Cili muaj jeni ju?

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Cili muaj jeni ju?


Haha ne muajin qershor... dhe fakt jam serioze...
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Dmth qenkam galant une i muajit Korrik :D
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Epo qershori...:D :D
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cili muaj jeni ju?

gushtin se lexoj mire sex apo sexer...? sa per funksion e shkrujta :p
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Cili muaj jeni ju?

Po normale qe lindin personat sexi ne muajin qe kam lind une :D Kshu thone te pakten..ja i vuri vulen e kjo letra :p
 

LoSsT

VIP
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Po ne qe lindem ne Qershor dhe na ra te fiket ne gusht, dmth qe lindem serjoz dhe "vdiqem" donzhuan, lol
 

Deuid

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cili muaj jeni ju?

A i mesove Enderra muajt tane te lindjes ! Tani posto nje tem per vitet e lindjes hehhhhe do te japim pergjigje me te mira .
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cili muaj jeni ju?

Maj----Lindin te ndjeshmit....

Uffff lere lere,se menjehere prekem...Deficit e nxjerri cdo muaj shtepine me shami LOL
 

Dynamite

Anëtar i ri
Pe: Cili muaj jeni ju?

Mars : fjalen flirtuesit spo e kuptoj :karton

fatkeqsisht jam pak i turpshem :kiss
 
Last edited:

Soulmind

oNcE...
Titulli: Cili muaj jeni ju?

uaaaaaaaaaaa kush paska lindur ne Nentooooooooooooooooor.... ncncnc... epo une kshu si natyre jam modeste ne fakt, por cti bej forumit, me detyron qe te pranoj se jam e nentorit:vajzturp....:pP:
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Prilll thoni marshAllah se me merrni msysh ahahahahhahahaha
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Prill Në Evropë, sikurse edhe në Shqipëri, 1 prilli njihet gjerësisht si dita e gënjeshtrave apo më mirë dita e shakave. Kjo shaka, që përsëritet çdo vit, sipas historisë ka nisur nga romakët e lashtë, të cilët në këtë datë festonin një festë luksoze për nder të perëndeshës Venus. Një shpjegim tjetër është ai i parlamentit të Augsburgut i vitit 1530, me anë të të cilit duhej të unifikohej i gjithë sistemi monetar. Një prilli u caktua si dita e posaçme e monedhës, por që pak orë para kësaj dite u shty, kështu që shumë persona i humbën paratë e tyre dhe për këtë u tallën dhe u përqeshën. Por më e besueshmja është se shakaja e 1 prillit vjen nga mbreti francez Karli IX. Kur reformoi kalendarin gregorian në 1564, ai e kaloi në datën 1 janar festën e Vitit të Ri, që deri atëherë festohej më 1 prill, por që shumë vetë deri atëherë nuk e kishin marrë vesh. Ata pastaj, prej atyre që e dinin, uroheshin në prill për vitin e ri, që në fakt ishte i vjetri. Në kohët e hershme shakatë ishin krejt ndryshe. Kështu, ai që gënjehej dërgohej ndonjëherë në një udhëtim të gjatë për të marrë diçka që nuk ekzistonte. Në shekullin e 17-të dhe 18-të kishte rregulla të qarta të shoqërisë, mbi të cilat ishin të bazuara shakatë. Kështu një i rritur mund të bënte shaka me një fëmijë, por një fëmijë nuk mund të bënte patjetër shaka me një të rritur. Ata që e kanë bërë edhe më të këndshme ditën e gënjeshtrave janë edhe mediat. P.sh. rrjeti televiziv “BBC” në 1 prill 1957 publikoi një kronikë sipas së cilës fshatarët zviceranë korrnin makarona nga pema. Sipas sociologëve e psikologëve, në jetën e përditshme, shakatë janë bërë të rralla, kjo për shkak të presionit dhe ritmit të punës. Ata që ende sot e kësaj dite e festojnë në mënyrën më të këndshme ditën e shakave apo gënjeshtrave janë francezët.
 

Burrelsja

Anëtar i ri
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Muj korrik-por se kapa ket llafin ca do me thon...
 

SELSAJ

Mysterious_Girl
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Mars ......................
 

brvlore

Antarë i Respektuar
Re: Cili muaj jeni ju?

jam Janari dhe nuk korrespodon me ate qe thuhet aty sepse jam komplet ndryshe.
 

Rrapatushe

Anëtar i ri
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Gusht :)))))
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Bricjapi...........22 Dhjetor- 20 Janar

Eshte shenje e tokes dominuar nga Saturni.Bricjapi eshte ambicioz,i vendosur,i ftohte dhe melankolik.Lodhja nuk e tremb,eshte puntor dhe i gatshem per sakrifica.Te lindurit ne shenjen e Bricjapit programojne me durim dhe rregullsi rrugen e tyre drejt qellimeve.Per te ralizuar nje objektiv jane te gatshem per gjithcka pa pyetur asnje dhe pa kerkuar ndihme.Jane te mbyllur dhe kane shpesh shperthime te menjehershme impulsive.Karakteristika thelbesore e tyre jane te turpshem dhe jo shume te sigurte te cilat humbasin vetem kur kuptojne se i duan dhe i vleresojne.Profesionet me te pershtatshme per ta jane,politikane,agjent sigurimesh,bankier.Ne dashuri Bricjapi eshte serioz,te qendrueshem dhe besnik,por jo shume te hapur.
100%e sakte tek une
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Cili muaj jeni ju?

Tetor.....
 
Top