C'eshte dashuria????

Ervin Doda

Member
perse nerzit mundohen te shpjegojn dashurin ne mesaze???
perse shum mesazhe dashurije jan genjestra per mos me then te gjith fjalet ne mesazh??
perse ne qe i marrim mesazhet kujtojm se ato qe na shkruajn jan te verteta?????
kur nje njeri (Djal apo Vajz)e kupton se mesazhet e dasuris qe marrin jan thjesht geneshtra??????
 

Gazolina

Moskokecarese
Eshte me kollaj te shprehesh ne mesazhe sepse nuk e sheh ne sy personin,mund ta mashtrosh apo genjesh kollaj apo edhe ti thuash gjerat qe i ndjene me lirshem.

Kurre mos beso nje person qe te con nje sms me fjale te bukura nese me pare nuk ti ka thene ne sy.
 
Last edited by a moderator:

braziljania

Anëtar i Nderuar
LOOOOOOOOOOOOOOL nje nga gjerat qe me ben me per te qeshur poezite e dashurise ne sms..............nga e kuptoj qe jan genjeshtra..se genjeshtra jam prandaj...si ka munci qe nji djal sapo te njeh,ku di un i ke dhen nr ti,apo ta ka gjetur,pak renci ka..te con mas dy ditesh nje sms me poezi dashurie ku te shpreh dashurine...pffffffff e kur e zuri dashuria ate gjasme....:p
 
Last edited:

redi-

Anëtar i Respektuar
Dashuria eshte ti besosh dikujt cdo gje qe zoteron ne zemer,shpirt,trup,pasuri cdo gje


POR

Dashuria eshte e plot kur ajo shoqerohet me keto gjera:

1. sinqeritet
2. vazhdueshmeri
3. perballje me cdo veshtirsi
 

shkodrane_4_ever

Bjondja_Shkodrane
dashuria eshte zjarr qe te djeg shpirtin dhe uje qe te freskon buzen
 

Yellow Redhead

angels walk among us
LOOOOOOOOOOOOOOL nje nga gjerat qe me ben me per te qeshur poezite e dashurise ne sms..............nga e kuptoj qe jan genjeshtra..se genjeshtra jam prandaj...si ka munci qe nji djal sapo te njeh,ku di un i ke dhen nr ti,apo ta ka gjetur,pak renci ka..te con mas dy ditesh nje sms me poezi dashurie ku te shpreh dashurine...pffffffff e kur e zuri dashuria ate gjasme....:p
haha vertet,ndaj te njejtin mendim
un s`kam derguar dhe s`kam marr dhe s`kam derguar ndonjeher deri me sot as1 'sms dashurie' s`me pelqejn
 

PAZUZU

Dark Knight
pergjigje

arsyen qe njerezit mundohen ta shprehin dashurine ne mesazhe nuk e di...them se cdo njeri ka arsyen e tij te vlefshme per ta bere ate....kurse un per vete sikur te bija ne dashuri me dike..do ta mbaja pa ja thene..dhe do mundoheja tja thoja vetem dhe vetem ne sy...

ne qofte se fjalet ne mesazh jane genjeshtrra atehere jane genjeshtrra sepse dikush don te genjeje...

ne qe disa raste i marrim fjalet per te verteta e bejme sepse kemi nevoje per dike qe na degjon dhe na flet dhe kemi nevoje tia japim besimin tone dikujt...shpesh ndjejme nevoje te jetojme nje dashuri....

nuk ka nje kohe te percaktuar per te kuptuar qe mesazhet e marra jane genjeshtra...varet nga situacioni jone shpirteror dhe nga eksperienzat tona ne jete....

:puthje::puthje::puthje:
 
Fjalet jane gjuha e dashurise ..(kuptohet nese eshte dashuri e vertete).

Fjalet mund te shprehen ne forma te ndryshme , e rendesishme eshte qe ato shprehen dhe besimi apo mosbesimi eshte ne doren tone .
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Nje ndjenje romantike si dhe rrespekt .
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
LOOOOOOOOOOOOOOL nje nga gjerat qe me ben me per te qeshur poezite e dashurise ne sms..............nga e kuptoj qe jan genjeshtra..se genjeshtra jam prandaj...si ka munci qe nji djal sapo te njeh,ku di un i ke dhen nr ti,apo ta ka gjetur,pak renci ka..te con mas dy ditesh nje sms me poezi dashurie ku te shpreh dashurine...pffffffff e kur e zuri dashuria ate gjasme....:p
Jane forewarded... LOL

Mesazhet sms sjane per keto pune. As kam marr, as kam derguar ndonjehere sms me "ndenja" lol

(ne fakt me erdhi njehere njeri, po me emer tjeter... i dergova mbrapsh "Wrong Heart" LOL)
 

Opium

Dyrrah
Dashuria esht nje ndjejn qe shum jan munduar ta pershkruaj por pak e kan pervuar ;)
 

El'Mejor

Daja
Keq tjua tregosh ndjenjat gocave keq mos jua tregosh , Na e thoni edhe neve cfare te bejme se spo dime me na bete lemsh ..???:djalle:
 

gorgona

Goc Tironce
Dashuria eshte gjeja me e vlershme ose ndjenja me bukur qe njeriu perjeton ne jeten e tij
 
Top