• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zyrtare: Ky është vendimi përfundimtar për Kosovën në botërorin Rusia 2018

MasteR

I'm offline


Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka sqaruar se vendimin rreth pjesëmarrjes së Kosovës në botërorin e futbollit do të merret brenda dhjetë ditëve.

E gjithë kjo pasi sipas sekretarit të përgjithshëm të UEFA-s, Theodore Theodorakis, Kosova është rast specifik dhe me disa kombëtaret nuk mund të takohet shkaku i konflikteve.

Ai mori shembull që Kosova nuk pritet të takohet me Serbinë, ashtu siç nuk luajnë në mes tyre Spanja dhe Gjibraltari, transmeton Telegrafi.

“Për dhjetë ditë do të marrim një vendim. Do të krijohet një task forcë e cila do të vendos se me kënd mund të luajë Kosova dhe cilat janë të rrezikut të lartë. Të njëjtin rast e kemi mes Gjiblraltarit dhe Spanjës. Ne duhet të studiojmë fizibiletin dhe të sqarojmë se me cilat ekipet do të mund të luajnë fillimisht me Kosovën”, ka thënë Theodore Theodorakis.

Vlen të ceket se Grigory Surkis, njëri prej zëvendëspresidentëve të UEFA-s, ka konfirmuar se nëse Kosova dhe Gjibraltari marrin pjesë në këto kualifikime, atëherë Rusia nuk do të zhvillojë ndeshjet miqësore.

“Nëse Kosova dhe Gjibraltari përfshihen, atëherë Rusisë do t’i duhet të zhvillojë lojëra miqësore me njërën prej këtyre përfaqësueseve [pasi njëra prej tyre mund t’i bie në grup], në këtë rast UEFA-s do t’i duhet të gjejë rival për ekipin rus”, ka thënë Surkis.

Kujtojmë se në Grupin H gjenden Belgjika, Bosnja e Hercegovina, Greqia, Estonia e Qipro, kurse në atë I janë Kroacia, Ukraina, Islanda, Turqia e Finlanda.

Sipas të gjitha gjasave, Kosova pritet të jetë në grupin I, pasi këtu gjendet vetëm shteti ukrainas që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës për dallim në atë të grupit H, ku gjenden Bosnja-Hercegovina, Greqia dhe Qipro. /Telegtrafi/
 
Top