Charles Bukowski

Tiku

🏃 🏃 🏃
Staff member
Une i here e kam lexu dhe me mjaftoi me dal nga binaret....3 here do kish qene overdoze lol
Pale kur lexova ditarin sekret te Pushkinit dhe Mata Harit....ala i lava duret lol
Aty ike per shele bubi fare ti dmth… lol
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Mendova se me keto fraza Buku ishte top i topeve
Por paskesh qene vetem nje tope.
Eshte personazh ok.
Por nje personazh i perdhunimeve..qe pershkruan pedofiline. Sadomazokizmin. Dhunen seksuale.
Nje cope novele mu desh nje muaj ta shtyja..sepse prisja efektin wow.
Por jo.
Desh volla.
 

Tiku

🏃 🏃 🏃
Staff member
Ndoshta je pak vone per ta lexuar ndoshta ke evoluar shpirterisht. Ne ate kohe kur doli libri populli vetem revisten Eros lexonin deri sa u shkermoqej ne dore… lol
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Pe: Charles Bukowski

Mbi vetminë...

Nuk jam ndier ndonjëherë i vetmuar. Kam qënë në një dhomë--Jam ndier vetëvrasës. Kam qënë i dëshpëruar. Jam ndier i tmerruar, i tmerruar përtej gjithckaje, por nuk kam ndier ndonjëherë që një person tjetër të hyjë në atë dhomë dhe të mund të sherojë atë që mua më bezdis, apo çfarëdo numri njerezish të hyjnë në atë dhomë.

Me fjalë të tjera, vetmia është diçka që nuk më ka bezdisur ndonjëherë sepse gjithmonë kam pasur një padurim për të qenë vetëm. Eshtë të qënit në ndonjë festë, ose në një stadium plot me njerëz që festojne diçka, që mund të më ndjellë vetmi. Do të citoj Ibsenin, " Burrat më të fortë janë më të vetmuarit " . Nuk kam menduar ndonjëherë që " epo, nje bjonde shume e bukur do vijë këtu, do ma jape, do më fërkojë dhe topet, dhe do ndihem mirë " Jo, ajo nuk ndihmon. E ke parasysh turmën tipike “ Uau, eshte e premte mbrëma, çfarë do bësh ? Do rrish ulur aty? ” Hmm, po. Sepse nuk ka asgjë atje jashtë. Eshtë budallallëk. Budallenj duke u englendisur me të tjerë budallenj. Leri te budallepsen. Nuk më ka bezdisur ndonjëherë ndjenja e të vërshuarit atje jashte ne natë. Fshihesha ne bare, sepse nuk doja të fshihesha ne fabrika. Kjo është e gjitha. Të më falin milionat, por kurrë nuk kam qënë vetëm. Më pëlqen vetja ime. Jam forma e argëtimit më e mirë që kam. Le të pimë më shumë verë tani...
:)

:)
 
Top