• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Zyrtare: Valon Behrami nënshkruan me West Ham

alfonci

Veri investigatio
Mesfushori kosovar, premiershipi, ëndërr që u realizua.
Valon Behrami Shiko fotografinë 501


është zyrtarisht futbollist i Uest Hemit. Mesfushori kosovar, i natyralizuar si zviceran, do të luajë në kampionatin anglez për pesë sezonet e ardhshme. Lajmi u konfirmua edhe nga faqja zyrtare në internet e klubit, që saktësoi se Behrami ka kaluar vizitat mjekësore dhe firmosi kontratën 5-vjeçare. Për të siguruar shërbimet e mesfushorit që kërkohej edhe nga shumë klube evropiane, mes të cilave Totenhem, Sevilja e Bajern i Mynihut, Uest Hemi i ka paguar Lacios rreth 6.3 milionë euro. Drejtuesit e skuadrës italiane pretendonin të paktën 20 milionë euro për kartonin e tij, por ulja drastike e çmimit ka ardhur pasi lojtari mund të shfrytëzonte nenin 17 të FIFA-s për t‘u larguar (ai nuk e pranoi ofertën për rinovim me Lacion). "Jam shumë i lumtur që firmosa për Uest Hemin", ishin fjalët e para të Behramit, që me Zvicrën luajti edhe në Euro 2008. "Për mua, të luaj në Premierligë është një ëndërr që realizohet. Po pres me padurim momentin që do të bëhem pjesë e kësaj skuadre". (GAZETA SHQIP)
 
Last edited:
Top