Zyrtare; parfumi i bën keq shëndetit dhe punës

Zana1

Braveheart
Nuk kam vene re shqetesime te tilla ... por sipas artikullit i bien 34% e njerezve, jo te Tereve.... Ashtu sikurse pjesa e tjeter mund te kene reagime te ndryshme nga gjera te ndryshme.

Kshuqe nese vini re prb te tilla ndalojeni perdorimin e tij ( ka plot forma te tjera qe mund ta zevendesosh) , ne te kundert vazhdo e perdore.... nuk ka prb .
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Edhe une prandaj vajta lash leket per Chanelin e fundit qe ti bej dem shendetit tim :p

Për mendimin tim, aromat e mira nuk të bëjnë dëm, përkundrazi. Mund të të rregullojnë edhe humorin, ose të të ngjallin kujtime.
Po marr si shembull një rast para dy ditësh.

Të premten isha në një vend ku nuk kisha qenë ndonjëherë. Pastruesja aty kishte pastruar e përdorur një aromë aq të mirë, por një aromë që e kisha provuar që kur isha i vogël. Nuk e di se ç'lloj luleje duhet të ketë qenë. Më ngjalli aq nostalgji ajo aromë, sa që po t'ia dija emrin, do ta kërkoja këtu e do ta blija.
 
Redaktimi i fundit:

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Sidomos kur udhetoj me vjen stomaku verdalle,si tek une apo dikush tjeter nese perdor...Mjaftohem zakonisht me nje shampo gjate dushit e cila e mban lekuren e trupit te bute,te fresket e me nje arome te lehte kokosi e mjalti e nderthurur...
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Po aromat e shampove, a nuk janë të njëjta me ato të parfumeve? Të njëjtat kompani i prodhojnë.
Nëse ju vjen për të vjellë nga ato, duhet t'ju vijë edhe nga shampot, e çdo gjë tjetër që ka aromë, si për shembull sapunët.
Me sa di unë, ata që janë alergjikë ndaj aromave, nuk pëlqejnë asnjë në përgjithësi. Edhe pluhurin larës për rrobat e blejnë pa aromë.
 

dangerous

* * * *
Disave u vjen era e trupit e nqs.nuk perdorin parfum nuk durohen.

Me mire erè parfum jo e tepruar e jo nga i liri sesa era e rènde e trupit a mos e kam gabim.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
nje femer e pa parfumosur eshte nje femer pa te ardhme...pati thene dikur Coco channel

ndaj mos i kurseni vetes kenaqesine e te perdorurit parfum...

personalisht jam adhurese e parfumit...aromat e lehta...nese ka nje gje qe me magjeps deri ne palc...jane njerezit me arom te paster dhe te parfumosur....

nje dite do te vdesim gjithsesi...pse ta kushtezojme veten nga keto grimca te vogla magjepsese....
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Personalisht i kam nja dy,dior,channel,qe rrine aty kot.
Si perdor dot me japin direkt tip alergjie,dhimbje koke.
Dhe cdo produkt kozmetik qe perdor, e perdor tersisht me baze fitika.(bimore)

Gjithesesi kujdes ne zgjedhjen e parfumeve,sa me te lehte sa me pranverore,ska gje me fshatareske se sa njerzit qe tunden mire ne aroma parfumi dhe te renda.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
eshte e vertet se parfumi e shkaterron shendetin tek disa (...por jo tek te gjith).….

separi ben alergji (mbi lekure), pastaj vijn ankesat e radhës….
 
Top