15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pemët janë një komponent i mrekullueshëm dhe i nevojshëm i Tokës.
Përveç se ofrues të oksigjenit, hijes, ujit, ushqimit, dhe strehimit, ato janë gjithashtu të bukura në mënyrën e tyre.

Në fotot më poshtë, ju mund të shikoni disa prej pemëve më të mrekullueshme te fotografuara ndonjëherë.B koha


1. Pema Maple në Japoni

2. Pemët Baobab në Morondova, Madagaskar

3. Parku Kombëtar Sequoia

4. Pemët “Gjak Dragoi” në Jemen5. Lugina Cocora, Kolumbi

6. Boardman, Oregon7. Tuneli i pemëve në Spanjë8. Pema e vetmuar në Namibi

. Pemët e fiqve në gjirin Moreton


10. Pema “O”


11. Pemët Qipro ne Teksas


12. Pemët vullkanore, Kapoho, Hawaii


13. Ishull ne Kanada


14. Parku Kombëtar Olimpik

15. 'Pema Wanaka' në Liqenin Wanaka, Zelanda e Re
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Ku ka si mrekullite e natyres..:))
 

Ultraviolet

Love me like my demons do ☻
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

do pagoja per 1 or ketu
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

SubhanAllah cfare mrekullish....
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

eshte interesant, se nuk din per cilen te percaktohesh si me e bukur se tjetra.:)
Vallah te gjitha jane te bukura,por keto drujt e Japonis, se ckan nje magji ne vete.....
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Vetem mua smu duken gje :p
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

sh bokor :D
 

sensuu

sweet
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

edhe une kam shume peme ne oborr :p
 

Aver

VIP
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Kjo foto qenka kulmi.

Ndoshta e printoj ndonjehere, nese nuk e humb kualitetin pasi qe te zmadhohet.

 

Soulmind

oNcE...
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

sa bukur :)
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Vetem mua smu duken gje :p
po po vetem ty,sic duket, ne gjithe tjerit jemi te mahnit nga keto bukuri....:hihi::plak:
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Un ate ishullin e vogel do ta blej :p
 
Top