Cfare do i thonit vetes ne momente te caktuara?

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Shpesh ndodh te sillemi me veten me ashper se me cdo gje perreth.
Sa kritik jemi ndaj saj? A jemi ndoshta gjykuesi me i pashpirt kundrejt saj?

Personalisht po, por ndodh te kem momente debolese si gjithkush....

Cfare do i thonit vetes ne momente te tilla?Jam e lodhur duke bere perhere te forten ne sy te te gjithve. Jam e lodhur duke bere sikur asgje nuk ndodh .
Diku rrezohem dhe s’mund te arrij cdo gje qe dua. I kam adhuruar perhere njerezit e pavarur dhe te forte.
Por asnjehere nuk mendoja se do behesha nje nder ta!
Por cdo gje e ka nje limit , dhe une kam arritur timin.
U mbajta gjate , per te qene e fort per veten dhe per ata qe me rrethojne. E kur une mundohesha te mbahesha ne dy kembet e mia , e fort….Jeta perplasi flatrat e saj duke me marre cdo gje qe doja me shume.
Nuk kisha shance per te zgjedhur , por mund te ribeja nje te re timen.
Ndjeja se nuk e kisha te lejuar te qaja, as te ankohesha . Per mua nuk lejohet as te thyhem ,sepse te gjithe presin te jem e fort!
Ne fakt ata presin kete nga une , sepse une kurre nuk shfaqa anen time te dobet askujt….
Dhe ky eshte problemi , sepse ata mendojne se nuk ekziston asgje qe mund te me thyej. Ata mendojne se une nuk kam nevoje per ndihme..dhe gjithcka sepse keshtu jam une per ta…e fort dhe me shume vetbesim.
Por e verteta eshte , une ndjej shume dhe shpreh shume pak,. Naten kur jam vetem , ndonjehere qaj sepse jam e lodhur nga gjithcka . Jam e rraskapitur te jem shtylla ku gjithkush gjen prehje , e te jem e fort per te tjeret.
Kam nevoje per dike qe te me mbeshtes, e te jete aty per mua. Dikush qe te me degjoj, te me perqafoj, te me kuptoj kur I them se gjithcka eshte kaq e veshtire per mua.
Dua te ndaloj se pretenduari , te shfaq ekspresivitetin tim pa merzitur askend, pa bezdisur askend….Te mos degjoj me frazen – Ti je e fort….sillu si e tille!po ju?
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Monique! :)

Ti je e forte,e kjo me pelqen ne nje karakter femre.

Ato te cilat e zoterojne ate virtyt kane zotesi. :)
----------------------------------------------------------

Do i thoja qe perpara ke nje mision me mjaft pergjegjesi.

Gjej forma e vra castet monotone qe te shkaktojne besdi,krijo rrethana me te lehta.

Kujdesin e perkushtimin jepi ne nota me te larta .

Gjithkund ka sakrifica.

E per te buzeqeshjet e shpirtit duhet investuar.

Ec,,,,,,,,,,,,,,,,! :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
E vetmja gje qe i them vetes sime eshte;
Ec vetem dhe me veten!
Large idiotve/hipokritve/njerzve qe maskat i kane me veten dhe boten,i bejne forme dhe stil jete.
Qendro me njerez pozitiv dhe qe shohin pertej labirinthave depresiv dhe opsesiv.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Varet nga situat e ndryshme ne te cilat ndodhem....por shpesh i them: zot faleminderit qe me dhe durim...se te me kishe dhene force...do ti kisha grire te gjithe hahahaha
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Varet nga situat e ndryshme ne te cilat ndodhem....por shpesh i them: zot faleminderit qe me dhe durim...se te me kishe dhene force...do ti kisha grire te gjithe hahahaha
Si magjistare e ke fjalen i kishe ngrire ? :p
 

LoSsT

VIP
Varet nga momenti... megjithate qetesia dhe durimi jane elementet kryesore qe duhet te shoqerojne njeriun ne cdo moment te jetes...
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Ka momete qe me ulet perball,dhe me duket aq e ngurte.
E kthej koken pas ne kohe,per te kuptuar ku dreqin e ka psonisur gjithe kete ngurtesi?!
E befasisht me nje buzeqeshje ironike me thote;- ti e di ,se pervec meje askush ne bote tjeter ste lumturon!!
Pastaj e lodhur nga diskutimi ,afer saj shkoj e prehem,neper hapa, kohe dhe veprime gjendemi krah per krah ne perditshmerine time.
As vetem nuk ndjehem ndonjehere,pervec kur vetja me largohet,e lenduar i kerkoj falje,derisa kthehet dhe ne mua dashurohet. :)
 

Soulmind

oNcE...
Po varet nga momenti caktuar.
Tani do i thoja: rregulloje orarin e gjumit se s'i ke mire punet keshtu.

Para nja 2 oresh do i thoja:
Mos u merzit per hicgje! Ne cdo gje qe ndodh ka te mire mbrapa. Kur te prishet humori per gjera pa zarar, imagjino cdo beje te t'biente ndonje gje e madhe ty! Po me habit!

 

Vvetoni

Anëtar
Kap futja gjumë, o lopë.
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Cohu kete moment se punet nuk presin .....shpejt
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Cpret apo mendon se do hapet dera e cdo gje do ndryshoje ...ndryshimi je ti
 

Tiku

🏃 🏃 🏃
Staff member
Trajtoi njerezit sic do deshe te te trajtonin ata ty... :D :D

Po kujt ja the kujt ja the. :D
 

Vvetoni

Anëtar
Khuuu sa njeri në forum po fol vet me vete.
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
C'jane keto sofizma lol
u shtrydha une aty te beja nje dedikim vetes...bahh
 
Last edited:

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Duhet te flesh me shume...qe te jesh me e kthjellet diten tjeter...mungesa e gjumit...bene qe te ndihesh sikur te ka kaluar traktori siper....
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Desha te flas por nuk munda thjesht fola me vete mos deno po premto
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Ti je e forte sepse ke vetveten tende. Nese ne lejojme dike te hyj mes kesaj lidhje ,pastaj fuqia jone nuk eshte me asnjehere e njejta.
 

Legally_Sweet

Alis volat propriis
Staff member
You got this! Keep going! Sleep is for the weak!
 
Top