndryshe e disa ndryshe.

Ndersa une e mendoj kshu se kombesia sduhet nderruar, Mbi te gjitha jam Shqiptar pastaj Fetar. Kur them qe jam Shqiptar e them se mund ta pranoj nje mik qe si perket fes time por ku do qe shkoj kjo eshte baza jam Shqiptar qe se mohoj dot, Pastaj feja eshte ceshtje besimi kush me duket mu me e vertet ne themelin e saj.
 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Do nderroja fene,(por me nje kusht jo te kaloja ne nje religjion tjeter fetar,por ATEISTE )
Kombesin nuk e nderroj,se i bije te mohoj dheun e te parve.e te mallkoj mundim e prinderve qe me rriten.,
 

Darius

Larguar...
Titulli: Do e nderronit Fene apo Kombesine?

Nuk duhet thene Kombi apo Feja, duhet thene Individi apo Kombi? Feja eshte ceshtje personale e nje Individi. Ai person zgjedh fene, pamarreparasysh se cilen, me pare se te zgjedh kombin. Kombi i vjen si "dhurate" ai lind shqiptar apo kinez.

as feja as kombi por vetja jote, ekonomia jote, familja, shoqeria, shendeti
ndersa ti perkasesh nje kombesie eshte natyrale!

Keshtuqe I bie te nderrosh fene! Pastaj. Ne shqiptaret ia kemi marre doren te ndrrimit te fese!
 
Last edited:
Top