“Jemi shumë pak për të qëndruar të ndarë”/ Premtimi i madh që Mitsotakis u bëri grekëve

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
“Jemi shumë pak për të qëndruar të ndarë”/ Premtimi i madh që Mitsotakis u bëri
grekëve
Greqia zhvilloi ditën e sotme zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat u fituan nga Demokracia e Re.


Rrjedhimist Kyriakos Mitsotakisdo të jetë kryeministrit i ri i Greqisë. Në një reagim për mediat, kryeministri i ri i Greqisë Mitsotakis, falenderoi të gjithë mbështetësit dhe të gjithë ata që i besuan atij dhe forcës politike që ai drejton.

Gjatë fjalës së tij ai premtoi se do të jetë Kryeministri i të gjithë grekëve, pa bërë dallime.

“Nesër do të jetë një ditë e re për të gjithë Greqinë. Të bashkuar le të shkruajmë historinë tonë. Dua të falenderoj të gjitha ata që besuan tek ne dhe premtoj se unë do të jem Kryeministrit i të gjithë grekëve”, tha ndër të tjera Mitsorakis.

g.shqip
 
Top