Berisha-Gërmadhë politike! Sabotoi luftën e UÇK-së

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi prek fundin në marrëdhëniet e tij me ish-kryeministrin Sali Berisha. Në intervistën që dha në emisionin “Opinion” ai tha se akuzat e tij janë qesharake duke shpërthyer në një sërë etiketimesh ndaj Berishës.

Sa i takon Berishës, unë çuditem si ai nuk ka pasur guximin politik e qytetar dhe që nuk e ka guxuar ta denoncojë shkëmbimin e territoreve që kur e ka propozuar Rugova, Qosja Daci, etj.

Krimineli kthehet në vendin e krimit. Edhe Berisha ka bërë mëkate të mëdha ndaj luftës së Kosovës. Duke e nisur me favoret ndaj Millosheviçit dhe më pas me mëkatet ndaj UÇK-së që e quante marksiste dhe terroriste.

Unë kam shkuar në zyrën e tij në 99-ën. Kur jam zgjedhur kryeministër kemi pasur një respekt reciprok. Shpreh keqardhje për gjendjen e tij aktuale morale që duket si një gërmadhë politike” – tha Thaçi. LAPSI.al
 
Last edited by a moderator:

Tiku

🏃 🏃 🏃
Staff member
LOL Ky Thoci me shkrin, sikur nuk ishte ky qe para disa viteve e vleresonte si lider historik te Shqiptareve. Berisha nuk e sabotoi luften thjesht lejoi qe shqiptaret e varfer te perfitonin ca lek ne kurriz te serbeve duke i lejuar pak kontrabande karburanti... Thaci e di mire qe nje arsye qe u hapen depot e armeve ne 97 ishte edhe futja e masive e armeve ne Kosove qe po behej gati per lufte. Kush ka dy pare mend dhe jo psikologji politike te semure e ben kete analize minimale. ;)
 
Top