A do hyje Shqiperia ne BE ?

A do hyje Shqiperia ne BE ?

 • Po

  Votat: 16 48.5%
 • Jo

  Votat: 6 18.2%
 • Ndoshta

  Votat: 11 33.3%

 • Totali i votuesve
  33

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: A do hyje Shqiperia ne BE ?

x mendimin tim jo...
dhe e kote te mbaje shpresa x nje gje te tille!!
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: A do hyje Shqiperia ne BE ?

ne nje kanal tv para 2-3 ditesh diskutohej per integrimin e shqperise ne BE dhe sipas PASKAL MILOS e llogariste rreth vitit 2017 duke u bazuar tek procestet qe duhen derisa te arrijme ne antarsim te plot dhe kete e thoshte duke u mbeshtetur ke studimi qe kishte bere per vendet te ndryshme qe sot jane ne BE p sh KROACIA e ka marre pytesorin(qe ne tani e morem)qe me vitin 2004 dhe mund te hyje ne BE me 2012 dhe me 2014 mund te hyjne SERBIA,MALI I ZI DHE MAQEDONIJA pastaj eshte radha jone por dhe mos harroni se nuk i dihet se si do shkoje dhe puna e BE pasi dhe diskutohet qe per nje periudhe te gjate te mos antarsohen vendet te tjera pasi e ben gabimin me BULLGARIN dhe RUMANIN dhe nuk duan ta perserisin ate
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: A do hyje Shqiperia ne BE ?

ja pyet ktta te pd
 

AOS

New member
Titulli: A do hyje Shqiperia ne BE ?

a do Hyje Albania ne Beeeee.
Po jo se do hyjme ne,po thuaj do na fusin nje shkelm bytheve sic vepruan me NATON,dhe fap hopa do te gjendemi ne BEEEEEE sa hap e mbyll syte.
Kaq ishte dhe kjo pralle per BE-ne,ose me sakte e keni parasysh po te keni nje komshi,te varfer (qe me ate tallesh sa here te dush),te dobet(i rri larg se mos ka kolere),te vrazhde(nga jeta qe ka kaluar),nje komshi qe familjen e ka rrumpalle,ku nuk e mer vesh i pari jo te dytin por as te 500-din,dhe pastaj kur ky komshi te duhet per te pastruar plerat e tua i thua:eek: ti mik,eja ne kopeshtin tim,po rri aty afer banjes qe kam jasgte,se ne shtepine tende me duhet te hedh ca gjojna.....
kjo ishte perralla Beeee,me albanine tone te ndryshkur qe sa vjen e kalbet.
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Titulli: A do hyje Shqiperia ne BE ?

Shqiperia ka per te hyre ne BE por pasi te kete plotsuar standartet ekonomike te jeteses.Me keta politikane qe aktualisht kane uzurpuar karriket e pushtetit eshte e larget dita qe pretendojme ne si popull.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: A do hyje Shqiperia ne BE ?

a do Hyje Albania ne Beeeee.
Po jo se do hyjme ne,po thuaj do na fusin nje shkelm bytheve sic vepruan me NATON,dhe fap hopa do te gjendemi ne BEEEEEE sa hap e mbyll syte.
Kaq ishte dhe kjo pralle per BE-ne,ose me sakte e keni parasysh po te keni nje komshi,te varfer (qe me ate tallesh sa here te dush),te dobet(i rri larg se mos ka kolere),te vrazhde(nga jeta qe ka kaluar),nje komshi qe familjen e ka rrumpalle,ku nuk e mer vesh i pari jo te dytin por as te 500-din,dhe pastaj kur ky komshi te duhet per te pastruar plerat e tua i thua:eek: ti mik,eja ne kopeshtin tim,po rri aty afer banjes qe kam jasgte,se ne shtepine tende me duhet te hedh ca gjojna.....
kjo ishte perralla Beeee,me albanine tone te ndryshkur qe sa vjen e kalbet.
nuk kam cfare te shtoj bravo !!!
 

cent

Banned
Titulli: A do hyje Shqiperia ne BE ?

Shqiperia Do Hyj Mendoj Un Pasi Esht I Vetmi Shtet I Vjeter Ne Ballkan E Para,,E Dyta Dhe Mos Duam Ne Do Na Fusin Sezben,Se Ste Le Njeri Jasht Per Shume Kohe
 

jana80

Super Moderator
Staff member
Pothuajse 10 vite nga momenti qe paskan bere kete pyetje...
Do hy?
Sdo hy?
Do hy?
sdo hy?
Ja te vi pranvera te mbledhim ca margarita e te nisim te ju heqim petalet nje nga nje..
Deri sa.. o te hy alb ne be... ose mos te mbse margarita ne lendina.....
 

legjenda

Anëtar i Nderuar
duhet pune
hollanda esht kunder anetaresim
 

Hera

Moderatorë
Staff member
Shpresoj por veshtire kemi gjithe ato probleme si shtet kemi dhe salen qe na ka bere shtet mysliman dhe e kemi qe djeg shqiperine sa here ti teket .....
 

Monique

Shine like a Moon!
Staff member
Europes dhe Amerikes i duhet stabiliteti ne ballkan.
duke futur Shqiperine ne BE , perfitojne ata...jo ne
Kesisoj ndalet makineria Ruse...
 

Eruljan

Anëtar i ri
Shiperin duhet Ta drejtojne te Huajit se me keta qe kemi ne keta duan vetem karriken si pd e ps te dyja njelloj jan vetem keshtu mund te keni noi shpres per ne BE
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Do futet dhe Shqiperia,pasi, deri ne 2025,Evropes i duhet te realizoje nje gam te madhe shtetesh brenda saj.Eshte ne planin e saj gjeo-politik.
Por as kjo gje sdo ndihmoj shume shqiperine,pasi taksat e detyrimen ne "grupin klektiv" Evrojan qe paguhen jane pak te kripura,shqiperise do i bie barre e rende ,duke pasur nje ekonomi relativisht shume te dobet.
 

Eruljan

Anëtar i ri
@neverteti nuk e di a do ralizohet sepse shiperia renditet e 99 per korrupsion edhe akoma ka me u shtu korrupsioni me ata poltikan qe kemi ne. Mbase mund te Gaboj por un keshtu mendoj
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
@neverteti nuk e di a do ralizohet sepse shiperia renditet e 99 per korrupsion edhe akoma ka me u shtu korrupsioni me ata poltikan qe kemi ne. Mbase mund te Gaboj por un keshtu mendoj
Drejt ke,ne asnjehere nuk do behemi me dy orendi politikanesh me rrenje kriminale, e te korruptuar dhe nje popull i kultivuar qe te protestoje per interesat e kolltuqeve tyre,dhe jo per nje mireqenie ekonomike dhe sociale me te mire,sic ndodh ne tere boten.
 

Eruljan

Anëtar i ri
@neverteti Me keq se kaq nuk ka ku shkon po mendoj se mbase do behet me mir per shiperin te paktene vetem te levizim lirshem si è gjithe bota
 

Passion

Super Moderator
Staff member
Bota rrotullohet rreth meje
Rreth katundit tim
rreth katundarve te mi qe shesin pula neser nga ora 5 e mengjesit ne bulevard e trotuar.

Ne jemi si Kabuli qe shkruan Khaled Houssein ne librat e tij.

Personalisht se dua kete Evrope me nje Shqiperi te çale.
 
Top