• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Blendi Fevziu ja "kalon" edhe Marcel Proust-it

Shkrimtarja Arlinda Guma ka ironizuar librin e ri të gazetarit Blendi Fevziu “Tirona e nonës”, i cili vjen para panairit dhe se vetë moderatori ka thënë se ka punuar 3 muaj për ta shkruar.

“Blendi Fevziu ka shkruar një libër të ri. E paska shkruar për tre muaj! Gjithsej ka shkruar 14 libra.Kaq kisha. (Kjo, sa për apdejtim me gjenialitetet e fundit letrare!).Ua ka treguar disa njerezve me shume ndikim ne boten letrare shqiptare dhe ata i thane: Je gjeni qe i shkruan kaq shpejt!Vete Prusti deshi te ngrihej personalisht nga varri dhe te shkonte e te digjte me doren e tij te gjithe librat qe kishte shkruar!”, shkruan ajo.

Ndërkohë, Guma shton: “Po po, makineri, rron me shume ambalazhi me te cilin me mbeshtjell buken shitesja mua, se sa librat e tij”


Tirananews
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
hahahahahahahaha,sinqerisht shume paska shkruar.
E ky i fundit ne 3 muaji nje liber.shpejtesi sketerr.
Habitshme qe se konkuroka KAdaren ky?! :p
Gjithesesi varet trajta e problematikes qe trajton ne libra.
Nese jane ne stil analitik,eh s`duan e shume frymzim.
Njohje dhe mbledhje informacioni me shume.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Personalisht skam ndonje pelqyeshmeri per Fevziun , por kete Arlinden e kuptoj si shkrimtare qe eshte ....
Inat mes kolegesh...
Nese dikush impenjohet , ia del edhe me 1 muaj.
Dhe te shkruash liber , cilido zhanri qe ke zgjedhur , eshte i lodhshem dhe teper i veshtire.
E te thuash qe " analitika" (Analiza Politike apo Gjeopolitike) qenka me e thjeshte se romanet e Arlindes hahahahahahahahahaah

kaq
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Personalisht skam ndonje pelqyeshmeri per Fevziun , por kete Arlinden e kuptoj si shkrimtare qe eshte ....
Inat mes kolegesh...
Nese dikush impenjohet , ia del edhe me 1 muaj.
Dhe te shkruash liber , cilido zhanri qe ke zgjedhur , eshte i lodhshem dhe teper i veshtire.
E te thuash qe " analitika" (Analiza Politike apo Gjeopolitike) qenka me e thjeshte se romanet e Arlindes hahahahahahahahahaah

kaq
Nese kete te fundit e kishe ne lidhje me komentin tim me siper,une nuk e krahasova me Arlinden,sepse se njof fare ,as s`ja kam iden kush eshte.
Por di qe librat qe bejne cilsin boterore te letersise kalsike,kane marre dhe nga 7 vite nje liber.
Qendron qe shkruhet nje liber dhe ne nje muaji apo dy.
Ne varsi te cilsis,cfare afron, dhe se sa ajo qe servir vitrines lexuese eshte e afte ti qendroje kohes.
Ndersa librat analitik shpesh vijne ne formen e permbledhjes se njohurive tona,sic zoteria eshte gazetar, plus sim ato qe mbledhim dhe botohen.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Zoteria na pelqen apo jo , eshte njohes i mire i profesionit te tij.
Dhe te besh analiza ekonomike , politike, gjeografike ,historike kerkon shume njohur dhe pune kerkimore.
Se nuk shkruhet liber ne kuader thashethemesh , me tha i thashe...ne te kundert kishin bere te gjithe libra!
Klasiket qe ti i cileson te veshtire mbi trillime historish (histori imagjinare) nuk kane veshtiresi ne nderthurjen e historise ne vetvete, por mund te kene ne llafollogjine e tyre, njohurite mbi ngjarjet (qe mund te permenden) e element perberes...

asnje liber cilido qofte zhanri e cilesoj nuk eshte i thjeshte te shkruhet.

Dhe kohezgjatja e nje libri nuk matet me vitet , se nuk eshte produkt qe e fut ne furre , por ka shume element
Koha ne dispozicion, financimet etj etj
 
Top