6 këshilla se si të visheni bukur kur jeni mbipeshë

Jetmira

🎧🎵💙

Nëse jeni duke u ankuar për madhësinë e linjave të trupit tuaj dhe dëshironi të jeni elegant, kjo është e mundur nëse ndiqni këto këshilla.

Kujdes qepjet
Materiali ka shumë rëndësi për të pasur një pamje të mrekullueshme prandaj kushtoni rëndësi se si rrobat tuaja janë qepur. Produktet që nuk janë në rregull, mund t'ju lënë në gjysmë të rrugës dhe do shfaqin shtresat tuaja të dhjamit.
11_1519074500-748371.jpg


Bilanci është i rëndësishëm
Pavarësisht nga lloji i trupit tuaj, përpiquni të keni formën e xhamit. Pas të mësoni se cilit strukturë të trupit i përkisni dhe ku keni defektet atëherë, merrni rroba që ju përshtaten me trupin dhe mbulojnë defektet tuaja. Prsh nëse keni vithe të gjëra dhe këmbë të holla këtë defekt mund ta mbuloni me një këmishë të gjatë.
2_1519074493-8653198.jpg
Mos i instaloni në mendje problemet tuaja
Mos e mbani mendjen gjithë kohës tek trupi juaj. Në vend të kësaj kthejeni vëmendjen tek pjesët që i keni të bukura. اdo një njëri e ka diçka për të cilën krenohet

Printime dhe Modele
Ju mund të zhvilloni një strategji për të zvogëluar linjat tuaja. Nuk është nevoja të visheni gjithmonë vetëm me të zeza por mund të vishni dhe rroba me modele të printuara, intv.al
Në pjesët e trupit që keni shëndet atëherë vishni rroba me printime të vogla dhe e kundërta, në këtë mënyrë do krijoni një pamje të balancuar, shkruan intv.al
4_1519074479-5138412.jpg

Përzgjedhja reçipetave
Një nga materialet që do të bëjnë rrobat tuaja të duken bukur tek ju janë reçipetat. Pamja juaj do dukej më e plotësuar nëse zgjidhni recipetat e duhura sipas formës së trupit që keni.
5_1519074468-635517.jpg
 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Bukur! :)
Veshja kur ne kemi pak trup te mbushur,duhen gjithnje pak te lirshme,me ndonje preje fine dhe jo shume te ngarkuara me xhepa rrobat,se japin ndjesine e mbushhjes me teper.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
ketu asnjera femer sqenkan te veshura mir :) ...kotrum qenkan vesh.// duhet te kete njeri stil kur vishet :) ..... //
 
Top