• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A i tregohet gjithcka nenes?

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Absolutikisht jo, sidomos kjo vlen per nje mashkull. Jo nenes, por as babait nuk i tregohet gjithecka. Une preferoj me shume te keshillohem me ta se sa te iu tregoj gjithecka...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Un mamaja ime dhe dy motrat e mia jemi si nje trup i vetem. I tregojm cdo gje njera tjetres, kemi qen te lidhura perhere.

Ne fakt ka te bej me besimin qe krijon dhe nderton gjate etapave te jetes. Aq shum i tregoj mamit gjerat e mia nga me te medhat e deri tek gjerat me insinjifikante.....Madje tani sme mban as barku, sme rrihet pa ja then atyre....marr ne telefon direkt :)

Marrdhenia prind-femije eshte e kompleksuar por nese krijohen nje marrdhenie besim-liri dhe mosgjykim atehere besoj se mund te thuhet cdo gje.....Megjithate prindi mbetet prind, ai te jep keshilla kur sja kerkon, te kritikon kur ti nuk do e ne fund te thote te dua me shume se jeten kur ti nuk e pret dhe te degjon gjithmon ate qe ke per te then :D
Kjo me duket lidhja ideale prind-femije ( jo vetem vajze-mama, por dhe baba/mama-djal/vazje). Pavarsisht se jane gjera qe ndihesh me rehat ti ndash me njerin ose tjetrin nga prindrit duhet te ekzistoj lirshmeria te flasesh per absolut cdo gje.
Jam e sigurte qe te njejten gje pret dhe nga femija jote Bella, pa dashur te te fshehi as gjen me te vogel nen mendimin qe do te bej merak ose do te merzisi.
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

GJITHCKA JO, por nje pjese te konsiderueshme te gjerave, duke mos u shoprehur deri ne pjese qe asaj mund ta lemndojne gjerat qe i themi ne. Megjithese marredhenia qe kam me mamane time, do thoje se me shume jemi shoqe, pavaresisht se dhe un kam gabimet e mia...:)
 

Deuid

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Ju vajzat duhet ta dini kete pytje 'me sa po shohe te gjithe jeni te pergaditura fizikisht qe neser te jeni edhe vete nena.

Por sa jeni te pergatitura psiqikisht!!!
 
Pe: Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Ju vajzat duhet ta dini kete pytje 'me sa po shohe te gjithe jeni te pergaditura fizikisht qe neser te jeni edhe vete nena.

Por sa jeni te pergatitura psiqikisht!!!
Jemi aq te pergatitura sa kane qene nenat tona...
 

Deuid

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Mos fol me nja nje jave heheeh !
E ke then shume ssinqert edhe shume sakte.
 

Deuid

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Por femrat e sotit Enderra me duket ne shikim te pare ' se ju kan munguar nenat 'baballaret qe ti edukojn ashu ssi eshte em se miri.
 

Labja

Antarë i Respektuar
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

80% po 20% jo sepse jan disa gjera te cilat ajo nuk do ti kuptonte dhe nuk do te flisnit dot per to
 

Burrelsja

Anëtar i ri
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Dikur pas vdekjes se bababit nuk shkoja mir me nenen pasi mendoja se ajo ishte aryeja qe ai kishte vdekur;por jo e kisha shum gabim sepse kur rash ne depresion te thell ishte nena ajo qe me qendronte pran dhe jo te tjert qe un i kisha konsideruar miq;nga menyra e sjelljes qe kishte nena tashi un bashbisedoj me te i tregoj shum gjera qe me ndodhin madje i marr mendime per cdo gje qe dua te bej apo kudo te shkoj...
 

Didi

C'est la vie.
Staff member
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Para disa ditësh më rastisi të bisedoja me një shoqe për këtë argument. Po i thoja që
habitem kur dëgjoj disa persona që thonë"uikja ime më e ngusht është mamaja ime, i tregoj gjithçka".
Përderisa edhe nëse një person ka një raport shumë të mirë me maman asnjëherë sdo arrij ti
thotë gjithçka, sepse asnjë nënë sdo të donte të dëgjonte se çfarë bën e bija me të dashurin,fejuarin
apo dikë tjetër edhe pse janë gjëra që dihen dhe i bëjn të gjithë mbetet gjithmon një tabu.
Smund të flasësh për këto gjëra në detaje, prandaj jam e mendimit që një nëne smund ti thuash
gjithçka mund ti thuash vetën disa gjëra sipërfaqësore asgjë tjetër.
 
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Para disa ditësh më rastisi të bisedoja me një shoqe për këtë argument. Po i thoja që
habitem kur dëgjoj disa persona që thonë"uikja ime më e ngusht është mamaja ime, i tregoj gjithçka".
Përderisa edhe nëse një person ka një raport shumë të mirë me maman asnjëherë sdo arrij ti
thotë gjithçka, sepse asnjë nënë sdo të donte të dëgjonte se çfarë bën e bija me të dashurin,fejuarin
apo dikë tjetër edhe pse janë gjëra që dihen dhe i bëjn të gjithë mbetet gjithmon një tabu.
Smund të flasësh për këto gjëra në detaje, prandaj jam e mendimit që një nëne smund ti thuash
gjithçka mund ti thuash vetën disa gjëra sipërfaqësore asgjë tjetër.
Tashi, ti i tregon apo jo lol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Personalisht jo, i tregoj ato qe i perkasin edhe saj,
jeten time private mundohem mos ta perziej me familjen,
 

Didi

C'est la vie.
Staff member
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Tashi, ti i tregon apo jo lol
Po e shtjellova mii, thash qe smund te tregohen disa gjera.
Me troc se kaq e do, JO. lol

Do e shikosh dhe ti po prit disa vite e do me thuash pastaj :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Sikur me moter nuk ndihem rehat te flas me mamin,jo se nuk i besoj por duhet te dim se nenat nga frika nuk pajtohen shum her me femijet...PRANDJA per te mir te nenes me mir te mbajm pak rezerva,,,, jo per te demtu po te ket qetsi dhe ajo e gjora ndojher.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Sikur me moter nuk ndihem rehat te flas me mamin,jo se nuk i besoj por duhet te dim se nenat nga frika nuk pajtohen shum her me femijet...PRANDJA per te mir te nenes me mir te mbajm pak rezerva,,,, jo per te demtu po te ket qetsi dhe ajo e gjora ndojher.

Munde te me tregosh pasi qe nuk jam nena jote :p se ca po beni ju qe po ti tregosh nenes do ishte shum shqetesuese dhe do demtohej dhe nuk do kishte ajo qetsi ! ca krime po beni ! :p hahah
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Munde te me tregosh pasi qe nuk jam nena jote :p se ca po beni ju qe po ti tregosh nenes do ishte shum shqetesuese dhe do demtohej dhe nuk do kishte ajo qetsi ! ca krime po beni ! :p hahah
Tani krimin e kupton permes medijave ,por problemi qendron se nenat nga frika edhe nuk pajtohen shum her me femijet per qeshtje te ndryshme ,edhe kur ata e kan mir ate pun!si ne shoqeri si me partner .
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

Jo me c'ne futi nji te regjistrume ne forum gjen i shoqe si veten edhe ja tregoni njera tjetres mos harroni bejani qefin qe te fluturoje edhe me presh nqs ka mundesi :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: A i tregohet gjithcka nenes?

e me kend ! me kojshit !! :p
Jo, kam persona te vecante qe hapem/ diskutoj me to :)

Ne menyre kategorike familja ( nena) do ishte e fundit, qe do doja ti shqetesoja me jeten time private :)
 
Top