Dita e Pavarësisë, mesazhet e Metës për klasën politike shqiptare

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Dita e Pavarësisë, mesazhet e Metës për klasën politike shqiptare
meta-7.jpg

Në Pallatin e Brigadave, sot në mbrëmje, u zhvillua pritja shtetërore e organizuar nga Presidenti Ilir Meta me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Presidenti Ilir Meta, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, kryeministri Edi Rama, ministra të kabinetit qeveritar, si dhe ambasadorë dhe personalitete të huaja të ftuara për festat e flamurit.

Gjatë fjalës së tij në këtë ceremoni, Presidenti Ilir Meta u ndal dhe në problematiket kryesore të vendit. “Kremtojmë kryefestën tonë kombëtare. Historia është një kujtesë për brezat, për mos t’u harruar. Vepra e Skënderbeut është sa shqiptare aq dhe Europiane. Funksionimi i shtetit kërkon dialog të qëndrueshëm. Emigracioni, këmbanë alarmi për klasën politike’, tha presidenti Meta në fillim të fjalës së tij.
G.shqip
 

Soulmind

oNcE...
U shofshi! A nuk e bere kete urim ne fjalim?!

Dalte prej ketij populli 1 Skenderbe qe tu prese kokat ketyre ne parlament e pastaj 1 Ismail qemal, 1 isa, 1 vehbi, 1 toptan qe t'bejne shtet! Ndoshtaaa atehere edhe mund te behemi!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
haha presidentet qe kemi, me hanger buken me krip….. qe 105vjet shtet, dhe asnje arritje ne baze te viteve ne qindra… t`iu vije turp.
 
Top