Cila pjesë e trupit të femrës “i ndez” meshkujt?

Ylli-1

Etnoshqiptar

Nuk janë vidhet as gjoksi e gjitha që i duan meshkujt t’i ketë femra. Barku, duart dhe ndonjë “zonë” për të cilat as që keni pasur idenë gjithashtu ndezin imagjinatën e mashkullit.

Barku
Duke krahasuar të dhënat rreth pjesëve të trupit që tërheqin më së shumti vëmendjen e meshkujve, ekspertët janë pajtuar për një gjë – e para që i tërheq ata, është padyshim stomaku. Rreth 33 për qind e meshkujve kanë potencuar stomakun si pjesën më të preferuar..

Vithet
Si pjesa e dytë më e preferuar, janë vithet me formë të rrumbullakët, ku për këtë pjesë të trupit të femrës, janë përcaktuar 25 për qind e meshkujve.

Shpina
Meshkujt e duan shpinën e bukur të femrës, posaçërisht kur pjesëtaret e gjinisë së bukur ecin drejt dhe e kurojnë atë. Shpina e femrës është gracioze dhe te shumë meshkuj zgjojnë dëshirën që ta mbrojnë femrën.

Qafa
Qafa e femrës është shumë më e hollë dhe më delikate sesa qafa e mashkullit, andaj pjesëtarët e gjinisë më të fortë i tërheq pikërisht brishtësia dhe delikatesa e saj.

Duart
Meshkujt i duan duart e bukura dhe delikate të femrës, sepse u asocojnë prekjet dhe ****in.

Shpatullat
Pikërisht si edhe qafa, edhe shpatullat e femrës janë simbol i feminitetit dhe i butësisë. Kur janë të brishta dhe delikate tek meshkujt zgjojnë dëshirën që ta mbrojnë dhe ta përkrahin partneren. Posaçërisht “i ndez” kur janë lakuriq para tyre. /Telegrafi/

Ultraviolet

Love me like my demons do ☻
Titulli: Cila pjesë e trupit të femrës “i ndez” meshkujt?

Cudi... Skam degjuar akoma tme thone 'o goce sa bark te bukur paske... Ta hongsha barkun ' xD
Personi qe ka shkruajtur ket budallik me siguri sdin se per cfare flet....
Un jam femer dhe e pranoj qe e para gje qe shof te nje femer eshte gjoksi pastaj bythet syt dhe shalet...

Ylli-1

Etnoshqiptar

Cudi... Skam degjuar akoma tme thone 'o goce sa bark te bukur paske... Ta hongsha barkun ' xD
Un jam femer dhe e pranoj qe e para gje qe shof te nje femer eshte gjoksi pastaj bythet syt dhe shalet...
Edhe mua me habiti potencimi i barkut si pjesa e pare qe shikojne meshkujt...ndoshta ne rastet kur femra ka nxjerre barkun jasht...eshte i cik provokim, por une si mashkull shikoj se pari vithet, pastaj gjoksin...kembet...kurse per barkun me bie ne mend nese ajo cvishet para meje....

ReNdEx

Interist Forever

Prit dhe pak e kur te degjosh ne rrug o goce te hegsha shpatullen se e paske yll lol lol lol

Ylli-1

Etnoshqiptar

Ose sa e paske te bukur veshin hahhahhahaha ReNdEx

kitrra 123

plak gjufurrak

Hmmmm, Nishanet, si paskan permendur asku :jo::jo: po mire o mire meq s'jan pjese trupi ::cool:: Megjithate jane sikur ato imtesite qe plotesojne dhe kompletojne jeten :fiu::gat::hmm:

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar

Ylli-1

Etnoshqiptar

po gjoksi ???
Mendoj se nese Angelina Jolie eshte e bukur edhe pa gjokse...duket se nuk qenkan pjese me rendesi!?
Por kur vie puna tek ledhatimet ato i kerkon cdo mashkull?

Ultraviolet

Love me like my demons do ☻

Prit dhe pak e kur te degjosh ne rrug o goce te hegsha shpatullen se e paske yll lol lol lol
Prit se ske pa akoma themren e kembes te majt xD

Une jam femer dhe Kur shoh nje femer tj me prapakolp te bukur me merret fryma... Imagjino meshkujt pastaj :D

Quku

Marakli Krapit

Une jam femer dhe Kur shoh nje femer tj me prapakolp te bukur me merret fryma... Imagjino meshkujt pastaj :D
Prite Zot me t'shiku ty :p

MasteR

I'm offline

Ylli-1

Etnoshqiptar

Paskam gabuar qe e solla kete teme ketu ashtu si ishte. Nuk di pse nuk ia nderrova radhitjen qe te ishte me e logjikeshme, sepse keshtu si eshte: barku, vithet, shpinda, qafa, duart, shpatullat....s'ka asnje logjike... Une barkun e kisha lene te fundit.

Per mua eshte kjo radhitje: Vithet, gjoksi, qafa, shpatullat, duart, barku...

preferencat jane personale, sipas shijes se gjithsecilit, s'besoj se ka nje renditje fikse...
secili ka shijet e veta ne ate se cfare pelqen te nje femer apo mashkull, madje i njejti person tek persona te ndryshem do pelqeje pjese te ndryshme.
varet edhe se cfare e bene te duket i bukur ne syte e tu nje person ...

LoSsT

VIP

po gjoksi ???
Kam pershtypjen se ky qe ka bere artikullin ka marre pershembull ndonje femer qe eshte derras, gjoks, bark vithe, e drejte e gjitha si kombesate... lol

Zana1

Braveheart

Pjeset me sensuale paska pershkruar, mua si femer taman k'to pika me japin kenaqesi nga prekja/ledhatimet e 1 mashkulli :)

Eshte ceshtje kendveshtrimi,eksperience,si fillim te deh aroma e nje femre,:) me pas prekja,rolin kryesor e loz bukuria e saj!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member

Studim kot..:p
Te gjitha pjeset e seluites femrore ndezin imagjinaten mashkullore..
Disa pjes jan ne baze shijesh..e fantazije sensuale..qe ndjellin me teper.
Pastaj kur mungon imagjinata tek nje mashkull,pergjethsisht pelqimet behen ne keto pjeset "mishtore"instiktive..kam iden :p hahahahahahaha

xhebrail1

INTERIST

ftyra e bukur
Trupi i forumuar
Nje prapanice hmmmm
Cicat se mos idhnohen hhahhahahahhaa
pastaj syte e fore tjera keto e terheqin nje mashkull normal e sa per ata qe shiten te menqure do thon truri